Višnja

[video=youtube_share;WLcpDzprY8Q]https://youtu.be/WLcpDzprY8Q[/video]

- - - - - - - - - -

Sinoc oprskana...sutra kacimo mulcer i sisamo travu...
 
Sremac koje dizne su na atomizer?
Pre neki dan sam na jedan stari ram od morave prepakovao atomizer,zamenio ležajeve,remenica se malo "razlokala" i nju sredio sad je ko nov.Testirao sam levu i desnu stranu i nisam primetio neku razliku kao što pišete za AM i Agron.Jedino da mu nosače dizni zamenim za prohromske ubi me rđa u njima svaki put čistim pre prskanja.i poslužiće još neko vreme.
 
E upravo to,ja kad sam ga lane uzeo,za male pare, remontovao sam ga komplet,u medju svim stavljene su i nove prohromske grane,sa duplim diznama,10 i 15 ili 1,0 i 1.5 kako ko zove...i ja sam zadovoljan kako baca kapljice, pogotovo ko sinoc kad nije bilo daska vetra..
Ne kazem da neki drugi nisu bolji al za moje potrebe radi savrseno..
 
Sremac, bolje da si prvo pokosio pa prskao.

Kako zbog pcela, tako i zbog sebe, neces valjda da kosis travu a juce prskao...postoji i radna karenca koja je od 1 dan pa navise, za vreme radne karence se ne ulazi u vocnjak, ne pipa nista, pa tako se ni ne kosi trava puna pesticida.
 
Nemam bas puno vremena od drugih obaveza,prosla je ta karenca od jedan dan sto kazes jer je u subotu prskano,a danas necu stici,tek sutra popodne..
A i sta mi to znaci kad je traktor sa zadihtovanom kabinom?svakako se trujem i dok prskam...
Pazio sam na pcele..visnja je u precvetavanju,a i poceo sam sa prskanjem oko pola 8 uvece...nisam ih video da lete...
 
Mislio sam na pcele koje danas pasu korove i ostalo sta je cvetalo, a juce oprskano.
 
Kod mene cvetanje višnje proteklo po kiši, tj. samo prvi dan je bla u fazi balona, već sutra pun cvet, kad sam i radio Mirage+Bor. Nakon toga je bilo 4 relativno kišna dana. Rezultat je sledeći: na oblačinskoj je sve u redu, a na šuamadinci imam sigurno 20% praznih cvetova tj. cvetova bez zametnutog ploda. Iako je poslednja 3 dana cvetanja bilo lepo vreme, oprašivanje je bilo jako loše. Nije u pitanju rutava buba, jer postavljam plave poszde i ove godine nisam imao neki jači napad. Sa šljivom je sve u redu ali ona je završavala cvetanje do te kiše. Ovo mi se do sada nije dešavalo.
 
Zasadjene u novembru, oblacinka. Bacen kan i zafrizirano.
c91c288c5e336b34eb5d16d1191e7e89.jpg

549e4630ccb19baa9c7fde02bbcbe78c.jpg



e33f9d6d1fbc88abf035a78c7046eb6c.jpg
f7b532c1d0ccccbd6113fff3a6bdeadc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja juce obilazio visnjare i nisam zadovoljan rodom. Visnja lepo cvetala i u pocetku lepo oprasivanje bilo ali vidim da se dosta plodova nije razvilo.
Kakva je situacija u vasem kraju?
 
Ma vara te utisak :)
Bilo je enormno cvetanje pa smo možda podsvesno očekivali i enorman rod.
I ja sam stekao sličan utisak, ali sam onda nekom svojom (ničim dokazivom i nigde viđenom:) ali metodom kojoj ja verujem, pokušao da utvrdim da li me utisak vara, i izgleda da vara.
Negde kao prošle godine, možda za nijansicu manje, ali sasvim sasvim dobro.
 
Ajd, ako te ne mrzi, slikaj neku prosečnu situaciju, sad si i mene zabrinuo.
Ja imam neke slike iz Poljske od prošle godine, i to je bilo baš tanko, skroz, ne verujem da je tako sad u Merošini.
I ja ću slikati svoje pa da pogledamo zajedno.

Mada, moj kraj nije nikakav reper, kakva god da je situacija to nema nekog uticaja na opšte stanje vezano za rod višanja u Srbiji jer su površine zanemarljive.
 
Облачинска, јел тако. Одлично има много плода. Код мене је за 20-30% мање.
Kod nas je višnja ponela dobro ali ce sve da ode u tri lepe ako uskoro ne padne kiša.
Moje su u petoj godini cvetale su ekstra i pčele sam nosio eno ih pune su ko čičak ali ako ne bude kiše biće katastrofa.

- - - - - - - - - -

20180427_190503.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180427_190846.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

20180427_190736.jpg
[/URL]screen shot windows 7[/IMG]
 
Nazad
Vrh