Case ih

Igra se Case.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
@cici
Koliko ga km/h teras u psenici od 8t/ha prinosa i sa kojim zahvatom hedera? Cisto da imam orijentaciju:ppozdrav:
 
@cici
Koliko ga km/h teras u psenici od 8t/ha prinosa i sa kojim zahvatom hedera? Cisto da imam orijentaciju:ppozdrav:

oko 3.5 km/h mada dosta zavisi koliko je slama suva ili zelena tako da moze biti i brze a i dosta sporije.

Na ovom snimku je brzina 2.5 km/h ali je i prinos bio dosta veci od 8 t / ha.

https://www.youtube.com/watch?v=WzgjK4bupz0



6000l je bunker?
Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

7400 lit.
 
Taman onako kako sam ja i govorio Case ih,John Deere,New Holland i zadnji Claas.Jednom sam imao prilike uzivo u ataru da gledam Case-a,Jonija i Claas-a istih snaga sa 6-torednim adapterima u kosidbi kukuruza isto kao i na snimku Case ih je sisao ko od sale!
 
Gde bi tu bio Massey kombajn,jel on dobar,los ,ili nesto srednje ?.Inace axialni kombajni imaju veliku propusnu moc,na ovom snimku kolko vidim samo Case i Dzoni su axialci,a Class (toliko hvaljen),nzm jel uopste ima modele sa axialnim bubnjem?.
 
Prvo skocite pa recite hop. Recimo da neki nose 6 redi adaptere i sa kombajnom koji ima 4 slamotresa, neki sa 5 ili 6 slamotresa a neki sa aksijalnim bubnjem i propusnom moci duplo vecom od prethodnog navedenog kombajna. Ima i Claas aksijalna i to jako velikog..
 
Da ali na snimku taj je bio tucano ne lexion a to su dva različita sveta!!Neću ni da dižem tenziju oko toga koji je bolji imam claasa u dvorištu neću da ga menjam za drugi kombajn i ovaj mi je dobar ne treba mi drugi!!
 
na ovom snimku su po rangu sve isti kombajni, konjaza, broj redova adaptera, znaci sve je isto i radjen je test.
 
Sto se tice kukuruza tu nema preko Case-a.A i claas je dobar i lep je,case mi je malo ruzniji pozadi jer nema one slamotrese pa je skracen pozadi.
 
Nemojmo olako donositi zakljucke i generalizovati. Svaki od ovih kombajna ima neku svoju pozitivnu i negativnu stranu, nema savrsemog kombajna. Drugi usev, drugi uslovi, rastur, kvalitet posla, secka i jos 100 faktora.
Case je axialac i on zaista odlicno radi u kukuruzima, ali za nekog kome treba slama je uglavnom beskoristan.
 
Ne treba mi slama, a iznenadio sam se prijatno da u UK posle Bregzita kada je funta pala za 10% masine nisu skupe. Primera radi polovan Case Axial 5130 je ispod 100k evra a ima do 1000 sati rada i star je oko 5 godina. Ne znam koliko je kod nas 5140 tj aktuelni model i naslednik 5130?
 
Paorpaor, ovo sto si sada izjavi za slamu je cista dezinformacija, kod mene u selu, stocari traze da baliraju slamu za mojim kombajnom zato sto bolje nabiju balu i stoka istu slamu hoce da jede, ove godine sam retko kome razbacivao slamu, uglavnom su svi balirali,
Kombajn se adaptira za ostavljanje slame i nema problema za slamu.
 
Uvucem kontra nozeve, usporim secku na mali broj obrtaja i skinem razbacivace, bude malo drugacija nego na ostalim kombajnima ali kazem, stocarima se svidja, postavicu video na you tube gde se vidi slama kakva je pa cu postaviti video i ovde.
 
Ne treba mi slama, a iznenadio sam se prijatno da u UK posle Bregzita kada je funta pala za 10% masine nisu skupe. Primera radi polovan Case Axial 5130 je ispod 100k evra a ima do 1000 sati rada i star je oko 5 godina. Ne znam koliko je kod nas 5140 tj aktuelni model i naslednik 5130?
Ovde ti 5130 od 170-185000e +pdv,sve zavisi kako koga uhvate.
 
Sto se tice kukuruza tu nema preko Case-a.A i claas je dobar i lep je,case mi je malo ruzniji pozadi jer nema one slamotrese pa je skracen pozadi.[/QUOTE
Jesi ti siguran da se po tome gleda propusna moc kombajna? Pogresno sam citirao, odnosilo se na bukurov post...
 
Odose oba Case-a na licitaciji jutros.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nazad
Vrh