Višnja

Citam po medijima oprecne informacije. Te cena visnje 20din te 60din. Kako ide otkup i dinamika placanja od hladnjaca kojima prodajete visnju? Mislim na oblacinsku masinski/rucno branu?
 
Okolina Sapca, vec odavno je zavrseno sa visnjom obrana pre nekih 10-15 dana cena je bila 60din za I klasu a 40 din za drugu, bilo je pojedinaca sa 65 ali bas retko, inace pocela je sa 50 ali ubrzo skocila na 60. Otkup obicno ide nakupcima, a od 5-10 dana od prodaje.
 
7DULW

ovo je 4x2.8 divlja tresnja
stvar izbora

- - - - - - - - - -

7DULW

hvala na pomoci, reci mi jel ovo kod tebe kotlasta kruna ne vidim lepo na slici. I na koliko si kratio sadnice.
 
Gotova berba za ovu godinu. Prinos oko 20 t/Ha. Nesto je otislo na 60 din.,nesto na 55,nesto na 50,a nesto malo na 25.(Neki prosek oko 50 din.)Prinosom sam zadovoljan,kvalitetom i ne bas,a cenom nisam. Ove godine je bilo strasne mutljavine oko otkupa i mnogo je ojadjenih proizvodjaca,ali ima pravde i neko to sve vidi. Nadam se !
 
Ima li neko iskustva sa visnjom na podlozi divlje tresnje zanimaju me prednosti i mane [voleo bih da cujem prakticare] hvala unapred
 
Da vuxsd
Tako piše pošto sam se registrovao zimus dok sam bio u Beogradu pošto sam prijavljen i na toj adresi a interesovao sam se za sadnju višnje na mom imanju u okolini Rume
Sada trenutno sam u Australiji
Pozdrav


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Posto je kengur ovako od 25-30kg za razanj? kontam da je to njima kao kod nas prase:osmeh:

Svasta ce tebi pasti na pamet :haha::haha::haha: ali uostalom zasto da ne :sta:

77663fbc9851cafc5f187cca3dbb4423_view_l.jpg


Pa sta ko dovati , dal but , dal plecku . . .

Kengurovo meso je popularno u mnogim zemljama, ali u Australiji ta životinja je nacionalni simbol i njeno korišćenje u ishrani doživljava se kao vrlo kontroverzno.
 
Ipak je lepše prasence
I to kad dodjem tamo u pečenjaru Kudin most u Zemun polju
Pozdav


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Znam da ćete mi reći da se vratim i čitam sve ispočetka ali je ovako lakše :) Zasadio bih višnju na 60 ari. Bio bih vrlo zahvalan ako neko ima brzinski savet u vezi sorte i gde da je nabavim. Da uđem u tematiku pa ću ja onda čitati sve ispočetka.
 
Nazad
Vrh