Case ih

U USA većina "custom harvestera" (koji rade usluge sa po 5-6-7 kombajna po cjeloj americi) imaju CASE kombajne. Nisam još na youtubeu vidio ni jednog da radi s CAT kombajnima.
 
Lexion je jednostavno savrsen kombajn za sve useve i tu je kraj,u USA je i on zastupljen samo je CAT,a i oni su nacionalisti vole svoje.

Е јбг сад....рећи да је нешто савршеном па то не постоји. Много је воде прошло испод савског моста, а кејс онај од пре 25 година и овај сада нису слични. Много су они усавршили свог аксијалца. Нема му равног када је реч о кукурузу, па и соји, можда не воли пшеницу и житарице, али ни ту не каска за његовим величанством Класом.

- - - - - - - - - -

ЏОни је гледано најрподаванији бредн у САД, са преко 50% машина зелене боје, други је кејс са испод 30%, а остало деле ЊХ, Клас/КАТ и РостСелмаш под именом Верзтајл....
 
Versatajl je dobar. Po njihovim forumima taj traktor slovi za najmanje ulozena najvise dobijeno. Kvalitet odlican iako je Breznjev zdelano. Imaju oni fabriku u Americi kao i Rusiji za Rostselmash. A firme sto rade usluge skidanja useva sa pratecim prikolicama i 5-7-10 kombajna su mahom JD. Manji deo je Kejs. Inace primetio sam da hedere mahom kao i brend kombajna. Sve je to zbog pojednostavljenog odrzavanja sve isti brend, sve isti dobavljac rezervnih delova itd itd
 
Верзатајл има фабрику у Канади, тј. то је некада био њихов бренд, сада је руски, не у мурици...

- - - - - - - - - -

МекДом је компанија која израђује највише хедера житних за комбајне, ови само лепе своје називе...
 
Salje francuz bratu, a ja da podelim sa vama. Kreće konvoj.
1f66ce3c223efe7ea6cc51998d37c39c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@komer 5500-6500. Ne znam tačno. Non stop neke cifre pa se čovek pogubi. Naravno cena je sa carinom i svim troskovima. Maltene na ime kupca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam u toku,dali si kupio kombajn sa slike ili sta...ako jesi sve cestitke.
 
Poslednja izmena:
Na sta se odnosi alarm Feeder?Znam da je hranilica ali sta tacno?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Na sta se odnosi alarm Feeder?Znam da je hranilica ali sta tacno?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Verovatno obrtaji, drugog parametra za pracenje nema. Proveri senzore oko grla i pogona grla. Mozda je prasina samo.

Nama kad je jaci vetar samo pisti senzor onog okretala nazad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ja probao i resio dilemu da li moze ili ne da se balira posle aksijalca.MOZE.Cak moram i u sporiju brzinu da teram presu jer je otkos jako lepo slozen.Na oko izgleda mali ali kad udje presa tek se vidi koliko tu ima mase.I ako moze neko da mi kaze koje hidraulicno ulje da dolijem koju gustinu jer imam problem sa jednim semeringom pa dok to ne resim dok ne zavrsim psenicu da mu dolijem.I naravno ako znate nekog dobrog majstora koji bi mogao to da mi sredi jer necu imati vremena da se upustam u taj poduhvat.
d324875fc25388085a133d1c2e03db18.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo radili iza dzonoja cts sistem katastrofa koliko kratka slama, 3 puta prebacis balu ona se raspadne, a pikap nagomila ispred samo prevrce, nece da uvlaci, onda kad bubne gomila tup ode saraf.
 
Ovde sam izbalirao cele 2 bale cisto da probam da li ide da ne idem na velike parcele a da ne radi...Islo je super videcemo kad nastavim i kvalitetniju slamu nisam imao bas zato sto je sitna i dobro upija mokracu..Videcemo posle svih ovih kisa sta ce biti jer na ostalim parcelama sto mi ostalo da skidam psenicu ukljucujem secku na maksimum.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ovo smo mi sipali. A za majstora ti saljem pp.
e0fb81034693d630fbb05fafe6d2d129.jpg



Sto se tice slame, komsije su prosle godine bas mnogo slame iza aksijalca balirali, osim sto ne voli manipulacije mnogo, sve ostalo odlicno.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh