Poteznice za traktore

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.558
Lokacija
Stari Zednik
Nisam naisao na ovu temu,pa me interesuje ako ne postoji ista,kakve poteznice koristite.Kokretno Mtz dolazi uvek sa donjom poteznicom sem 82.1 dok se gornja kupuje ili pravi, nemam sada sliku ali kod nas na vasaru postoji vise vrsta i fixne su,mogu se naci polovne za iste pare automacke, dok se u prodavnici mtz delova u subotici nudi i okretna poteznica,koju priznaju u atestiranju kamionskih prikolica ako je ruda fixna.

Mene interesuje jos da li ima neko da pravi po narudzbi kopije poteznica,postavicu par slika iz nekog oglasa poteznicu za fendt traktor.
fendtdoljnapoteznicasli.jpg

fendtdoljnapoteznicasli.jpg


fendtdoljnapoteznicasli.jpg

kako pise za seriju 600.
Evo nadjoh na internetu sliku od istog proizvodjaca gornje poteznice koja se prodaje na vasaru kakvu i ja na jednom mtz-u posedujem samo sto ovoj fali farbe malo :D
0edef82d6237800x600.jpg
 
Evo koju poteznicu imam ja na moj Belarus 820 nemam ni jednu drugu na njoj sve kacim pa me interesuje dal se na nju kace vucne tanjirace??? Vidim da neki po selu tanjirace vuku sa onom poteznicom na polugama pa sad neznam sta je po pravilu... A neki na Belarusima nemaju poteznicu kao na moj vec imaju kuku samo???? :sta:

Evo jedne slike mada je izdaleka i nije u prvom planu ali bar cete videti kakva je poteznica kod mene i imam samo nju...

082812152045.jpg
 
Ja na toj vucem vucenu tanjuracu, ali prikolice kacim na gornju koja izgleda kao i ta sto clan igordulic okacio u svom postu (zadnja slika)
 
Te pravljene gornje poteznice gde se kace meni to mesto beluje bas slabasno??? :sta: Dva klina samo i nista vise a moj komsija na tu poteznicu kaci veliku prikolicu za stajsko djubrivo (tehnostroj) ja mislim da je oko 7 tona.... Kad sam video kako se kaci ta poteznica za traktor zacudio sam se kako to izdrzava????
 
Ja na takvoj poteznici vucem 20 tona tereta i sve je jos na svom mestu. da stoji na dva klina.
 
Ja sam sa tom poteznicom vasarskom sa 820 vuko 4t tesku prikolicu i 18t psenice u njoj tako da sto se jacine tice nemas brige,nisam jos cuo da je neko slomio,slikacu vogelovi nista posebno,niti jace napravljeno,mozda za nijansu ali takodje se vuce na ta dva klina.Uostalom pogledaj poteznice na drugim traktorima takodje se slicno kopcaju i nisu nesto puno jace.Moje misljnje je da bi pre iscupao peti tocak od prikolice nego pokidao tu vezu poteznice i traktora.
 
Ma razumem ja vas i slazem se sa vama da moze da se vuce na njoj dosta... ALi ta njegova prikolica je jedno osovinka i sav teret se pritiska na tu poteznicu i natovari oko 7-8 tona stajnjaka plus tezina prikolice... :sta: Ipak sav teret se preko rude od prikolice prenosi na tu poteznicu..
 
Vidi to je cvrsta veza,bio bi problem mozda kada bi isao brzo kroz rupe i kad bi bio klin tanji od rupe i kad bi ona skakala i kidala te srafove osovinice ili kako da ih nazovem,ovako mislim da nema tu sta jer ona samo klizi preko nje.
 
Nikad ne bi kupio vecu jedno osovinku prikolicu vecu od 2 tone!!! Izuzetno mrzim te prikolice... A on je kupio tu novu ja licno nikad ne bi..
 
Ti sto vuku vucnu tanjiracu zakacenu na polugama,kacaju je tu jer im traktor nema dovoljno snage,pa kad mu je tesko,oni poluge uvis.Slobodno je zakaci na donju poteznicu,to je,bar koliko ja znam,po pravilu.
 
Kod nas ih kace na poluge zbog drugih razloga. prilikom dizanja vucene tanjurace prednja baterija bude prenisko, pa zapinje i struze po negde, i tanjuraca stoji kao da se zabila u zemlju (osim ferokopovih koje imaju poluge za nivelaciju cim se tanjuraca dize) pa onda dizanjem sa hidraulikom je malo isprave.
 
Hvala sve jedno cu za moj 820 da uzmem manju tanjiracu od 24 diska da on moze sa njom lepo da uradi i da je ja jako ukosim... A ne kao sto mi kaze prodavac uzmi ovu od 28 pa ako ne drzis i na tockovima,ja mu rekoh ja ocu da tanjiram a ne da se vozim po njivi.. Da ne idemo u :off_topic: znaci pravilno je za ovu donju kao sto imam ja... :ppozdrav:
 
Pazi ako 539 vuce 4t na gornjoj poteznici sto onda rus nebi vukao vecu,a za tanjice po meni je isto donja vuca neko pravilo,e sad moze biti i da je ne pisano :D
Po meni vise ce da uradi manje iskosena vucna nego mala jako ukosena,ali imas ti i manje tanjirace lakse vucene ako neces da koljes masinu,mada prave sad i dobre nosene ali nisam to imo prilike da vidim kako radi,a nije me ni interesovalo,ali to vec nije tu tema.
 
Nazad
Vrh