Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 182 od 182 PrvaPrva ... 82132172180181182
Rezultati 3,621 do 3,633 od 3633

Tema: Višnja

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,612
    Zahvaljeno 1,113 puta na 609 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imaš vremena, vadi na proleće... ako ne krene taman zameni sadnicu.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    1,541
    Zahvaljeno 254 puta na 171 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne slusaj ovaj ''savet'' od iznad. Vadi je odmah i sadi drugu.Malo je izmesti,nemoj u istu rupu da je sadis. To je bolesno i nece da krene!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Poruka
    676
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 134 puta na 76 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    kako se borite sa izdancima oblacinske visnje

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    1,541
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Najbolje je mehanicko unistavanje (freziranje). Neki prskaju totalom,a neki kose i trimerom,ali to nije bas najbolje i najdelotvornije.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Poruka
    676
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 134 puta na 76 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ja sam ih zelene motikom uklanju sada iz toga tera jos vise zaparaka sada ih vadim asovom malo tezi posao. ovo pitam za dalje kako da radim da li kositi ili terati uskocnu frezu

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    1,541
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako ih kosis ,terace jos vise. Najbolje frezom.

Član Gorski Car avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,403
    Zahvalio se
    982
    Zahvaljeno 1,466 puta na 827 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: adamov zoran Pogledaj Poruke
    ja sam ih zelene motikom uklanju sada iz toga tera jos vise zaparaka sada ih vadim asovom malo tezi posao. ovo pitam za dalje kako da radim da li kositi ili terati uskocnu frezu
    Sad ih povadis asovom i uprporis (odskolujes) sadnice. Vec sledece jeseni rasprodas sadnice ocas posla ...

Vade ih rasadnicari koji skoluju sadnice za prodaju, pustis ih da ih jednostavno oni povade i resio si problem za ovu godinu...

Inace freza pipalica je za njih zakon...

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: LazarSD Pogledaj Poruke
    https://photos.app.goo.gl/pZ26RhtgrBsanun86
    Ljudi da li neko zna koji je problem sa sumadinkom samo od jednom pocne da se susi ?

Kisna godina, Vodurina udavila koren. Takva je svaka gde se zadrzava voda. Visnja ne podnosi veliku vlagu, parcela za na kojoj se podize zasad visnje mora da bude ocedna...
    Претвориш ли се у овцу, Вукови ће те појести.

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,612
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: LazarSD Pogledaj Poruke
    Hvala ljudi na odgovorima, izvadicu ovih dana celo stablo pa cemo videti sta je u korenovom sistemu , jer ovako na granam nema nikakvih ostecenja , smole... Kada isecem makazama neku granu jos uvek ima sokova i zeleno je kao da je biljka zdrava.
    Interesantno je da biljka deluje da se nije osušila iako joj lišće nije opalo.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    138
    Zahvalio se
    114
    Zahvaljeno 62 puta na 31 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Desavalo mi se i sa sljivom insa tresnjom ove godine. Nisam mogao da provalim o cemu se radi dok nisam video kod sljive da podloga radi a sljiva se susi polako... Isto kao kod tebe na slici.. Ja sam to procenio kao da je lose kalemljeno pa da se tu javio problem... Opet mozda gresim i ja...

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,612
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dešava se kao kod kajsije, krene u proleće i onda stane. Pogledaš biljku, presek grančice kao kod kolege ali prestane sa rastom i počne polako da umire kasnije tokom leta. A dešavalo se i da tako 'boluje' pa nastavi dalje. Zato sam i predložio da sačeka proleće. Ali i zbog toga što je sada teško da se iskopa sadnica. Barem je kod mene suvo kao u pustinji. Kažu da u našoj okolini nema žilogriza. Da nije još stigao. Ali moguće je i da ga ima ali manje, da postoji neka populacija ali da nije velika da napravi probleme. Ali pita se tu i biljka. Kada je biljka jaka ništa joj ne smeta. Verujem da se bolesti i napasnici prvo zalete na slabiju biljku. Ona koja je u stresu od nekih nesvakidašnjih situacija. Kao na primer nepravovremeno navodnjavanje. Biljka se opusti kada se zaliva redovno od sađenja. Onda se preskoči neko zalivanje i onda bude problem. Sada su savremene podloge takve da em što ne odgovaraju zemljištima em imaju plitak koren, em se sadi svuda gde se zamisli. Pitanje da li ima vode ili je previše vode. Veštačko đubrivo poremeti floru i faunu zemljišta. Stajnjak se ređe koristi jer je skup i zahteva veći rad od bacanja veštaka. Nepravovremeno tretiranje hemijom... Komšije prskaju svime i svačime pa ponese vetar...
    Imam primer dve trešnje koje su ove godine cvetale, dale par plodića pa se osušile. Da li je suša ili neka bolest ko će znati... Čim padne kiša vadim i na isto mesto sadim druge sadnice. U rupu dodajem, glistejnak, kompost, šumski kompost sa lišćem...

Ipak kod kolege je verovatno višnja bez kalema, na sopstvenom korenu. Čime se ovo obrađivalo oko sadnice?

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    1,541
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    vuxsd
    Kolega da li mozete da postavite neku sliku vaseg zasada visnje i kajsije u kom se to desavalo i sliku sadnice koja je se oporavila od ovoga kao na slici clana LazarSD? Hvala.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: vuxsd Pogledaj Poruke
    Ipak kod kolege je verovatno višnja bez kalema, na sopstvenom korenu. Čime se ovo obrađivalo oko sadnice?
    Vi kao iskusni visnjar,a pre svega vocar bi ste morali da znate da ne postoji sumadinka na sopstvenom korenu,vec se kalemi.

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,162
    Zahvalio se
    4,612
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kolega cika_laza ne odgovaram na vaše postove kao ni na vaša obraćanja meni jer ste me više puta vređali na ovom forumu i pisali neistine kao i da ste se više puta meni lično obratili. A ja se vama prvi put sada obraćam. I poslednji ako na pravilan način shvatite ono što sam napisao.
    Sa vama ne želim da komuniciram na bilo koji način. Nema potrebe da mi se obraćate jer vam neću odgovarati. Pišite za svoj račun i pišite svoja iskustva kao što ja pišem svoja. Toliko. Nek vam je s Bogom prosto i vama i vašoj porodici.

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vuxsd na ovoj poruci:

dobrodol (05-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    1,541
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pisao neistine o vama???? Jedina ''neistina'' (ili je istina ?) koju sam rekao o vama je to da nemate pojma ni o cemu o cemu pisete u poljoprivredi,a tu ste u svakoj temi da savetujete. Ja znam da bi ste vi voleli da postanete online poljoprivrednik,ali za sada to jos uvek ne funkcionise. A vi dokazite da govorim ''neistinu'' pa lepo postavite neku sliku svojih zasada i objasnite sta sve radite.
    Ne morate meni da odgovorite, vec zbog drugih clanova u ovoj (i u ostalim,a ima ih dosta )temama u kojima dajete ''savete''. Postavite neku sliku svojih zasada da vide ljudi o cemu pricate. Greota je da ne podelite svoje bogato iskustvo. A sto se tice mene,ne brinite ja cu prezveti i bez vasih ''saveta''.

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cika_laza na ovoj poruci:

Gorski Car (11-11-18)

Strana 182 od 182 PrvaPrva ... 82132172180181182