Razrivač (Gruber)

Pa ovo je savrsenstvo!Iza ovog sijes zito bez problema!

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Upalio komsija soju pa preslo na pola atara. Bila je namera da se ore medjutim kad sam dosao na njivu imam sta da vidim.
 
Ево мог пољака, неозбиљне скаламерије наспрам ових горе:osmeh:

IMG_20180926_180140.jpg
IMG_20180926_180802.jpg
IMG_20180926_180822.jpg
IMG_20180926_180149.jpg
IMG_20181006_094701.jpg

Y8xfC

Y8Nz9
Y8nV3


[video=youtube_share;v1pSVRUnAX8]https://youtu.be/v1pSVRUnAX8[/video]

[video=youtube_share;Va23kdvpgTg]https://youtu.be/Va23kdvpgTg[/video]
 
Poslednja izmena:
Po snimku deluje da se nemuci duga devetka tako da bi ga verovatno vukao i ruja a koliko duboko to verovatno zavisi i kakva je zemlja ,inace bas deluje masivno i jako namesten ,bilo bi dobro da Savle napise gde i koliko je platio ovu finu spravicu:ppozdrav:
 
Po meni sada je mozda dobar taj cevasti valjak inace po ijole malo vlaznom mislim da je taj valjak lose resenje. Drugar ga imao i prodao jer zetvene ostatke ostavlja gore. Pa mu se nije dopalo. I vratio se na tanjiracu zbog pripreme za psenicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj sa pet motika to je za 70- 80ks duga devetka bi mogla i sa šest komotno da ide.Cena je negde oko 3300eur neka me ispravi kolega ako grešim.
 
Poslednja izmena:
Тако је. Пољомеханика их увози. Ово је неки основни модел са овим типом ваљка, коштао 4000е, без осветљења које сам добио гратис грешком при утовару у фабрици. Што се рада тиче има ту доста ствари за дискусију. По каталогу намењен је за трактор од 65-80ks, ја мислим да је то податак за пољску земљицу. За код нас то би се могло рећи 65-80kw. Могу га вући мањи трактори, али само је питање дубине. По мом мишљењу за квалитетан рад треба брзина и дубина а то захтева доста коњића.
 
Po meni sada je mozda dobar taj cevasti valjak inace po ijole malo vlaznom mislim da je taj valjak lose resenje. Drugar ga imao i prodao jer zetvene ostatke ostavlja gore. Pa mu se nije dopalo. I vratio se na tanjiracu zbog pripreme za psenicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tvoj drugar ga je vukao sa kojim traktorom i na koju dubinu?Priprema za psenicu je super sa tanjiracom mene gruber zanima za strnjiste i eventualno negde da zameni oranje{mislim da bi bolje bilo slatine gruberisati nego orati}
 
Posle gruberisanja, u prolece da li idete jos jednom gruberom pre setve ili setvospremacem, drljacom?
 
Nazad
Vrh