Višnja

Ne berem tresačem, imam par stabala, ali znam da se prska nečim da plodovi ujednačeno sazre da mogu da se stresu sa drveta. Raspitaj se a možda će ti neko i ovde napisati....
 
Do sad nisam sam nikad koristio tresac,pa da se raspitam... Jos bolje ako ne mora da se prska...
Zdrave su al bi trebalo Jos jednom proci insekticidom...pa reko aj da pitam za iskustva..

- - - - - - - - - -

Znam da su pre prsksali sa ethrelom da bolje sazru i lakse otpadnu,al ne znam jel to sad ima da se kupi,jel to zabranjano ili nije i tako to..
 
Najbitnije je sad zastititi protiv tresnjine muve,grinja pa i kokomicesa. Da ranije su prskali ethrelom,ali zadnjih godina ne. Barem ne ovde kod mene i u okolini. Ti planiras da beres tresacem ove godine?
 
Da li neko zna da li moze da se negde nadje Kunilent R12 za zastitu od divljaci ili nesto slicno i imali neko iskustva sa tim preparatima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuo sam na poslu reklamu za sredstvo protiv srna, TDI radio je u pitanju, reklamira se neka firma iz Sapca mislim da se zove Best Pest ako sam dobro cuo, pa probajte da nadjete na internetu.
 
Najbitnije je sad zastititi protiv tresnjine muve,grinja pa i kokomicesa. Da ranije su prskali ethrelom,ali zadnjih godina ne. Barem ne ovde kod mene i u okolini. Ti planiras da beres tresacem ove godine?

Da,planiram ove godine prvi put da probam tresacem..radnici mi prave problem,em sa prevozom,em sa kvalitetom rada a o ceni da ne pricam,pola para ode njima..
 
Ima li neki plan prskanja sada od tih stetocina...
Prosle nedelje sam isao fungicidom pa ubacio i isekticid,mislio sam za kojidan opet insekticid jer za nekih mesec dana planiram berbu pa da ispostujem karencu od 21 dan...zato sam pitao za neki sa kracom karencom pa da oprskam jos jednom pred branje a opet postujuci karencu...

- - - - - - - - - -

Inace moja visnja stize ranije,i to dosta...smo sapcani u to vreme pocinju odkup pa mi i prevoz istih pravi problem..
Stize ranije i do 15 dana zbog geografskog polozaja i ruze vetrova...sl sam bar spasen od mraza i leda..
 
E sad,opet imam pitanja,kako resavate mladice u vocnjaku? Prskao sam totalom,tj glifosatom i to ne deluje,trava se osusila ali ne i mladice?
 
Moras mehanicki da ih unistis. Freziranjem ili ako nema mnogo pijukom. Mozes i da ih kosis trimerom,ali to je najlosije resenje. Nisi mi odgovorio kakvim tresacem planiras da beres?:ppozdrav:
 
Za@Vasovac, Exirel košta oko 6 000 dinara 250ml i to je doza za 1 000 litara vode. Koristi se i za suzbijanje Azijske mušice koja se odskora pojavila i kod nas.
Ja inače u Višnji za muvu koristim Afinex a onda Decis nakon 7 dana i to mi odradi posao, barem je do sada.
 
Kolega je prosle godine kupio one rucne tresace i nije prskao nicime i nije islo kako treba. Rekli su mu da mora da prska da ujednaci zrenje i rekao je da ce prskati ove godine ali ne znam kojim preparatom.

- - - - - - - - - -

Kao sto rece ZICAPROM Afinex resava stvar. Koristimo vec par godina i radi je posao. Proslo prskanje smo isli sa njim i za nedelju dana opet i taman mu prolazi karenca do berbe. Crva nije bilo godinama.
 
Moras mehanicki da ih unistis. Freziranjem ili ako nema mnogo pijukom. Mozes i da ih kosis trimerom,ali to je najlosije resenje. Nisi mi odgovorio kakvim tresacem planiras da beres?:ppozdrav:

Izvini,propustio...pa tresac je ona varijanta jeftina i jednostana, oscilator na kardanu i oreko sajle mrda vocku,rucno razvlacenje cirade i duvac za lisce..
I nemam puno izbora,vocnjsk nisam ja formirao,uleteo sam u njega u 5oj godini,i nije lepo formiran za tresac,tako da odpadaju ove fensi varijante,pa sve ida nadjem ko radi usluge..ovako stap i kanap pa polako
 
Surlaši ne odustaju, vaši se pojavile u velikom broju, **greška ti godinu, pre 20 dana sam išao dimetogal!
 
Nazad
Vrh