Case ih

slika000.jpg
slika010.jpg
slika014.jpg
slika013.jpg
slika012.jpg

Današnji posao!Sutra nastavak. :osmeh:
 
Kombajn je završen i spreman za žetvu, ali je kiša pokvarila posao!
slika003.jpg

Evo i motora.Prava sitnica Cummins 280 ks.
slika001.jpg
 
de mi reci,jel problem napravit adaptaciju na njemu iz žita za kukuruz?i jel moze terat 8 redi adapter?koliki mu je bunker?jel se 2388 nudio u opciji i sa jacim motorom?kako vrsi,cisto il prljavo?pitam jel me zanima jedan takav axialac...
 
Nije problem pripremiti kombajn iz žita za kukuruz, potrebno je ubaciti druge (3 kom.) koje se ubacuju sa strane i smanji se broj obrtaja sečke, prebacivanjem remena sa jedne remenice na drugu.Takodje se podesi broj obrtaja rastresača mase prebacivanjem remena sa jedne remenice na drugu.Na elevatoru hedera se podesi visina uvlačnih lanaca.Kači se adapter i ostala podešavanja se rade iz kabine.Ovaj kombajn nosi osmoredni adapter za kukuruz.Žitni heder je 6 m.Radi izuzetno čisto.Velikog je učinka i zapremina bunkera je 7,4 kubnih metara.Za ovaj model kombajna je ovaj motor i mislim da mu je sasvim dovoljan!
 
a de mi reci dali znas otprilike potrosnju i vremenski ucinak po jutru il hektru?vidio sam par komada 2388 prodavali su se u vait-u
 
Ovo su kombajni visokih učinaka.O potrošnji nemam podataka ali je teško i dati neku potrošnju jer ona zavisi od kulture, širine hedera ili adaptera, stanja useva, načina vožnje .... .
Ovaj kombajn je jedan od tih kombajna i te kombajne je prodavala banka, a ne Vait.
 
Gospodine Panonstib,ako smem da pitam gde se kombajn nalazi? Cini mi se da sam ga video u Silbasu,stajao je preko noci pored puta za NS.... :ppozdrav:
 
Ovo su kombajni visokih učinaka.O potrošnji nemam podataka ali je teško i dati neku potrošnju jer ona zavisi od kulture, širine hedera ili adaptera, stanja useva, načina vožnje .... .
Ovaj kombajn je jedan od tih kombajna i te kombajne je prodavala banka, a ne Vait.

ha kombajn visokog ucinka....malo je to relativan pojam....ako po ha ima vagon kukuruza,jel moze skinit 4ha za sat vremena?moj kombajn skida 3 vagona,a zanima me nesto malo veceg ucinka...kod AF 2388 me fasciniralo sto ima jako malo uvlacno grlo,poput zmaja,a znam da ima dobar ucinak,samo me zanima otprilike koliki..?
 
Dobar kombajn taj 2388 samo, u Hrvatskoj cini mi se da takvih modela baš nema, mislim iz razloga po pitanju rezervnih djelova ...
Gospodine Panonstib kako vi djelove rješavate za Case IH kombajne dali dio možete dobit u roku 7 dana, jer jedan sa HR foruma ima cini mi se 1660 nisam siguran i kaze uglavnom naručuje iz Sad-a ... :ppozdrav:
 
Citam i ne verujem,gos. panonstib bukvalno crta odgovore a covek se tako ophodi prema njemu..Strasno.
 
Jedno pitanje,gde se proizvodio kombajn International 953?Kako su se pokazali ti kombajni?Dali zna neko više o njima?
 
Internacional 953 se proizvodio u Evropi tačnije u Francuskoj od 1977 di 1983.Proizvodili su ga sa dva tipa motora DT358 i DT402 sa snagom motora od 140 za prvi i 150 za drugi koji je imao i hidro pogon.Kombajn je klasičan tangnenionalni kombajn sa bubnjem sa osam šina trouglastim biterom i 5 slamotresa.
Ako je kombajn ceo, znači da nije varen oko bubnja i bitera može lepo da se podesi i da dobro radi, ali sumnjam zbog gonide proizbodnje.
Evo malo slika od jučerašnjeg rada:
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/slika000h.jpg/]
slika000h.jpg
[/URL]
 
Nazad
Vrh