Case ih

Evo koja slika sa sajma IKR u Madjarskoj, ko se ovde snadje svaka mu cast :D
DSCN5392.jpg

DSCN5396.jpg

DSCN5393.jpg

DSCN5394.jpg

DSCN5395.jpg
 
za polovan kombajn treba 40000eura da ima 2000r/h i da ia 6 godina i 300 ks ali pazi sad moze da ovrse 70 kj za 1 dan,pa svi bi dolazili da rade usluge sa timkombajnom jer axalni kombajni neverovatno rade cisto bez gubitaka i loma da je zanemarljivo samo zdravlja i jednog lepog dana da imam takav stroj bio bi :D
 
Ma trčali bi svi da im radiš a posle bi trčali ali u bežaniju kada dođe do naplate kombajniranja tako da je to veoma nezahvalna investicija. ::namigivanje:: :haha: :haha:
 
Koliko vidim da puno ljudi u Vojvodini balira slamu, a to iza aksijalca bas i ne ide, kao iza obicnog kombajna. Aksijalac sazvace slamu toliko, da ju je tesko balirati normalno, tj, puno ostaje nepokupljenog na njivi.
 
ali se seckanjem slame povecavaju njema upijajuca svojstva sto pozitivno deluje na sastav stajnjaka jer povecava broj materija koji se u njemu zadrzavaju ali ne znam kako je balirati takvu slamu.....
 
@zzivice
Na Case kombajnima sa aksijalno postavljenim bubnjem nemoze da se iskljuci secka jer se nozevi nalaze na odbojnom biteru koji je smosten iza bubnja, a iznad sita. Moguce je skinuti sve nozeve sto bas i nije jednostavno da bi se svaki dan montirali ili skidali u zavisnosti da li vam treba slama ili ne. Ako ostavljate slamu znaci treba skinuti nozeve i iskljuciti rastresace slame koji se nalaze iza kombajna. Slama je dosta izlomljena nakon izlaska iz kombajna zbog nazina izvrsavanja kod ovog kombajna, ali je ipak moguce presovati.
 
Citao sam na engleskom poljoprivrednom forumu da puno ljudi bas ne zeli da im vrsi aksijalac, ako im treba presana slama. takodjer pisu da u njihovim uvjetima aksijalci imaju veci ucinak, ali losiji uzorak u bunkeru, dakle, veca im je primjesa, nego normalnom kombajnu.

Ovo za slamu 100% pisem da niti jedan od njih nije zadovoljan kvalitetom slame koja iza ksijalca izlazi, a koliko znam da se sjecka moze iskljuciti, bas kao i razbacivac slame, jer nece valjda u kukuruzima sjeckati i razbacivati masu?
 
@Bobo
Ipak je klima na britanskim ostrvima malo drugacija nego kod nas medjutim kod nas niko nije vrsio takva ispitivanja pa da bi mogli da kazemo kako taj kombajn radi u nasim uslovima.
Sto se tice slame to sam i napisao da je izlomljena zbog nacina prolaska mase kroz ovakoav tip bubnja.Sto se tice secke ona nemoze da se iskljuci nego ili da se zameni pa da bude odbojni biter ili da bude secka. To je zato sto se nalazi iznad sita pa bi masa pri izlasku iz bubnja padala na sita. :ppozdrav:


Uploaded with ImageShack.us
Strelicom je oznaceno mesto secke odnosno odbojnog bitera.
 
da li neko zna kako se steluje korpa i koje korpe idu za koju kulturu jer ih ima u segmentima- ima 6 dela koja cine korpu.
 
izvini zaboravio sam dodati, radi se o kombajnu 1660, i koji drugi heder moze odgovarati za isti kombajn- za psenicu
 
Nazad
Vrh