Case ih

Odg: Case IH 1660

kako nejde brze kad je povrsina korpe duplo veca nego na zmaju 190?
 
Odg: Case IH 1660

Gospodine @zzivice,
nije ni mesto ni vreme da se svadjam sa Vama.Po vašoj teoriji ako Zmaj 190 ide u pšenici 6 km/h onda Case 1660 treba da ide 12 km/h.To bi jako lepo bilo, ali nije tako.Prelistajte temu o Case kombajnima pa će Vam biti jasnije kako rade kombajni sa aksijalnim bubnjem.
 
Odg: Case IH 1660

da ali nema teorije da nije bolje resenje jer se lakse i bolje izvrsava masa a nema slamotrese.
a neko je napisao da se seljacima nesvidja slama ali mislim da gresi jer je slama boljeg kvaliteta ako se secka iskljuci
Post je spojen: [time]1292870885[/time]
_________________________________________________
je...ga ali se daleko proizvode i kod nas nema manjeg od 300 ks u vaitu,
 
5xixp4.jpg


Moja masina :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Sta nije bilo ispravno :sta:,moze li jos malo slika recimo kabina...

Inace vako lepo deuje
 
Ima jedan na Hr forumu takvog nekog neznam koji je broj .. i kaže da sve djelove koje kupuješ tj. nema u hrvatskoj sve narućuje iz Njemačke ili Sad-a sada mozda je kod vas situacija drugaćija .. ali kombajni su pravi .. :cao:
 
imas ih i u novosti oglasi par komada,kombajni su ekstra ali za delove katastrofa
 
PG Krnac je napisao(la):
Neko kaze da su axialni kombajni bolji... Sta vi mislite:haha: :ppozdrav:

Nema šta mnogo da se misli. Ako se ograničimo samo na procenat gubitka zrna pri povećanju protoka slame, jasno je da aksijalni vršajni aparat ima bolje performanse od tangencijalnog. To ilustruje i ovaj grafik:

2e33br4.jpg
 
Slike sa puta u Dolovo gde je radjen pregled i defektaža kombajna CASE 2188 i 2388.Na slici je samo 2188 zbog tehničkih problema oko 2388 koji je bio u hali u kojoj nije bilo moguće slikati zbog slabog osvetljenja.
1j53ro.jpg

ip36lt.jpg

Kukuruzni adapter nije od ove firme, ali pošto je deo celine zato sam ga postavio.
3581921.jpg
 
Što se mene tiče neprevazidjene mašine i zato mi je u planu da ga imam.gledajte na ytubu snimke vršidbe kejsa 1680 a posle bilo kog drugog u istoj klasi pa videćete da ostali mile kao puževi.
 
A najlakši za održavanje,to da vidiš nemaš silni slamotresa osovina remenica da ti pamet stane.a u kukuruzu sto može brzo da ide da je strašno duplo brže od zmaja 191.znači moram imati tu mašinu jer je tolko dobra da mi pamet stane.
 
video sam jednom prilikom prošle godine ovaj kombajn pa sam ga uslikao malo detaljnije jer se razlikuje od drugih pogotovo sa zadnje strane
iako se slabo razumem u tu tematiku mislio sam da će nekom ovo biti interesantno
gazda kaže da je kombajn "aksijalac" kako vi to zovete i ima sečku koja se ne isključuje
naravno po starom srpskom običaju gazda ne može da ga nahvali i kaže da jede kukuruz ko ala
ali ga ipak prodaje
kome je interesantno neka gleda



img05017219171.jpg
img05017219171.jpg








 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh