Višnja

E to je već neka druga priča, ako si misilo na celu površinu (u nekoj temi sam pročitao da imaš 50-ak ha voća), predpostavljam da imaš već iskusnu i ozbiljnu ekipu rezača?
 
Imamo, al voćke su u kondiciji, a lane smo maaalo slabiju rezidbu odradili u višnjama, a jabuke nam je ove godine ofurio mraz 100 % (što se tiče 1. i 2. klase) tako da je isterala fajn.
 
Doduše sad je i relativno lepo vreme (bez padavina) ko zna kakav će biti januar i februar...
 
Jest da je off topic, ali mogao si staviti i malo slika (pošto je dosta izgubljeno kad je server puko) u odgovarajuće teme (tu mislim na krušku i jabuku), a vidimo kako to izgleda kod tebe...
 
Večeras sam malo uhvatio vremena i sad je pitanje kad će to biti opet. :) Kad stignem bit će koja slika.

- - - - - - - - - -

Evo jedna iz sredine 11. mjeseca prošle godine.

i36xd0.jpg


Nemam neke friške slike.
 
Koji je razmak sandnje, koja sorta? ta radite sa višnom jel sve ide u industrisku preradu?
 
Kakavi su prinosi? Cena prevedena u dinare je između 40 i 45, ako se dobro sećam, mislim da je kod nas bila niža...

P.S. Daj malo poseti temu Kruške i stavi tamo slike, to me više interesuje, a ako se odbro sećam da imaš zasad na OHF podlozi, baš me intersuje kako izgledaju?
 
Višnjici koji se intenzivno obrađuju (bez navodnjavanja), i u punom su rodu, dostižu bez problema 15-20 t/ha, neki čak i više (takvih je u manjem broju).

Kruške izgledaju nikako ove godine. Ofurio ih je mraz ko i jabuke. Roda bilo gotovo ništa. Od kraja 5 mj. ih, ko i jabuke, nismo ni prskali.
 
Stavi malo slike i napiši neka iskustva sa tom podlogom, verujem da će mnoge interesovati, pošto je to kod nas kad pitaš misaona imenica, a i preskupo za sada...


Pa ta višnja je jako zanimljiva, pogotovo što može mašinska berba da se radi, tako da se zavisnost od radne snage smanjuje an minimum...
 
Ljudi, jel moze mladi vocnjak koji je malo zapusteniji(vise nije u kondiciji nego sto je zapusten) da se vrati u zivot kad pocne da se primenjuje puna agrotehnika?
 
Pozdrav ... Koja je cena rezidbe kod visnje recimo u vasem kraju? Unapred hvala

- - - - - - - - - -

Pozdrav ... Prihanio sam sadnice visanja sa 8-16-24, negde oko 300gr po stablu. Zasad je napunio god. Interesuje me vase misljenje, sto se tice kolicine? Unapred hvala
 
Pozdrav ... Koja je cena rezidbe kod visnje recimo u vasem kraju? Unapred hvala

- - - - - - - - - -

Pozdrav ... Prihanio sam sadnice visanja sa 8-16-24, negde oko 300gr po stablu. Zasad je napunio god. Interesuje me vase misljenje, sto se tice kolicine? Unapred hvala

Placa se 3 do 3,5 e na sat. Sto se tice djubreta 300 gr po stablu u prvoj godini je sasvim dovoljno. Ja sam toliko bacao u trecoj godini.
 
Hvala igru( sa zakasnjenjem ). Tebi i ostalim vocarima u Novoj godini zelim puno zdravlja, manje rada a vece zarade ☺
 
Nazad
Vrh