Case ih

Koliko je koštao kombajn kad je stigao i šta ima od hedera? Hvala!
 
Nije još stigao. U sledece 2,3 nedelje bi trebalo da stigne. Zavisi od prevoznika. Heder je 10.30 od 4,9m sa bocnom kosom za uljanu repicu + kolica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde neka odradi bar jednu sezonu kod njih. :D
Kovacica i taj deo je problematican zbog mnogo malih parcela. Videcemo kako ovakav kombajn podnosi te uslove rada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao i moj ...
46024785d78751fc41fe3a7b5739649f.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
@pantelija1 dođeš mi bar pivo za sve informacije i ubeđivanja da uzmeš Case. Nemoj me baš mnogo spominjati ako ne budeš zadovoljan, ali mislim da nisi pogrešio.
Neka dugo služi !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@pantelija1 dođeš mi bar pivo za sve informacije i ubeđivanja da uzmeš Case. Nemoj me baš mnogo spominjati ako ne budeš zadovoljan, ali mislim da nisi pogrešio.
Neka dugo služi !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sta je jedno pivo :) ma,vec sam zadovoljan..Super je to kombajn,opaSni gabariti naspram Zmaja u odnosu na sve.Samo sto mi hangar sada nizak,moracu da skidam nadogradnju bunkera da bi usao unutra a i sta ce meni toliki bunker...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Naspram Zmaja je aviJon. Bolje izduvaj gume, nikad se ne zna kakva ce godina biti. Mozda rodi pa napunis bunker casom :D

Kao što rekoh, neka dugo i dobro služi. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naspram Zmaja je aviJon. Bolje izduvaj gume, nikad se ne zna kakva ce godina biti. Mozda rodi pa napunis bunker casom :D

Kao što rekoh, neka dugo i dobro služi. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sto da izduva gume,problem mu pravi bunker.,

Pre nekih 30,40 godina,3,4 ljudi iz kovacice kupili zajedno nov berac..kada su hteli da ga uteraju u ajnfor,smetao im bunker,za nekoliko cm.i oni svi okolo...prolazi pored njih jedan covek,vidi raspravjaju se,pita se u cemu je problem ,i jedan kaze da berac nece da udje jer bunker hvata u plafon,ovaj im kaze da izduvaju gume.i da ga tako uteraju,kad se nadje jedan od njih i kaze"covece mi imamo problem sa bunkerom a ne sa gumama."
 
Nije resenje pumpati i ispumpavati gume svaki dan u sezoni,nije to bicikli pa da napumpas ocas posla.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
@jbrtka Sve nesto mislim da je to bilo u Padini.

@pantelija1 znam da nije rešenje. Ali mi smo za zimski san Case uterali na mesto gde smo morali levu gumu da ispustimo zbog krovne konstrukcije. Pre par godina smo na Burgoinu izduvavali obe gume da bi ulazio u šupu. Sve to za zimski san. A u sezoni nema smisla svaki dan to raditi.

Svakako tu nadogradnju samo srafovi drze. Tako da se lako skida.

@DraleTD Ima delova more u susednoj nam Rumuniji, kod nas slabo. A ima majstora koji rade Case kombajne dugi niz godina.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakvo je nase trziste sa delovima za CASE kombajne?I ima li iole valjanih majstora za odrzavanje istih kombajna?

Имаш делова у Титану, ал кад нешто рикне чекаш да ти исти тај део набаве из инсотранста...с друге стране Алмекс је пун ко брод са резервним деловима, па не чуди што велика већина купује урпаво клас комбајне јер неће да се зајебавају да у сезони чекају по 5 и више дана на део. Ем су јефтинији ти из алмекса од Титана, много јефтинији....
 
I to a i imaju bolju marku tjs zastupaju.
Која је боља марка то је дискутабилно. Мислим да Кејс предњачи када је аксијал систем у питању испред свих, јер су после Њу Холанда они први који су га усвојили и до дана данашњег само тај систем развијају. Мана кејса је управо то што они не раде мање комбајне, класичног типа, већ само аксијалце, а њихово најмање чедо 5140 он ти је у рангу са најмањим лексионом, тукано је слабији од њега...

Кажем само да је Алмекс озбиљно приступио нашем тржишту и имају огроман број резервних делова, остали, мало или ништа, а чека се на део да стигне из матичне фирме...

Клас је доминантан у Европи, али га зато готово да нема у Америци, Аустралији, Јужној Америци тамо су све зелени и црвени комбајни...
 
Lexion je jednostavno savrsen kombajn za sve useve i tu je kraj,u USA je i on zastupljen samo je CAT,a i oni su nacionalisti vole svoje.
 
Nazad
Vrh