Case ih

Ovo mi izgleda malo bledo na prikolici za uljanu repicu.:ppozdrav:
 
Axial flow

68c491d0557b816dc8f6f259072d0d51.jpg

kako sluzi axialac?Jel si zadovoljan, potrosnja ucinak?
Imaju kolege iz Rumunije,oni od kad su uzeli kejsa axiala ne menjaju i NH kombajne samo axiale su uzeli
 
Nisam još uvek čuo da se neko žali na axialce. Mogu misliti kako su ovi novi urađeni, kad su stari vrhunski.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam ja potrebe za ovakvim kombajnom, ovo mi je uslužno vršeno, jer je semenska roba u pitanju.
Mada ovakav kombajn ne bih nikad kupio za čisto ratarstvo, jer je u pšenice veliki potrošač i manji učinak ima od standardnog kombajna. Uverio se. Održavanje je takodje skuplje, mada oni su ga kupili jer veliki deo površine rade semensku robu.
 
Ti axialci su cudo, ali je zato remont axialnog dela nenormalno skup i naprosto ne opravdava svrhu postojanja. To pije vode u USA, ali u Evropi jok.
 
Ni ja nisam razumeo na sta je mislio. A svakako nam susedni Rumuneste frate imaju sve potrebno za remont.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam kako se tacno nazivaju, ali verovatno mislimo na te udarace, ima ih po prilicno. Onda oni uvlakaci sto stoje pre samog izvrsnog dela, pa jos sto delova. Kad bi se uradio ceo i pravi remont treba sigurno 10000 evra. Imao sam prilike da zavirim u jedan, cinimi se 2166. Znam da je vlasnik platio bas dosta, a da je promenuo samo par tih udaraca koji su se nalazili na pocetku, a da ostatak nije hteo jer je bilo bezobrazno skupo. Mozda neko i poznaje kombaj jer je vlasnik bio iz Celareva, firma DMD. Kombajn je posle prodat, a vlasnik odahnuo. Znam licno vlasnika.
 
A ja planirao da uzmem aksijalca..sad si me ubio u pojam.Taman resio reko to je to kad sad opet polemika i na pocetku..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Mani njega. On prica o novijim. Mi odradili remont za mnogo manje pare, silen blokovi neki ležajevi i teraj dalje. Doduse i dalje ne kapiram o kakvim udarima pričate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam kako se tacno nazivaju, ali verovatno mislimo na te udarace, ima ih po prilicno. Onda oni uvlakaci sto stoje pre samog izvrsnog dela, pa jos sto delova. Kad bi se uradio ceo i pravi remont treba sigurno 10000 evra. Imao sam prilike da zavirim u jedan, cinimi se 2166. Znam da je vlasnik platio bas dosta, a da je promenuo samo par tih udaraca koji su se nalazili na pocetku, a da ostatak nije hteo jer je bilo bezobrazno skupo. Mozda neko i poznaje kombaj jer je vlasnik bio iz Celareva, firma DMD. Kombajn je posle prodat, a vlasnik odahnuo. Znam licno vlasnika.

Da tih udaraca ima dosta. Mi smo ih menjali ali se ne secam tacnog broja ali je tu oko 80 kom. 1 kom. originala kod distributera je kostao u to vreme nekih 65 e + pdv ( isti ti udaraci su u USA kostali 11-14 USD ), ali nam je covek koji radi na rezervnim delovima u jednoj drugoj firmi uspeo da nabavi za 26 eura komad.

- - - - - - - - - -

Evo ovde se vidi koliko nas deru distributeri. U USA kompletan nov rotor kosta 5500 USD a kod nas samo udaraci bi izasli vise. Dodao sam sliku gde se vide udaraci ako nekome nije jasno kako izgledaju.

29mk2m0.jpg
 
Ne vidim bas lepo al zar ne mislis da bi to mogla plazma da odradi po crtezu ili uzorku?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pa da, to na tim novijim drugacije izgleda. Kod 1640/60 su duže te dob šine. Kod nas su nove maltene. One nazubljene iza rotora su 70€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je glupo pitanje a kad bi jedan nov odneli u neku od radionica male privrede sto imaju livnice ili kako se vec to zove pa da nameste?Mozda bi bilo jeftinije, znam da radionice po Adi prave dosta zamenskih delova za strane kombajne
 
Ne znam kako se tacno nazivaju, ali verovatno mislimo na te udarace, ima ih po prilicno. Onda oni uvlakaci sto stoje pre samog izvrsnog dela, pa jos sto delova. Kad bi se uradio ceo i pravi remont treba sigurno 10000 evra. Imao sam prilike da zavirim u jedan, cinimi se 2166. Znam da je vlasnik platio bas dosta, a da je promenuo samo par tih udaraca koji su se nalazili na pocetku, a da ostatak nije hteo jer je bilo bezobrazno skupo. Mozda neko i poznaje kombaj jer je vlasnik bio iz Celareva, firma DMD. Kombajn je posle prodat, a vlasnik odahnuo. Znam licno vlasnika.
Ne znam da li je odahnuo, ali znam da je prodat i uzet je Klas. Da li je nov ili polovan nisam siguran.
 
To su ti udaraci kako ih vec ko zove. Cinimi se da ih je bilo 76 komada paputa 65+pdv. To su samo ti udaraci, a gde su onda one uvodne spirale sto uvode masu u taj rotor. Ovo sve sam imao prilike uzivo da vidim pa zato i znam. Tamo u USA oni su neprikosnoveni, ali ovde je za nas ipak malo skup remont.
 
Nazad
Vrh