Case ih

Korpe se menjaju kao i kod kombajna sa tangencjalnim bubnjem postoji korpe za sitinije i krupnije seme. Podesavanje korpe vrsi se sa racnom koja se nalazi na levoj strani kombajna kod ovih modela. Kod novijih modela 23xx se vrsi iz kabine.Osim zamene korpi koje su iz segmenata, kako ste napisali vrsi se i podesavanje protoka mase kroz vrsidbenu komoru.To se podesava na ulaznom delu korpe gde ima prosirenje u vidu levka i postoje uvodne spirale kojima se regulise protok mase.
Sto se tice hedera mozete svaki prilagoditi ako imate volje i ambicije to da radite. :cao:
 
on se opravdao kod tajkuna a kod nas nema nameru
image-13B0_4C51EE67.jpg

image-E05A_4C51EE67.jpg

image-9E1C_4C51EE67.jpg

image-864E_4C51EE67.jpg

image-5024_4C51EE67.jpg

image-D3F9_4C51F002.jpg

image-A089_4C51F002.jpg

image-3636_4C51F002.jpg

image-4288_4C51F002.jpg

image-30AC_4C51F002.jpg
 
Da li je ova prva slika na vrhu fotomontaza kad mu prednji tockovi manji od zadnjih?
 
saznao sam da kejs radi na kombajnu bez ljudske posade odnosno bez prednje kabine tj. da bude robot masina ali to je za buducnost,ali ima jos sta da se pokaze
image-4978_4C51F2CF.jpg

image-70C4_4C51F2CF.jpg

image-B0B3_4C51F2CF.jpg

image-B925_4C51F2CF.jpg

image-C3AD_4C51F2CF.jpg

image-2A41_4C51F4CE.jpg

image-165B_4C51F4CE.jpg

image-0AA1_4C51F4CE.jpg

image-D717_4C51F4CE.jpg

image-D7E8_4C51F4CE.jpg

:cool: :cool: :cool:
 
Jel zna neko koliko koštaju ovi aksijani, video sam jednog ispred Vait-a pre neki dan? 200-300 ke?
 
Neko je na ovom forumu napisao nešto sa čim ne mogu da se složim i stalno dokazujem da nije bio u pravu.Rečenica koja mi je jako zasmetala ide ovako:
Ostaje cinjenica ako vec podrzavate tezu da je polovan kombajn odnosno da su i stare tehnologije dovoljne da ne treba prelaziti na nove onda se slazete i sa tim da nesto kao sto je kopiranje terena suvisna oprema na hederu odnosno kombajnu.
Ovo nije nova tehnologija kako piše uvaženi kolega, ona datira još od pre drugog svetskog rata (jedan takav vučeni kombajn postavio je uvaženi član foruma gospodin @Kiraj u temi Old-timer).Ja ću ovde postaviti samo neke slike mada ih imam više, od ove poznate firme za proizvodnju poljoprivrednih mašina.
2jbvfpe.jpg
2jdrtl1.jpg
156ejir.jpg

Koliko se sa slika da videti ovo nisu kombajni novije generacije, a imaju uredjaj za kopiranje terena.
e0ss52.jpg
15gc6qc.jpg
:cao:
 
Malo OT, no nek admini obrišu post ako žele. Kako reče panonstib ta "nagibna tehnologija" nije novijeg datuma. Evo jednog starog "nagibnog" rusa MTZ-50.



Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Case IH 1660

jel neko radio sa tim kombajnom pitam kolika mu je brzina kad vrse zito jer mu je korpa duzine 3m a i ima pun krug?
 
Odg: Case IH 1660

Pre dva mesece sam jednog video u kukuruzu, sa 6 redova hederom, trci kroz njivu, e sad sta je otislo u bunker neznam.
 
