Višnja

ad04ba7304711593b3f6b4798511d483.jpg

Šumadinka, sa istog stabla. Zašto je ovolika razlika u dužini peteljke? Većini su peteljke negde na pola između ove dve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prokupljani barem imaju dan višnje...
Naši knjaževčani uopšte da se ne oglase da je berba u toku. Na ni jednom knjaževačkom sajtu nisam pronašao ni jednu informaciju o berbi, ceni, otkupu..., a o problemima nema ni traga. Ne mogu da razumem naše opštinske čelnike, do prošle godine su delili sadnice višnje i Kurti i Murti, puna usta im bila sa višnjama. Danas kada višnjari ne znajaju šta će s višnjom nigde nikog. Izgleda to je ta strategija: "digni prašinu, pa beži...". Neka se u njoj svi uguše!

U ZZ Gorica Valevac, bio "Coba", iz Leskovca iz JUprom-a. Čekasmo ga 10 dana da dođe. Lagao nas da će da nam plati prošlogodišnju višnju, a mi mu naravno verovali... Do dan danas nije isplatio višnju iz 2018. svima. Nekima dao neku crkavicu da ih smiri, a nekima ni to.
 
- - - - - - - - - -

Kolega sta bi sa cenom visnje? 100.din cini mi se ? :haha:


kolega cini mi se il ti to likujes?! nije lepo kolega smejati se tudjoj muci...
na kraju, u mom kraju je visnja bila 60 tako da nije ni tvojih 40.

- - - - - - - - - -

kolega nije ovo dobro. nemoj Sumadinki raditi letnju rezidbu i plati strucno lice da ti formira stabla kako treba.
 
kolega cini mi se il ti to likujes?! nije lepo kolega smejati se tudjoj muci...
na kraju, u mom kraju je visnja bila 60 tako da nije ni tvojih 40.
Ne likujem i ne smejem se tudjoj muci jer je to i moja muka. Odgovorio sam ti samo na tvoj post upucen meni " da ne zamajavam narod" i na tvoje bombasticne izjave od 100 din. i rusa koji su bas zainteresovani za nasu visnju. Ako ti je ovo prva godina sa visnjom,oprosteno ti je,ako nije onda si kolega ispao.... sta..?
 
Једно мало поређење цена: данас на Каленић пијаци сува брусница 800 Дин. а сува в и ш њ а 1.200 Дин./Кг.
 
Suseno voce je prava stvar, moze da stoji, trazeno je a ulaganja u susaru nisu velika, moguce je i sklepati nesto rucno.
 
Ne likujem i ne smejem se tudjoj muci jer je to i moja muka. Odgovorio sam ti samo na tvoj post upucen meni " da ne zamajavam narod" i na tvoje bombasticne izjave od 100 din. i rusa koji su bas zainteresovani za nasu visnju. Ako ti je ovo prva godina sa visnjom,oprosteno ti je,ako nije onda si kolega ispao.... sta..?
kolega ja sam svoju visnju davao od 150 do 170 din i isla je izvoz za rusko trziste. Sad mi molim reci sta sam ja ispao u toj situaciji, a sta ti? ps. slobodno me mozes pitati gde sam prodavao visnju, koji sortiment i koji su kriterijumi bili, forum i sluzi da se nauci nesto...
 
Poslednja izmena:
Prokupljani barem imaju dan višnje...
Naši knjaževčani uopšte da se ne oglase da je berba u toku. Na ni jednom knjaževačkom sajtu nisam pronašao ni jednu informaciju o berbi, ceni, otkupu..., a o problemima nema ni traga. Ne mogu da razumem naše opštinske čelnike, do prošle godine su delili sadnice višnje i Kurti i Murti, puna usta im bila sa višnjama. Danas kada višnjari ne znajaju šta će s višnjom nigde nikog. Izgleda to je ta strategija: "digni prašinu, pa beži...". Neka se u njoj svi uguše!

U ZZ Gorica Valevac, bio "Coba", iz Leskovca iz JUprom-a. Čekasmo ga 10 dana da dođe. Lagao nas da će da nam plati prošlogodišnju višnju, a mi mu naravno verovali... Do dan danas nije isplatio višnju iz 2018. svima. Nekima dao neku crkavicu da ih smiri, a nekima ni to.
Bili su dani visnje, ne mogu da se setim gde a cuo sam posto je pevao Radisa Urosevic...
 
Gde ste visnjari ima li koga ili spremate pasose za preko grane?
Od visnje zadnjih 5 godina cabar...
Da li neko jos uvek ima love da finansira ovakvu proizvodnju sa petogodisnjom nulom?
Ili se spremate kao nekad za cuvena dva prskanja protiv monilije pa sta Bog da?! ;-)
Dobra visnja ili losa cena je ista 30din.
Skoro mi se zali covek ulozio ove godine u visnje 150hilj. a uzeo 80hilj.
 
Snalazimo se nekako. Ostala je neka crkavica od nje,pa delimo. Ako ne ulozis,nemas cemu ni da se nadas.:ppozdrav: Inace,nisam stalno zaposljen.
 
U mom slucaju od plate, ali je ova godina pokazala da to vise nece biti slucaj. Nema sanse dosta je bilo, i platu i godisnje odmore dadoh na vocarstvo.

Ne moze se vocarstvom baviti posle posla i vikendom, na stranu dal imas novce mimo toga (moj slucaj).
 
Nije sada losa cena zbog toga sto su mnogi posadili, vec znamo svi gde zivimo, a te dve godine su bile izuzetak, ponuda / potraznja te godine
 
Ne, nežalim se ja na cenu. Ja sam svoju prodao po 50 din i ima tu zarade. Čini mi se da si baš ti Oktopode pokušavao nešto sa udruženjem voćara, gde je prošlo kako je prošlo. Da imamo veliko udruženje koliko nas ima sa višnjama ne bi bilo toliko problema. Hoću reći sve više voćara a manje udruženja.

Skickat från min FRD-L09 via Tapatalk
 
Nazad
Vrh