Case ih

a još sam vidio kako lijepo vrši grah, lom treba dobro tražiti da nađeš i jako čisto, s tim da grah nije bio vršen dvofazno, nego kao soja, direktno vršenje, i nema loma i jako jako čist.....da mogu dati oko 20 000€, odmah bi ga i kupio, te povečao površine pod grahom


a to što su mjere u colima, to mi se nesviđa
 
Nije to problem ima lezajeva i colovnih sada svih mogucih, a srafove zamenis kako koji odvijes i nemas brige
 
Онај мали жути... a да то било за гиниса, а ово није нажалост...




Када би радио максимално оптерећен и са оном брзином која је скоро па дупло већа од Холандове у оном обарању рекорда добили би 864т за тих 8 сати рада или скоро па 100 тона више...Да се зна ко је газда у кући.....И још је реч о моделу 9230, слабијем од 9240.....
Druže,jesi na ovog mališana mislio?

 
spz0y1.jpg

Najmanji axialac
 
Nemamo mi u Sremu takvih njiva za njega :osmeh: ... Nisam silazio, samo sam usput slikao al pretpostavljam da je 150 +
 
Da Case ima kombajne za nas male (srednje) poljoprivrednike sigurno bi nešto tako uzeo a ne Avera... U zadnje vreme mi se sve više svidjaju Case kombajni...
 
Jos jedna serija 5130 im je ostala a ona je oko 180.000+pdv,dok ce nove serije 5140 biti nesto preko 200hilj+pdv...
 
Vrlo rado bi ga ja posedovao i tako "zastarelog". Predzadnji je model ali daleko od toga da je zastareo i razlike izmedju njega i najnovijeg modela jedva da ima.

Pre dve godine je takav kombajn bio u nasem ataru na prezentaciji u psenici. Kosili su dobru psenicu sa jednim "drugim kombajnom" na istoj njivi koji je u istoj cenovnoj klasi sa ovim Caseom. Dogovor je bio da rastur ne sme da prelazi 0.5 %. Konkurentski kombajn je vrsio sa brzinom od oko 3.5 km/h sa rasturom od 0.3 - 0.5 % a 5130 sa brzinom od 4.5 - 5.5 sa rasturom od oko 0.2 %.

5140 u Budimpesti

8x6cjn.jpg
 
Овај кесјић је таман за средња домаћинства од неколико стотина јутара...још ти остане приде да урадиш и коју услугу са њим:osmeh:...

- - - - - - - - - -

Како шта да ради?! Па да се возика по селу с' њим и да иде у шопинг:haha:...
 
Nazad
Vrh