Antifriz

Ne znam šta je u pitanju ali nije u ovakvoj ambalaži mada verujem da je sadržaj identičan.
P.S sada sam našao fiskalni račun koji sam dobio prilikom kupovine G12 antifriza i cena jeste 1.500 dinara ali za 2 flaše od po 1.5 litara.
 
Poslednja izmena:
Procitah ovde da aparati za merenje tacke mrznjenja mogu da grese 5-10 stepeni,da to nije velika greska,ja mjerio i pokazuje do -25 st. i ako gresi toliko onda moze da bude ono najgore.Radi se o autu, ne menja mi se sva tecnost jer uvek ostane cca 2 l u sistemu pa mislim da bih to u prolece najbolje bilo zameniti,usuo bih destilovanu par puta i ispustio pa posle koncetrat.
 
Nemoze zamrznit, kada je antifriz -10 a vani -20 on se samo usiri kao snijeg u vodi a ne pretvori u cvrsto stanje da nesto pukne ko kad je voda.
 
pozdrav koliko dugo moze da bude antifriz u autu bez menjanja..nasuo sam prosle godine g12 i ne znam dal da menjam sad sve ili samo da izmerim i dospem..
 
Nisam čuo za taj , držim Hepu, Ravenol,Kuttenk, Eurol, bilo je Valvoline, Febi ,....
Inače sada je sve više u upotrebi G12 plus , tj ljubičasti . U EU on je zamijenio crveni zbog neke štetne materije koje više nema .
Nevjerujem da će biti problem sa bilo kojim G12 na tržištu , bar nisam čuo.
 
Rowe ... još jedna od "zilion" malih nemačkih kompanija (manufaktura) koje se bave mazivima i sličnim proizvodima.
Ne bi trebalo da je loše ali samo zato što je nemačko ne znači da je bolje. Ne vidim zašto bi bilo bolje od Modriče koja ako nije bolja bar nije ni gora. Možda je cena malo povoljnija i to je to.
Rowe je prilično nova kompanija malo poznata van domicilnog (domaćeg, nemačkog) tržišta. Počeli su ekspanziju širom Evrope tek pre koju godinu a postoje tek nešto više od deset godina. Pa sad ... kako se kome sviđa.

G12+ (VW TL-774-F) je zapravo isto što i G12 jer u poslednjih 5-6 godina ova dva standarda su uparena i u 95% slučajeva "crveni" antifrizi su G12/G12+ (VW TL-774-D/F).
Novi "ljubičasti" su zapravo G12++ (VW TL-774-G).
Radi se o usavršenom OAT konceptu pri čemu je kompatibilnost unazad potpuna. Ranije su ovi proizvodi bili osetno skuplji ali sada je razlika relativno mala, tako da će sve više biti ljubičastih.

P.S.
Nisam hteo da cepidlačim ali čisto da se zna. Inače sa tim G oznakama je toliko zapetljano da se ne snalaze ni iskusni. Slažem se da iole poznatiji proizvođač i G12 (+ ... ++) i problema ne bi smelo da bude.
 
Da razlika u nabavnoj cijeni izmedju crvenog i ljubičastog antifriza je sad manje od pola evra po flaši 1.5l.

Inače "najjeftiniji " antifriz na našem tržištu je proizvod bel-kemikals iz BNS Srbija . Riječ najjeftiniji sam namjerno stavio pod navodne znake jer sam ga nabavio samo jednu turu za svoju radnju zbog toga što je neznatno jeftiniji od NJemačkog u nabavi .
Al ne lezi vraže , zamislite na koju foru : Flaša nije 1l nego 1KG ???? to je u stvari priiiilično manje od litra. Još na to kad sam ga mjerio ,pola pola sa vodom umjesto -37 do -38 , bio je -27c .
Tako da ispade da uopšte nije skuplji Njemački , a na njemu što piše to je i u flaši.
Mi se svi trudimo da forsiramo domaće proizvode al nažalost često se pokaže neka neozbiljnost. Slično je bilo i sa Modričinim "Permantom" prije par godina , bio je isto manje koncentracije nego što piše , doduše samo u providnim flašama koje se zovu "economic" a u čisto bijelim ok , ali nije opravdanje jer na "economic" ne piše da treba da je slabiji nego da je kraći rok zamjene . Modričina ulja isto ne držim u radnji ali to je već nešto "lične" prirode mada ima čak i objektivnih stvari.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je misljenje o Nisotec antifrizu. Kupio i sipao antifriz u traktor, da izbegnem eventualne propuste u ispustanju vode. Cena sasvim ok, za 100% 225 dinara po flasi.
 
Dobar je Nisotec,u smisli da je tacno ono sto pise na ambalazi.Znaci 1:1 valjda bese do -38,a i dobro zadrzava ta svojstva pod uslovom da ga ne razblazis destilovanom.
 
Nazad
Vrh