Razrivač (Gruber)

Ja sam kupio zimus gruber Becker 9 radnih tjela, nove motike dobio ga za 700eura...

11c4hh2.jpg
 
Dobro je kad se nađe tako povoljno... I ja sam slično prošao za moj gruber a ovi po oglasim što ne znaju koliko bi tražili neka im budu.
 
Ista priča s mojim, čovjek kupio veliki traktor pa mu ovaj bio pre uzak i posudio ga svom kolegi nekom i kod tog kolege bio godinu il dvije dana. bio na njuškalu, kaže "Al da je netko nazvo i pito za njega..." Ja sam bio prvi koji je pitao i rekao je da će mi prodat, samo da ne misli više na njega...

Čak sam kod tog kolege njegovog išao po gruber, što mi je pasalo jer je bliže meni nekih 4-5km ;)
 
Zanima me mišljanje o ovome gruberu,planiramo ga kupiti..
Kako se pokazao ovaj valjak iza,nudi se takav ili običan cjevasti,nema drugih u ponudi..
5tzFFLv.png


5T8VspP.jpg
 
Ja mislim da je bolje kupiti neki s radnim tjelima horsch.
U Poljskoj su takvi gruberi od 3500 eur nadalje od 3m sirine.Ovo je gruber za manje dubine.
Zanima me mišljanje o ovome gruberu,planiramo ga kupiti..
Kako se pokazao ovaj valjak iza,nudi se takav ili običan cjevasti,nema drugih u ponudi..
5tzFFLv.png


5T8VspP.jpg

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
hurli,kakvo ti je zemljište koje bi obrađivao ovim gruberom.Kakvog je sastava,koja je dubina oraničnog sloja ,da li ima plužni đon i na kojoj dubini,i druge važne parametre.Ovo ti je važno da se ne bi posle kajao natenane.
Internet je čudo pa ga iskoristi tako što ćeš zatražiti od proizvođača potvrdu da može da zadovolji tvoja očekivanja u radu na zemlji koju obrađuješ i o napismeno.S obzirom da živiš u zemlji koja je članica EU to će ti biti od pomoći u slučaju da budeš imao problema u eksploataciji.
Nemoj da se zalećeš jer bolje je odložiti kupovinu nego kupovati samo radi kupovine.Poslušaj i preporuku Misteraera.
 
Има ли неко овај пољски грубер? Једно је кад се гледа на сликама па и уживо а друго је када се проба. Гледам са 5 радних органа. Satex-oв ми се свиђа, видим да га многи имају али је целих 5000е. Пољак 4600е. Тупањавц ту негде исто али треба мало већа мрцина за њега него што ја имам. Радио бих сојиште и евентуално стрњиште, до 20цм дубине.
 
Imam ja poljaka sa 5 radnih tela vec 8 godina. Uz moje 577 DV i Claasa, vukli su ga i Rus 1221.3, Rus 820, 892, Hattat A110, Tumosan 8105 i mozda jos neki traktor i niko od tih traktora nije imao kubure s' tim sto su ga 577 i 820 vukli do 15cm dubine a ostali i dublje.

 
Radi mi se gruber slican Satex-u alj u tri reda.
Da li staviti 7 ili 8 radnih tela na 2,5m???

Satex radi sa sedam a hudjik sa 8 radnih tela, na 2,5m.
Bice ovakav samo sto iza radnih tela idu tanjiri 510mm.
 
Jel zna tko gdje su najpovoljnije ovakve opruge za grubere trebo bi samo 4 komada za neke preinake i koliko bi to kostalo otprilike?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Da li je neko radio gruberom u netarupirano kukuruziste.
Mislim da je neko postavljao slike, ako me secanje dobro sluzi.
 
Nazad
Vrh