Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 170 od 180 PrvaPrva ... 70120160168169170171172 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3,381 do 3,400 od 3587

Tema: Višnja

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,131
    Zahvalio se
    1,448
    Zahvaljeno 240 puta na 159 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li si ih prskao protiv vasi? Na to mi lice ovi zbrckani listovi. A i cini mi se da ti fali azota. List ti je svetlo zelene boje. Trebalo bi da je tamniji.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    589
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 198 puta na 145 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ni meni ne lici na cocomices

Član pitbullns avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Poruka
    292
    Zahvalio se
    56
    Zahvaljeno 66 puta na 36 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koliko se inace stavlja KAN-a po sadnici?
    Mislim zar je moguce da je nedostatak azota, ako je stavio po 2 case (400gr) na trogodisnje vocke?

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,131
    Zahvalio se
    1,448
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako je stavio toliko,puna kapa,ali tesko da u dve jogurtske case ima 400 gr. KAN-a.

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    889
    Zahvalio se
    409
    Zahvaljeno 581 puta na 346 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pre dva dana sam prskao protiv vaski sa dimetogalom i danas primetim opet mrave sto je pouzdan znak da ima i vaski.Pre devet dana sam prskao poluxom a nedelju dana pre toga sa konzulom. Svaki put posle dva dana ponovo vidim mrave.
    Ima li jos ko problem sa vasima i sta raditi.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    134
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 19 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kolege vidim zelene skakavce u mladoj visnji (nova sadnja).nesto mi jede listove i grancice i imam dosta stete.prskao dimetogalom i cipkordom ali posto sam ugledao skakavce sad sumnjam na njih.jeli neko imao isti problem.cime tretirati

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,252
    Zahvalio se
    653
    Zahvaljeno 957 puta na 512 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Za vaši moraš koristiti nešto jače,sistemik tipa ,tonus aktara,tepeki....
    Citiraj Citiram: Sloba31 Pogledaj Poruke
    Pre dva dana sam prskao protiv vaski sa dimetogalom i danas primetim opet mrave sto je pouzdan znak da ima i vaski.Pre devet dana sam prskao poluxom a nedelju dana pre toga sa konzulom. Svaki put posle dva dana ponovo vidim mrave.
    Ima li jos ko problem sa vasima i sta raditi.

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vasovac na ovoj poruci:

Sloba31 (11-05-18)

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    338
    Zahvalio se
    53
    Zahvaljeno 74 puta na 51 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nyeuropean07 Pogledaj Poruke
    kolege vidim zelene skakavce u mladoj visnji (nova sadnja).nesto mi jede listove i grancice i imam dosta stete.prskao dimetogalom i cipkordom ali posto sam ugledao skakavce sad sumnjam na njih.jeli neko imao isti problem.cime tretirati
    I ja sam imao iste probleme sa istim simptomima a uzrok je bio................srneeee......
    Pojedose mlado lisce i mlade grane ( mladare ).
    Prava žgadija !!!

Član vockica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    452
    Zahvalio se
    343
    Zahvaljeno 223 puta na 133 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Sloba,imam ja vec 2 puta stitim od vasi ali sto kazes ti opet mravi.Ako imas onu travu tj korov ,,bocu" ostavi negde-negde jer vise vole nju nego visnjin list.Meni Tonus ne resava stvari

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vockica na ovoj poruci:

Sloba31 (13-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    347
    Zahvalio se
    125
    Zahvaljeno 88 puta na 71 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo i ovde da kratko napisem. Kao sto sam pisao visnje su cvetele i imale rod , da je glava bolela, cak sam piso puj, puj puj.

Sada vidim da su se doobrroo proredile. Ima roda ali imam utisak da je skoro 50 % se proredilo.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Poruka
    17
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko zna da li moze da se negde nadje Kunilent R12 za zastitu od divljaci ili nesto slicno i imali neko iskustva sa tim preparatima?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,131
    Zahvalio se
    1,448
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kunilent tesko da ces naci. Uzegla svinjska mast,ovciji loj,riblje brasno isto zavrsavaju posao.

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cika_laza na ovoj poruci:

ddexter (14-05-18)

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    338
    Zahvalio se
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ben roj Pogledaj Poruke
    Evo i ovde da kratko napisem. Kao sto sam pisao visnje su cvetele i imale rod , da je glava bolela, cak sam piso puj, puj puj.

Sada vidim da su se doobrroo proredile. Ima roda ali imam utisak da je skoro 50 % se proredilo.
    Ja sam se razocarao skroz. Meni su visnje peta godina,prva ozbiljna godina kada treba da se vrati napokon i neki dinar posle cetri godine ulaganja,nosio pcele da oprasuju,ponele kao cicak ali ovde je ljudi katastrofa u nasoj opstini kolika je susa. Za dva meseca nije palo 5 litara kise. Pukotine u zemlji mozes ruku da zavuces. Jos soju nisu posejali suvo kao barut. Visnja vec odavno pocela da rudi i da otpada. Tuga tuga tuga!!! Da kisa ne pada u martu, aprilu i maju ne mogu jednostavno da verujem!!!
    Greota od boga,ne znam sta bih drugo rekao!!!

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: ddexter Pogledaj Poruke
    Da li neko zna da li moze da se negde nadje Kunilent R12 za zastitu od divljaci ili nesto slicno i imali neko iskustva sa tim preparatima?Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam ga koristio zimi dok su mi visnje bile male ( prve tri godine ) i radio je posao 100%. Koristio sam ga tako sto ga razmutim u vodu i sipam u male prskalice od dve litre i tako prskao celo drvo. Nisam ga kupao nego je dovoljno jedan mlaz od zemlje do vrha sa jedne strane i jedan mlaz sa druge strane onako malo izdalje. Znaci da isprskas stablo zbog zeca a krosnju zbog srna. Cinice ti se da je malo ali nije. To smrdi i taj smrad ih tera. Kunilent ti je na bazi ribljeg ulja i sumpora ( sumporisano riblje ulje ).
    Ja sam pak imao drugi problem. Visnje sacuvam zimi ali su mi srne pravile stetu u prolece i preko godine jel su mi jele mladare i mlado lisce.Hteo sam kunilent da koristim i preko godine ali nisam smeo jer nisam znao kako ce da odreaguje na list a nikog nisam imao da pitam. Sada su mi visnje peta godina i sad ih ne diraju i samo prskam nesto sadnica sto sam ovih godina dosadjivao.
    Srne i zecevi znaju da nanesu velike stete i ja sam imao puno problema. Sa zecevima nisam ali su mi srne razbijale mladare i mlado lisce i jedva su se visnje otele i porasle. Nervni slom sam dobijao kada lepo ostavim po cetri pet grancica koje ce kasnije biti ramene grane i dodje govno od srne i pojede dve tri ili pregrize. I sta ti onda da radis nego da popizdis jer ti je odmah unazadila vocku za godinu dana.
    Preporucujem svima ko ima iole para da vocnjak ograde i ja sam se sam pokajao sto nisam. Sve se to isplati a najvise ustedi zivaca koje pojedes gledajuci kako gamad nanosi stetu a ti tu malo sta mozes. Ja sam hteo vec da idem da spavam na vocnjaku svaki drugi treci dan da ih nocu teram i da im remetim mir da ne bi tu dolazile. Hteo sam idem i da ih pucam ali sam se na vreme sabrao i odustao da ne zaglavim robiju zbog gamadi. Sve sam bio u stanju da uradim do kakvog su me ludila i nemoci dovodile.
    E da,kunilent sam nabavljao " ispod tezge " jer ga nema vise u redovnoj prodaji jer je kao zabranjen ( ne znam zasto ). Koristio sam i riblje brasno za stocnu ishranu i to sam kuvao,petljao,brljao,procedjivao,patio...... i prskao sa time i cini mi se da je radilo posao jer smrdi i to ih tera.

- - - - - - - - - -

Ako mozes da nabavis riblje ulje mozes njega da koristis. Ja nisam mogao da nabavim vece pakovanje a kupovanje malih pakovanja po apotekama mi je bilo skupo.

17. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili Pole t25 na ovoj poruci:

kanački (15-05-18), mihailo1 (15-05-18), sioux (15-05-18), vuxsd (15-05-18)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Poruka
    17
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Pole t25 Pogledaj Poruke
    Ja sam se razocarao skroz. Meni su visnje peta godina,prva ozbiljna godina kada treba da se vrati napokon i neki dinar posle cetri godine ulaganja,nosio pcele da oprasuju,ponele kao cicak ali ovde je ljudi katastrofa u nasoj opstini kolika je susa. Za dva meseca nije palo 5 litara kise. Pukotine u zemlji mozes ruku da zavuces. Jos soju nisu posejali suvo kao barut. Visnja vec odavno pocela da rudi i da otpada. Tuga tuga tuga!!! Da kisa ne pada u martu, aprilu i maju ne mogu jednostavno da verujem!!!
    Greota od boga,ne znam sta bih drugo rekao!!!

