Višnja

Pozdrav visnjari koliko dajete azota visnji staroj 5 godina ja Sam mislio oko 1kg PO stablu u dva navrata / dobili su npk 8 16 24 500g PO stablu na azotna djubriva Sam mislio na kan hvala u napred

I ja mislim da idem sa tom količinom Kana,mada bi bilo najtačnije da si uradio analizu zemljišta.Neki stručnjaci kažu da se ide sa jednim kilogramom po stablu,maksimalno u dva navrata,500 gr.pred cvetanje,a drugih 500 gr.u periodu kada je plod veličine zrna graška.
 
I ja mislim da idem sa tom količinom Kana,mada bi bilo najtačnije da si uradio analizu zemljišta.Neki stručnjaci kažu da se ide sa jednim kilogramom po stablu,maksimalno u dva navrata,500 gr.pred cvetanje,a drugih 500 gr.u periodu kada je plod veličine zrna graška.


Ja sam ga cak mislio I 800g u tri navrata 300g pred kretanje vegetacije tamo naj kasnije 5/10 April taj deo ide pod frezu pipalicu drugi deo 200g ide maj isto 5/10 i yun 5 / 10 is to pod frezu 200g

- - - - - - - - - -

A nove sadnice sto sadim idem sa 3x 100g kana april Maj jun Dali sme tako ?
 
Ja idem polovinu nekoliko dana pred cvetanje (otprilike faza misje usi),a drugu polovinu nakon zametanja plodova (otprilike u zrnu graska,mozda neki dan ranije.)
 
Da li da se zajebavam da izvozim svinjski stajnjak koji je na ozidanom djubristu od pre ko zna kolko godina 10-15 ili da stedim snagu za druge rabote!? :sjasi:
Zanima me konkretno kakva mu je hranljiva vrednost jer je bukvalno kao gomila stvrdnute crne zemlje asov jedva probija :)
 
Ja juče i danas izvlačio stajnjak po mladim višnjama i zafrezirao. Nije loše ispalo. Valjda ne može da škodi
a9b17f61b71a0c894be64004b6868387.jpg
1e108f72fc52b85d4b79eb397d60766f.jpg
5a92df310274c9d86e5ad8bc468c92d9.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5 godina. Prošle godine sam imao prvi značajniji rod. Bilo je oko 5-6 kg po stablu a nekoliko komada je izbacilo preko 10

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Dam drugaru 1000 dinara da mi uzme nesto za prolecno prskanje. Covek doneo neki Zimotox od Poljotoplice.... O lebe mekani! Ja od galenike bezim sad doso neki Toplica ::lose::
Sta vi preporucujete? 20l vode mi vrsi posao...
 
ZIMOTOX je nesistemični akaricid, insekticid i fungicid sa preventivnim i kurativnim delovanjem.

Ovo je tri u jedan...
 
Tamo kasnija prskanja koristim kontaktni preventivni Antracol WP 70 odlican preparat i stvarno sto tvrde da pruza cink biljci...tacno kad sam gledao mali zasad vocki imaju lep i zdrav zeleni list...posle po potrebi dodam insekticid ili sistemac fungicid da prosirim dejstvo ali vecinom preventivni odradjuje odlicno posao...
 
Ne mogu da te posavetujem jer ja ne prskam voće jer ga ne gajim za prodaju-predaju otkupljivačima. Tako da sačekaj šta će iskusniji da napišu.
 
Ima mlad zasada visnje oblacinie, sada je druga godina. Treba da bacim sada djubrivo z prehanu tj kan pa me interesuje za koji ste se vi odlucili i koliko ste bacali po stablu? Neki preporucuju ili linzer ili madjarski kan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh