Razrivač (Gruber)

Da Ilgi 3m. Ovo su cinimi se 4-ti vrhovi racunajuci i originalne. Racunam da svaka garnitura izdrzi oko 250-350 ha. Ajde da kazemo da izguraju dve sezone. Ne mogu bas tacno da kazem koliko izdrze jer puno zavisi od uslova. Sad se vise trose jer je po prilicno suvo pa ih zemlja nosi. Svaka zamena kosta oko 120-130 evra sa sve srafovima. To su neki nemacki spicevi debljine 12 mm. Ima i od 15 mm, a ima i sa vidijom na vrhu. Meni su dobri i ovi.
 
To je zaista tesko reci. Ja se ne bih usudio da kazem sa sigurnoscu. Mogu samo da predpostavim sta bi bilo.
 
Do 15 cm možda će i moći da ide (ako imaš prednju vuču),ali na 20 ni ne pomišljaj. Neki dan sam probao Lemkena doduše 3 metra-7 radnih organa i umornih 70ks bez prednje vuče.... tamo gde sam spustio gruber,tamo sam i ostao.
 
Danas zavrsena kukuruzista. 2x kratka tanjiraca i jedan prolaz gruberom.

35asqye.jpg


2lmtpok.jpg
 
Pretpostavljam jedno tanjuranje prije grubera i jedno poslije ili oba prije?
Primjetio sam da kratka tanjuraca kod mene takodjer stvara taban tako da je s gruberom puno bolje u kombinaciji.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Pretpostavljam jedno tanjuranje prije grubera i jedno poslije ili oba prije?
Primjetio sam da kratka tanjuraca kod mene takodjer stvara taban tako da je s gruberom puno bolje u kombinaciji.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Oba tanjiranja su bila pre grubera.

Jedna slika gde se vidi dubina na koju je podesen gruber:

1624pqw.jpg
 
Mislim da ko zeli tu dubinu grubera mora jos malo podici valjak, jer on ide po izdignutoj i rastresenoj zemlji, nadam se da me razumete sta ocu da kazem :)
 
Merio sam koliko radni organi ulaze u zemlju a ne koliko je podignut valjak...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh