Case ih

Cak je i od zmaja bolji,
Nisam imao nikakvih kvarova hvala bogu a uradio sam oko 450 jutara sa njim, potrosnja je u proseku 10 litara po jutru.
 
Pa ti letiš po njivi,meni drugar ove godine sa zmajem sat i malo jače na kj ,otelio se i kombajn i ja čekajući.

Kazes da leti po njivi a ja sam ga bas hteo pitati sto tako sporo vozi? Moj Case je danas skinuo 210 tona kukuruza :osmeh: stim da sam 2 sata stajao ( u vise tura ) cekao prevoz. Prevozile su 3 kamionske prikolice i 4 petotonke.







Bukur koliko KS je motor?
 
Kod nas u zadruzi imaju 3 Case-a 2388 i kada se skida kukuruz,jedan skoro uvek stoji u garazi jer ne mogu da stignu traktori da odvuku koliko nakose.
 
Ja nevidim na tom snimku sta je tu tako spektakularno da mu nemogu primirisati ni JD ni klas,pogledaj u retrovizor mozda ti je neka 142 za petama.......
 
Moguce da je za petama, za 2 sata smo skinuli 9 jutara kukuruza, neizgleda na snimku to isto kao i uzivo.

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

Ovde se mozda vidi ta 142-ka na retrovizoru koja mi je za petama :haha:
 
Cak je i od zmaja bolji,
Nisam imao nikakvih kvarova hvala bogu a uradio sam oko 450 jutara sa njim, potrosnja je u proseku 10 litara po jutru.
E to je masina...
Koliko brzo ides u kukuruzu? I koliko je dugacka ova njiva na prvom snimku? 400m?
 
Poslednja izmena:
Iskreno nisam obratio paznju koliko km ide na sat posto on pokazuje u miljama, njiva je 400 metara dugacka.
 
Ti vasi leksioni su dosli sa druge planete, salim se, par parcela od nas bas na ovom snimku je radio jedan leksion 560 sa 8 redi adapterom, brzina kretanja nam je ista potpuno po njivi samo sto on sporije prazni bunker ima vise kukuruza posto je 8 redi dok on isprazni ja sam otisao na pola duzi, tako da nam je ucinak potpuno bio isti taj dan.

- - - - - - - - - -

Zaboravio sam da napisem za tarupanje, sto se tice tarupanja ove godine je tako kako je ali sledece godine ce majstor JBRTKA malo morati da ubaci svoj proizvod na moj adapter, posto nozevi na odkidackim valjcima nisu dovoljni, stavicemo i roto secku.
 
Zato sam i pitao, i mislio sam da moze, nebi svi proizvodjaci proizvodili, nelogicno je da je jedan tako skup kombajn namenjen samo jednoj kulturi. Moje pitanje je bas zbog toga:"rekla kazala".
 
Nazad
Vrh