Višnja

Drugari zna li se nesto oko cene?ovde pustaju pricu na 80din
 
Uzo sam dimilin, koliko ml ide na 10L? I dali se moze mesati sa impactom i fitotlfertom posto sutra ako mi dozvoli vreme planiram da prskam, unapred hvala :)
 
Moje , skoro sve opadoše...Zadnji put sam prskao u cvetu korusom, posle toga nisam, poterale dosta, ali opadoše...malo pocrvenele sa jedne strane i nekako nemaju "mesa" na sebi, i otpadoše skoro sve...
Šta može biti uzrok ( neprskanje znam) , čisto da nih znao za ubuduće...
 
Ja imam visnje ovde blizu kuce i u selu. U selu pune, duplo bolje nego prosle godine, ovde bas i ne. Rekli su mi u poljoapoteci da ljudi kukaju puno kako nema nista. Ja ih pitam odakle onda kod mene? Kazu nije to svuda. Kada krenes odavde prema okolnim selima, koja su na vecoj nadmorskoj visini, ovde nema nista, na pola puta vec tu i tamo, a na kraju pune. Tako mi kazu, u nizim predelima nema nista, u visim ima. Verujem da znaju jer cuju od svakog ko dodje za sredstva kakva je situacija
 
Kod mene umesto 20kg po stablu ima 2-3kg po stablu. 94m nadmorske visine. Sreca sto se time bavim za sopstvene potrebe.
 
Moje su bile onako srednje žalosne do nedelje a od nedelje su samo žalosne. Zakačio ih je sitan grad i ima dosta oštećenja. Nije obarao plod i cepao listove ali je skoro svaka pogodjena i po par puta, ostaće žigosane
Ovako je izgledalo pre kiše i veče pre oprskane prihrana i kaptan nisu bile toliko loše obećavale su. Sada sam u nedoumici da li ponoviti prskanje
 
očito će višnje biti puno manje nego prošle godine, trebala bi cijena biti veća. uvijek kada dobro rodi onda spuštaju cijenu,sada ćemo vidjeti kako će biti.
 
I trešnje su slabo rodile pa je cena krenula sa jedva 200 dinara za Burlat, a prethodnih je išla oko 300-350 pa na momente je neko i 400 dobijao.
 
meni poplavile višnje..od silnih kiša

- - - - - - - - - -

9a9c4720f0a46c4fa1d66f69d309add55570c49b7d2d2f7f173669770c0954ea.jpg
 
Da li neko od clanova zna sta bi moglo biti ovo na listovima visnje. Vrhovi listova visnje sporadicno su poprimili braon boju a ponegde se javlja i po ivicama. Neki mi kazu da je mrka pegavost lista dok drugi kazu da je fizioloski. Sta vi mislite?




Pogresna slika, izvinite.

 
Ali zadnji put sam prskao 03. 05. sa agrodin +perfection + aminovix a primetio sam promene tek pre 7 dana.

Dodin i dimetoat se ne vole. Ova kombinacija i loša aplikacija (loše dizne, njihov raspored, loš vjetar na atomizeru...) dovode do ovakvih simptoma. Nije to ništa strašno. Prije svake upotrebe pesticida treba čitati upute, a ne radit triper kombinacije.
 
Nazad
Vrh