Malč folija

Postavio sam pitnaje u drugom topicu, ali da pitam i ovde.

Hoću da postavim malč foliju i sistem KPK u bašti na otvorenom, kako se ponaša to sve?

Znam u plasteniku, ali na otvorenom?

Naravnom , mislim na crnu, klasičnu malč foliju... Ili je bolja neka druga pošto hoću da posadim malu baštu za kućnu upotrebu sa svim povrćem što je neophodno ženi u svakoednevnim aktivnostima :)

Hvala svima!!!
 
Da li znate mozda koliko je teska rolna folije od 1m sirine i 500 m duzine,nasao sam foliju po ceni 210 dinara za kg?
 
da li je neko probao uzgajat salatu ili paradajz uz pomoc malciranja pomocu slame?
 
Nije to skroz providna folija, nego je tanka pa se providi kroz nju. To je folija od nekih 15-tak mikrona. Vise je siva nego crna. Vidi se najbolje kad je namotana u koturu. Sluzi jednu sezonu za razliku od one koju koristimo za jagode i koja je skroz crna i neprovidna i traje nekoliko sezona

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Druze uzmi i napravi sam sebi masinu, kojih 300 evra za 30kg gvozdja? Ako ne znas, nadji nekog varioca bravara ili sta vec i daj mu dnevnicu da ti to odradi.
 
Samo da vidim kako bi ovom spravom postavio i zategao foliju od 15 mikrona

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
@nebojsa,zato sam i pitao da li neko ima iskustva sa tim.U plastenike gde je nezgodno traktorskom,zbog visine,prostora,oblika konstrukcije,moze samo rucno ili ovakvom spravom,ako funkcionise.Treba probati.
 
ako je zemlja dobro frezirana i usitnjena nema to veze koliko je debela folija, a ako ima dzombi i posle freziranja, i folija od 40 mikrona ce da se cepa, drugar postavljao prosle godine, a njiva dugacka 400 metara, a uska pa nije mogao da je zalije, iscepala se na jako puno mesta, a kum rucno postavlja u male plastenike za krastavce i ostalo i uzima neku foliju iz Ratkova, polu providna je i ne znam da li je i 15 mikrona debljina i bude sve super :)

Samo da vidim kako bi ovom spravom postavio i zategao foliju od 15 mikrona

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ok sve to, samo mi se cini da je onom spravicom tesko zategnuti foliju, nista vise

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Namesti se za nijansu teza masina a na pocetku se folija presavije malo i zabodu dva kolcica

- - - - - - - - - -

Naravno kao sto je neko gore spomenuo zemlja za takve stvari ipak mora biti lepo izfrezirana
 
Ima li ko ideju sta ce biti sa cenom folije sledece godine koliko kosta ta plastika sto se pravi od nje . Ja sam koristio Gerovit prosle godine i skocila je 2000 din po rolni .Kazu mi u apoteci da od nove godine ide opet u vis a ionako je preko 7000 za 1000 m . Ove ostale su isto skocile ali ja gledam ovu posto je ona najeftinija a da nije totalna kesa da ispuca po njivi od sunca i kad malo dobije bakra .
 
Nazad
Vrh