- - - - - - - - - -

Ja sam ga koristio zimi dok su mi visnje bile male ( prve tri godine ) i radio je posao 100%. Koristio sam ga tako sto ga razmutim u vodu i sipam u male prskalice od dve litre i tako prskao celo drvo. Nisam ga kupao nego je dovoljno jedan mlaz od zemlje do vrha sa jedne strane i jedan mlaz sa druge strane onako malo izdalje. Znaci da isprskas stablo zbog zeca a krosnju zbog srna. Cinice ti se da je malo ali nije. To smrdi i taj smrad ih tera. Kunilent ti je na bazi ribljeg ulja i sumpora ( sumporisano riblje ulje ).
    Ja sam pak imao drugi problem. Visnje sacuvam zimi ali su mi srne pravile stetu u prolece i preko godine jel su mi jele mladare i mlado lisce.Hteo sam kunilent da koristim i preko godine ali nisam smeo jer nisam znao kako ce da odreaguje na list a nikog nisam imao da pitam. Sada su mi visnje peta godina i sad ih ne diraju i samo prskam nesto sadnica sto sam ovih godina dosadjivao.
    Srne i zecevi znaju da nanesu velike stete i ja sam imao puno problema. Sa zecevima nisam ali su mi srne razbijale mladare i mlado lisce i jedva su se visnje otele i porasle. Nervni slom sam dobijao kada lepo ostavim po cetri pet grancica koje ce kasnije biti ramene grane i dodje govno od srne i pojede dve tri ili pregrize. I sta ti onda da radis nego da popizdis jer ti je odmah unazadila vocku za godinu dana.
    Preporucujem svima ko ima iole para da vocnjak ograde i ja sam se sam pokajao sto nisam. Sve se to isplati a najvise ustedi zivaca koje pojedes gledajuci kako gamad nanosi stetu a ti tu malo sta mozes. Ja sam hteo vec da idem da spavam na vocnjaku svaki drugi treci dan da ih nocu teram i da im remetim mir da ne bi tu dolazile. Hteo sam idem i da ih pucam ali sam se na vreme sabrao i odustao da ne zaglavim robiju zbog gamadi. Sve sam bio u stanju da uradim do kakvog su me ludila i nemoci dovodile.
    E da,kunilent sam nabavljao " ispod tezge " jer ga nema vise u redovnoj prodaji jer je kao zabranjen ( ne znam zasto ). Koristio sam i riblje brasno za stocnu ishranu i to sam kuvao,petljao,brljao,procedjivao,patio...... i prskao sa time i cini mi se da je radilo posao jer smrdi i to ih tera.

- - - - - - - - - -

Ako mozes da nabavis riblje ulje mozes njega da koristis. Ja nisam mogao da nabavim vece pakovanje a kupovanje malih pakovanja po apotekama mi je bilo skupo.
    Hvala puno na info.

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    338
    Zahvalio se
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo da se oglasim i javno jer mi saljete i PP u vezi Kunilenta.

Nisam ja ljudi distributer Kunilenta i ne morate da mi saljete PP i da se krijemo. Nista ne krademo!

I ja sam ga zadnji put nabavljao prosle zime i ne verujem da ga vise ima. Pitacu dobavljaca ako ima jos nekih zaliha pa cu vam javiti jer vidim da ima zainteresovanih ali opet kazem ne polazite velike nade

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Pole t25 na ovoj poruci:

cika_laza (15-05-18)

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    831
    Zahvalio se
    455
    Zahvaljeno 367 puta na 240 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Pole t25 Pogledaj Poruke
    Evo da se oglasim i javno jer mi saljete i PP u vezi Kunilenta.

Nisam ja ljudi distributer Kunilenta i ne morate da mi saljete PP i da se krijemo. Nista ne krademo!

I ja sam ga zadnji put nabavljao prosle zime i ne verujem da ga vise ima. Pitacu dobavljaca ako ima jos nekih zaliha pa cu vam javiti jer vidim da ima zainteresovanih ali opet kazem ne polazite velike nade
    Ako neko kupuje časopis "Dobro jutro" na zadnjim stranama u oglasima reklamira se firma mislim iz Rume koja prodaje Kulinet ili sličan preparat, na zalost moje primerke odmah posle čitanja upotrebi ćerkica za razne kolaže itd...

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,131
    Zahvalio se
    1,448
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    338
    Zahvalio se
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da i ovo je isto neki smrad ali se prska po zemlji ne po voću. Ne vidim nigde sastav od čega je smućkan.

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,057
    Zahvalio se
    3,280
    Zahvaljeno 2,457 puta na 1,372 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ddexter Pogledaj Poruke
    Da li neko zna da li moze da se negde nadje Kunilent R12 za zastitu od divljaci ili nesto slicno i imali neko iskustva sa tim preparatima?

Zovi me sutra ili pusti poruku (0605540045)pre dva-tri meseca mi jedan poznanik nudio za crvenu nisam hteo da uzmem jel mi ne treba njemu stoji već par godina.Pitaću ga da li ga je prodao.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Poruka
    2,055
    Zahvalio se
    1,425
    Zahvaljeno 776 puta na 475 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ko bere visnju tresacem jel orska sa necim pre branja? Ili se ceka neki odredjeni momenat zrelosti?
    I kako se borite protiv crva?jel ima neki insekticid sa kratkom karencom?

Strana 170 od 180 PrvaPrva ... 70120160168169170171172 ... PoslednjaPoslednja