Case ih

Neko se lepo ponovi danas sa jednim novim 5130, jel zna neko gde je otišao. Obišao sam ga na putu NS-ZR.
 
prije mjesec-dva bio u jednoj firmi, što radi 2500-3000ha, imaju case sa zahvatom 7,65m kako čovjek kaže, otišao u mirovinu, i njiva duga 4,5km, koriste ga za pšenicu i soju, i kažu da su prije, davno prije umjesto njega radila 24 zmaja 141 i 142, danas samo on odrađuje taj posao i 2-3 ĐĐ, dok drugi ĐĐ su adaptirani za suncokret
 
eto, sve znaš.....hehe, kako si samo pogodio iz prve????

da je strojčina od kombajna JE, al i košta.....
 
Rodjak mi tamo radi kao traktorista pa mi je pricao sta Axialac radi :osmeh:, u pitanju je model 7130 ili 7120
 
Nazalost nemam nikakvu sliku, radio je tada u soji

Da imam potrebu, nebi nikad uzeo kombajn sa slamotresima, samo aksijalni
 
vidio sam nekoliko tih internacionala case, sa hederom od 3,7m (čudna neka mjera), i radi ko 3 zmaja, najmanje, kod nas od 18000 do 23000€ traže za njih

a taj iz Tovarnika ima heder od 7,65m isto čudna mjera, zašto je tako nisam razmišljao, zbog reda, nemam pojma
 
Na njima ne može da se isključi sečka jer se noževi nalaze na odbojnom biteru koji je smešten iza bubnja a iznad sita. Moguće je skinuti sve noževe što baš i nije jednostavno da bi se svaki dan montirali ili skidali u zavisnosti da li treba slama ili ne. Ako se ostavlja slama znači treba skinuti noževe i isključiti rastresače slame koji se nalaze iza kombajna. Slama je dosta izlomljena nakon izlaska iz kombajna zbog načina izvršavanja.
 
vidio sam nekoliko tih internacionala case, sa hederom od 3,7m (čudna neka mjera), i radi ko 3 zmaja, najmanje, kod nas od 18000 do 23000€ traže za njih

a taj iz Tovarnika ima heder od 7,65m isto čudna mjera, zašto je tako nisam razmišljao, zbog reda, nemam pojma

Зато што је рађен у америци, а они тамо преко баре користе стопе као мерну јединицу, не метре, па су и отуда те димензије хедере. Тај хедер од 3,7 метара ти је у англо-саксонским јединицама 11 стопа или ти 11 feet широк по америкењски. Овај други је 25 стопа широк и тд....Амере заболе **greška што ми у европи користимо метрички систем, они и даље користе империјални мерни систем...
 
Poslednja izmena:
e vidiš, može biti i zbog toga

a kakav je ostatak kombajna, jesu li vijci na njemu u colima??
 
Jel tvom kombajnu i aksijalnima uopste uvek radi secka?

Secka mu je odbojni biter i nemoze se iskljuciti ali ima menjac preko koga se skine broj obrtaja te secke to jest bitera pa onda kombajn nesece slamu i moze se balirati bez problema, jeste malo izlomljena ali nije toliko koliko pricaju ovde na forumu, bala slame iza mene je dosta teza od bale slame iza nekog kombajna sa slamotresima posto presa bolje sabije slamu i stocari ovde kod nas kazu da im to nesmeta i da se lakse prostire slama, tako da taj razlog SLAMA meni nije bitan i zbog toga etreba razmisljati dali uzeti aksijalca ili ne.
 
Nazad
Vrh