Odg: Case IH 1660

misim da bi kupio jedan takav ali problem je sto kad nesto crkne nema mnogo delova ili kako se snadjes,a bez sumnje brzi su u otkosu jer masa mnogooo brze prolazi kroz kombajn jer se masa izvrsava na duplo vecoj i duzoj korpi nego na zmaju.koliko znam da korpa ima oblik cevi tj dugacka je oko 3m strava
 
Odg: Case IH 1660

Gospodine @zzivica
Što se tiče delova za ovaj kombajn postoje samo morate čekati da dodju iz uvoza.Svi kotrljajući ležajevi su spolja milimetarski, a ruša colovna (medjutim to se sve preradi na milimetarsku meru).Korpa jeste dugačka, ali uzmite u obzir da ovaj kombajn nema slamotrese pa i mora da bude tolika.Brzina mase se reguliše sa usmernicima na početku bubnja gde postoji spirala za uvlačenje mase u bubanj.Korpa se nalazi samo sa donje strane bubnja i ona se menje u zavisnosti od kulture.Postoji i menjač bubnja sa dve odnosno sa tri brzine (zavisi da li je stariji ili noviji kombajn).Nakon vršidbe stočari baš nisu zadovolji sa izgledom slame posle izlaska iz ovog kombajna. Učinak mu je u pšenici isti kao i kod ostalih kombajna jedino u kukuruzu ima veliki učinak i izuzetno ima čist usev u bunkeru. :cao:
P.S. O ovom kimbajnu se možete raspitati kod člana ovog foruma Gospodina @Cuprija
 
Gospodine @Sumadinac-Gruzanin
ostao sam dužan da Vam odgovorim vezano za postavljeno pitanje u ovoj temi.Izvinite što ste čekali jer sam bio sprečen bolešću, a da priznam malo sam i zaboravio.Vaše pitanje je bilo:
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Da li je ova prva slika na vrhu fotomontaza kad mu prednji tockovi manji od zadnjih?
o7mz9s.jpg

Ovo je prava slika i nije montaža.Jeste, ovaj kombajn ima veće zadnje točkove od prednjih i to nije CASE izmislio nego Nemačka firma MDW (Mahdrescherwerke) koja je sredinom devedesetih godina konstruisala ovu koncepsiju kombajna koja je u to vreme bila revolucionarna jer je imala bunker od 12.000 l, sa punim bunkerom raspored težina je bio 50:50 %, brzina kretanja na putu je bila 40 km/h,maseni protok mu je bio 40 t/h (što u današnim uslovima i nije neki, ali tada je to bio veliki učinak), upravljački točkovi su bili prednji, pogon je bio na svim točkovima stim pto je na zadnje bio iz menjača, a na prednje hidromotori.Vršidbu su obavljala dva aksijalna bubnja stim da je vršidba počinjala još u grlu hedera.
1997 godine CASE kupuje MDE kao i Fortschritt i normalno ofarbao ga u crveno stavio oznaku CASE i prestao da ga proizvodi.Inače naziv ovog kombajna je bio MDW ARCUS 2500
1znyflx.jpg

2ytsf1v.jpg

s2zk95.jpg

Tehničke podatke možete potražiti u Konedata naravno koga interesuju. :cao:
 
Odg: Case IH 1660

hvala gosp. Panonstib. Pre kejsa sam imao daniju 3600 15 god. Sa kejsom sam radio ove god. soju i veoma sam zadovoljan 10 ha za 6 h. Secka je umesto odbojnog bitera koja ima dve brzine i pet polozaja usitnjavanja zetvenih ostataka sa dva tanjira koji razbacuju masu. Mislim da je najprostiji kombajn za odrzavanje.Motor je jacine 190 ks kamiz i dobar potrosac od 18-23l d2/ha sto zavisi od velicine parcele.
 
Odg: Case IH 1660

koliko kosta u srbiji i mislim da ima centralno podmazivanje lezaja i da brze ide u otkos od ostalih jer masa brze prolazi
 
Odg: Case IH 1660

Centralno može da ima svaki kombajn, ali na ovom nije seriska oprema, a i brzina mase se reguliše na ulazu da bi se poboljšalo izvršavanje.Tako da brzina u pšenici nije veća nego kod ostalih kombajna.
Za cenu ćete se morati informisati kod trgovaca polovnim mašinama. :cao:
 
Nazad
Vrh