Višnja

dsc1001.jpg
dsc1002.jpg
dsc1005.jpg
dsc1006.jpg
dsc1007.jpg
 
Ja evo trešnje danas i juče oprskah Agrodinom 10gr/10lit, mada se simptomi bolesti već neko vreme vide tu i tamo, nije nadvladalo.

Kod mene vaške u okolnim njivama, a kod mene u naznaci da će biti, imam fore nedelju dve da oprskam i insekticidom, nisam hteo da mešam sa Agrodinom ništa, ionako sam kuburio sa vremenom, prskao sam ujutru od 9 do 11, kretale već i vrućine...

Ja zavoleh Tonus, eno mrzelo me da oprskam trešnje u gradu što sam posadio a vaškeeee ne veruješ, svaka mlada grana na vrhu...oprskao Tonusom nema ih ni dan danas, samo ostao list ukovrdžan :D
 
A koja si ti sredstva koristio?
Koristio signum posto sam imao, ostalo mi je, nisam prskao drugi tretman u precvetavanju.
U Nemackoj je registrovan za kokomices u istoj dozi kao i za monoliju.
Ako bude bilo potrebe za jos koji tretman protiv pegavosti ide Delan ili neki od deugih sistemika. Eventualno agrodin ako nebude bilo mnogo padavina.

- - - - - - - - - -

Ja evo trešnje danas i juče oprskah Agrodinom 10gr/10lit, mada se simptomi bolesti već neko vreme vide tu i tamo, nije nadvladalo.

Kod mene vaške u okolnim njivama, a kod mene u naznaci da će biti, imam fore nedelju dve da oprskam i insekticidom, nisam hteo da mešam sa Agrodinom ništa, ionako sam kuburio sa vremenom, prskao sam ujutru od 9 do 11, kretale već i vrućine...

Ja zavoleh Tonus, eno mrzelo me da oprskam trešnje u gradu što sam posadio a vaškeeee ne veruješ, svaka mlada grana na vrhu...oprskao Tonusom nema ih ni dan danas, samo ostao list ukovrdžan :D
Da da na novim prirastima sam primetio ali ne u velikoj meri na svima. Buba mare su tu pa nisam hteo da prskam da vidim sta se dogadja i mislim da ce tretman insekticidom preskociti jer juce vec vidim da ih je sve manje, valjda zbog ovih vrucina. Videcemo, zasad bubamare resavaju problem.

- - - - - - - - - -

Pošto mi pobeže šumadinka sva,:), da je režem oštrije?
Nemoj da rezes, povijaj grane, ostrija rezidba inicira veci prirast. Ti prirast imas, samo grane razvedi u nepovoljan ugao da stanu sa prirastom a one koje treba da idu gore, njih ostavi.
 
Posto mi niko nije odgovorio u temi Bolesti, insekti ... da postavim pitanje i ovde.

Pre 5 dana sam tretirao visnje u drugoj godini protiv grinja japanskim sredstvom sanmite 250. Listovi su bili dobili bronzanu boju i na vrhovima su poceli da se uvijaju.
Posle koliko dana treba da ponovim tretman i sta da koristim. Jos jedno pitanje. Hoce li se vratiti normalna boja listovima ili ce stari ostati tako a samo novi ce biti zeleni.
 
Ja sam uzeo OMITE akaricid za grinju , u uputstvu pise da sme da se koristi samo jednom ,a preporuka zastitara je da se drugi tretman odradi ako bude potrebe ,nekim drugim akaricidom.

ps.isto sam pitao da li ima potrebe ponoviti za 15dana kao sto sam citao negde u nekoj literaturi
 
Zato što ako sada uneseš đubrivo u zemlju, voćke će biti bujne do kasno u jesen, neće povući sokove nazad u koren i neće odbaciti list na vreme i može doći do izmrzavanja celog stabla ili dela stabla.
Ako ti slabo napreduju, možeš preko lista folijarno koristiti prehranu, možeš na svakih 7 dana ali najkasnije negde do polovine avgusta iz već navedenih razloga.
 
Zato što ako sada uneseš đubrivo u zemlju, voćke će biti bujne do kasno u jesen, neće povući sokove nazad u koren i neće odbaciti list na vreme i može doći do izmrzavanja celog stabla ili dela stabla.
Ako ti slabo napreduju, možeš preko lista folijarno koristiti prehranu, možeš na svakih 7 dana ali najkasnije negde do polovine avgusta iz već navedenih razloga.
ok,hvala na objasnjenju. znaci tek u novembru. a koje djubre baciti u novembru?
 
S obzirom da je zasad visnje u prvoj godini i da ni naredne godine nece biti roda, nemas potrebe da se maltretiras sa ovim vocarskim formulacijama, jer su skuplja i manje ih ima. U jesen bacis npk 3x15 po 2 sake, recimo Linzer jer je bolji od ovih nasih,a na prolece Kan opet po 1 saku, odokativna mera naravno :osmeh:. Za stajnjak se potpuno slažem samo ako imaš mogućnosti, i naravno sva đubriva zafrezirati posle bacanja.
 
Nazad
Vrh