Višnja

Pozdrav!Hteo bih da posadim jedno 5kj visnje,pa me zanima koliko tona daje visnja po ha u 5 godini,naravno ako je zalivena sistemom kap po kap??
 
Uh,nisi ga ni posadio a vec si stigao do pete godine i roda :osmeh:
Evo neke moje matematike...
Ako sadis na razmak 4x2 na hektar ti onda ide oko 900 stabala puta 5 kg koliko bi trebalo da da ( a i vise ) dodjes na neku matematiku od oko 5 t/ha a i vise....naravno da sve ide,raste i bude jako kako treba........
 
Uh,nisi ga ni posadio a vec si stigao do pete godine i roda :osmeh:
Evo neke moje matematike...
Ako sadis na razmak 4x2 na hektar ti onda ide oko 900 stabala puta 5 kg koliko bi trebalo da da ( a i vise ) dodjes na neku matematiku od oko 5 t/ha a i vise....naravno da sve ide,raste i bude jako kako treba........


losa ti matematika, od broja stabala pa do rodnosti :-D
 
4x2 rastojanje je 8m2 po stablu to ti je 1250 stabala ali moras od komisije se pomerit pa ispada oko 1150
visnjin pun rod prosek je 20-25 T koliko sam upoznat.
 
Ja sam posadio pre dve godine i bas sam se raspitivao za masinsko branje jer definitivno me ne zanima rucno branje. Zvao sam par ljudi koji prave i koji koristi berace i kazu da je razmak 4x2.5m optimalan ali da tek moze od 5 godine da se bere beracem dok se drvo skroz ne razvije i ojaca koren.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bednih 40 din. Višnja mesto Aleksandrovac. 20kg visanja =1kg šumskih jagodica.

Извоз смрзнуте вишње у јануару 2019. је донео у Србију 6,7 милиона долара. Продато је 5034,2 тоне. Што значи да је просечна извозна цена 1,33 долара по килограму.

Током 2018. године просечна извозна цена је била 1,56 долара по килограму. Током 2018. укупно је продато преко 62 000 тона што је донело у земљу преко 97 милиона долара.
 
Poslednja izmena:
Znas li mozda kakva situacija u hladnjacama Snezana? Za vikend se najavljuje neki hladan talas u Evropi, mislim da ce on da popravi cenu nase Oblacinske visnje za ovu godinu koja trenutno ne bi trebala preci 30 centi za prvu klasu.
 
Znas li mozda kakva situacija u hladnjacama Snezana? Za vikend se najavljuje neki hladan talas u Evropi, mislim da ce on da popravi cenu nase Oblacinske visnje za ovu godinu koja trenutno ne bi trebala preci 30 centi za prvu klasu.
Не знам, ово су подаци из Месечног статистичког билтена за јануар са сајта Републичког завода за статистику, страна 49.
Извори података су :
Извор података за статистику спољне трговине је Јединствена царинска исправа о извозу и увозу робе. Царинарнице све исправе достављају Републичкој управи царина. Републички завод за статистику преузима Јединствене царинске исправе, припремљене за аутоматску обраду података, од Републичке управе царина и даље их статистички контролише и обрађује.
 
Naprotiv višnja koja je u košuljici, tj. u fazi je kasnog cvetanja može da preživi bez posledica -4 (koliko je kod mene bilo pre par jutara), pa i -5 koliko je preživela pre par godina u istoj fenofazi. E druga je situacija ako skroz precveta, otpadne košuljica i ostane čist plod, onda je podložnija.
Inače prve prognoze su da će ove godine biti daleko bolja cena, s obzirom na mraz u Poljsjkoj od oko -8 u nekim delovima.
 
I ja sam citao o mrazu u Poljskoj,ali zar kod njih ne kasni vegetacija u odnosu na nas? Ako je tako,onda ce steta tek da se vidi. Spominje se tresnja da ima ostecenja,ali visnja nigde ili ja nisam nasao.:sta:
 
Pisao sam lane,ako se neko seća...nema tu para,ovo nije višnjarski kraj i cela logistika je problem,i na kraju meni ne ostane ni žuta banka...
 
Nazad
Vrh