Višnja

Ja koristim tresač preko reduktora kardana , obavezno prskati etrelom 7-10 pred berbu koncetracija zavisi od aktivne materije ima ga na našem tržištu
 
Ponovio, tacnije opalio cipkord... problem je sto su napravili veliku stetu vec. Racunao sam da ce dimetogal uspeti 20 dana da ih drzi podalje, ali djavola. Proslog vikenda ih nije bilo uopste.
 
Da li neko ima cifareli ili campagnola rucni tresac i kakva su vam iskustva jel planiramo da kupimo
 
Pozdrav visnjari 18 Maja Sam uradio tretman za tresnjinu muvu decis 2.5 ec Dali treba primeniti opet Taj tretman za 10 /12 Dana ili ne hvala u napred I svaki dobro
 
Pozdrav visnjari 18 Maja Sam uradio tretman za tresnjinu muvu decis 2.5 ec Dali treba primeniti opet Taj tretman za 10 /12 Dana ili ne hvala u napred I svaki dobro

Prsko si ga ni tamo ni vamo. Ako budes i da prskas to moras da uradis ovih dana do 25-og zbog karence jer kod nas planiraju berbu vec oko 10-og i mi zadnji tretman radimo u utorak.

- - - - - - - - - -

Radimo sa Afineksom ( između ostalog )
 
Vidis kod pesuta jos su zelene,a moje ,danas bio,crvene i vec se lepo skidaju sa peteljke..dajem im jos 7 dana i pocinjem,samo ne znam gde cu s njom,ne misle da odkupljuju bar jos 15,a neki i 20 dana..
 
Kod nas nikada pre 25.6 nije počinjala berba. Već par godina za redom znam da beremo oko Vidovdana. Ovde su tek počele da menjaju boju pa sam išo trei put mankogalom po programu i tonus ovaj put. Sreća kiša u zadnji čas evo dva dana lepo pada
 
Lane sam ih izmuvao,ja predao,naravno prvi,i oni mi daoi cenu od 60 din,nije mi se zurilo za novce,pa sam tek dve nedelje kasnije otisao da potpisem ugovor i dobio 80,jer kad su videli da visnje nema oni digli cenu...
I tako svake godine njaka..
 
Kod nas planiraju pocetak berbe 10-og a mi sa mladim voćnjacima bogami možda i ranije. Jutros sam prskao zadnje pred berbu ali višnja izgleda katastrofa. Prerodila je a kiše nije bilo celo proleće tako da ima i krupne i sitne i crvene i žute i zelene.........katastrofa!!!! Biće zajebano za berbu u tri fine. Ne valja kad ne rodi ne valja kad prerodi......hm......i vrlo moguće da će sve otići u drugu klasu ako se malo ne popravi a vremena je malo,kao sto kazem bice berbe za 10-15 dana u vr glave.

- - - - - - - - - -

Cena ne verujem da će biti više od 40. Sve što bude preko biće bingo!

- - - - - - - - - -

Jug Srbije je rodio,Poljska rodila,tako da tu nema očekivanja za neku veću cenu.
 
Da li si ih prskao protiv vasi? Na to mi lice ovi zbrckani listovi. A i cini mi se da ti fali azota. List ti je svetlo zelene boje. Trebalo bi da je tamniji.
Nisu vasi. Tek su se juce pojavile. Pa sam sinoc prskao tonusom ali nista se ne desava, danas vidim da je situacija pojacana.
Pa cu tako da zaobilazim Galeniku ubuduce, jer im i mankogal nije ni za kriv K...
Koje djubrivo bi valjalo da bacim sad da poboljsam situaciju...
 
Pični ga Volejom ili Afineksom ista je aktivna materija. Mi smo zadnja dva prskanja radili Afineksom i višnja je zdrava ko dren. Za bacanje đubra je kasno idi folijarno a ako ti fali azota dodaj i ureje preko lista. Ja sam zadnja dva prskanja ubacio i ureje list je zdrav i modar.
Urejom cu ici i posle berbe i u jesen. Da sada ne objasnjavam potrazite na netu sta pisu istrazivanja ( jos od 50-ih godina ) o prihrani urejom preko lista, iznenadićete se.

- - - - - - - - - -

Ubaci i kalcijuma ako nisi do sad. Nemoj da bude kalcijum nitrat zato sto nitrati sprecavaju usvajanje kalijuma i fosfora. Ja koristim Fitofertov kalcijum organo 30.
 
1 do 2 posto. Tako preporucuju i vidim da je ok. A u jesen ( kao sto kazes ) preporucuju jacu dozu da bi izazvao i opadanje lista da ne bi doslo do produzetka vegetacije zbog ureje. Zato se to radi kad list pocne da menja boju da ne bi ranije izazvao opadanje lista.
 
Pični ga Volejom ili Afineksom ista je aktivna materija. Mi smo zadnja dva prskanja radili Afineksom i višnja je zdrava ko dren. Za bacanje đubra je kasno idi folijarno a ako ti fali azota dodaj i ureje preko lista. Ja sam zadnja dva prskanja ubacio i ureje list je zdrav i modar.
Urejom cu ici i posle berbe i u jesen. Da sada ne objasnjavam potrazite na netu sta pisu istrazivanja ( jos od 50-ih godina ) o prihrani urejom preko lista, iznenadićete se.

- - - - - - - - - -

Ubaci i kalcijuma ako nisi do sad. Nemoj da bude kalcijum nitrat zato sto nitrati sprecavaju usvajanje kalijuma i fosfora. Ja koristim Fitofertov kalcijum organo 30.
Vidi slike sto sam postavio na 169.st. ako nisi. Da je nedostatak jeste, samo ne znam koji a malo me i strah da na svoju ruku stavljam djubriva da ne pogorsam situaciju. Nisam radio analizu zemlje tako da ne mogu tacno da znam sta fali.
Hvala na odgovoru.
 
Gledao sam ali nisam siguran. Šta si davao od đubra? Da li si koristio prihranu preko lista? Da li je tako na celom voćnjaku?

- - - - - - - - - -

Liči na nedostatak gvožđa a možda i azota Prijatelj ima višnje i jedan potez u sred voćnjaka mu višnje žute i suše se i uvek presađuje i ne uspeva. Rekao sam da odatle odnese zemlju na analizu ali nije. Na jesen obavezno da nosiš zemlju na analizu.
 
Nazad
Vrh