Razrivač (Gruber)

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Interesuje me da li je neko koristio ovakvu spravu, i kako se pokazala u radu?

Meni prodavac reče da je idealna zamena za ugarenje.
Ovoj spravi je zahvat 2 metra.
 

Prilozi

  • gruber_01.jpg
    gruber_01.jpg
    33,1 KB · Pregleda: 143
Odg: Gruber

Cenu reče 550 evra.
To je malo skuplje nego polovan IMT dvobrazni plug.
Mene ustvari intersuje dali je vredno o tome razmišljati.
 
Odg: Gruber

u to da je ideala zamena za ugarenje bas mi nije uverljiva prica dosta bi tu trave ostalo za njim pre bi rekao da je dobar za koriscenje u vocnjacima za rastresanje zemljista posto verovatno neide duboko a i sirina mu nije veca od sirine prosecnog vocnjaka
 
Odg: Gruber

Za ovu spravu bi konkretno moj Rus bio dovoljan.

I ne znam kako bi to radilo u ovogodišnjim uslovima, kad je manjak izraziti vlage u zemlji i zemlja mnogo teža za ugarenje.
 
Odg: Gruber

Najbolji ucinak i ima kada je suva zemlja....Tada razrahljuje zemlju dosta duboko.Problem je kod nas, jer mi ostavljamo dosta zetvenih ostataka na povrsini.Tu je neupotrebljiv...
A ovaj sa slike mi deluje malo nesretno osmisljen....Nikakve sigurnosne spojnice ako zapnes radni organ-to se ili lomi, ili krivi sasija!
 
Odg: Gruber

komsija nije skupo treba da vidis kako radi kod mene je koliko para toliko i muzike ali para uvek fali
 
Odg: Gruber

oldtimer je napisao(la):
Najbolji ucinak i ima kada je suva zemlja....Tada razrahljuje zemlju dosta duboko.Problem je kod nas, jer mi ostavljamo dosta zetvenih ostataka na povrsini.Tu je neupotrebljiv...
A ovaj sa slike mi deluje malo nesretno osmisljen....Nikakve sigurnosne spojnice ako zapnes radni organ-to se ili lomi, ili krivi sasija!
Upravo tako, ja bi se držao pluga (alternativa prskanje totalom)
 
Odg: Gruber

ja imam horsch terano radi dobro samo treba dobar traktor za to a za ovo moze i manji ali mislim da nadjes nesto bolje ne izgleda dobro na oko bar meni to je moje misljenje
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244232160[/time]_________________________________________________
ja se drzim grubera sve manje koristim plug :kisa:
 
Odg: Gruber

Danasnji rad, moglo je i bolje da nije toliko vlazno
wt8zeq.jpg
2cid6yt.jpg
2mn1a83.jpg
14bkl8l.jpg
 
Odg: Gruber

vidi, radi se o dve potpuno razlicite koncepcije obrade zemljista. gruberi su za preporuku jer kao i plugovi povecavaju zapreminu zemljista, cime zenljiste moze da usoji vise vlage, prekidaju kapilare cime se cuva vlaga u zemljistu, aerisu i prorahljuju zemljiste. ali za razliku od plugova, ne ostavljaju sabijeno dno brazde, tzv. pluzni djon ili pluzni taban. visegodisnjim oranjem na istu dubinu, pogotovo na tezim zemljistima, stvara se taj pluzni djon, koji je zapravo nepropustan sloj, cime moze doci do zabarivanja. i uopste, to ti je kao kad bi u neko veliki plitki bazen nasuo zemljiste i to vrteo godinama. gruber eliminise taj problem. ono u cemu plugu nema ravnog je zaoravanje biljnih ostataka, dakle vracanje organske materije u zemljiste (organska materija+mineralizacija+humifikacija=humu). naravno i za zaoravanje stajnjaka plug je majka. najbolje je koristiti ih kombinovano
 
Odg: Gruber

@Zlatko
Kojim rusom ga vuces(koliko konja),kojom brzinom u km/h i kolika ti je radna dubina?
Ja mislim da za takav gruber treba (bar po katalogu) od 120-160 ks ali za obradu do 25-30 cm dubine.
 
Odg: Gruber

IMT-550 je napisao(la):
@Zlatko
Kojim rusom ga vuces(koliko konja),kojom brzinom u km/h i kolika ti je radna dubina?
Ja mislim da za takav gruber treba (bar po katalogu) od 120-160 ks ali za obradu do 25-30 cm dubine.
rus 1221 (130 ks) brzina zavisi od zemljista kako koja strana idem od 6.8 8.3 i 9.4 vecinom idem 8.3km/h .dubina je 10 do 15 cm za prvi put je dosta kasnije idemo dublje ,po katalogu minimalna snaga je 115 ali sve zavisi od tipa zemljista.
 
Odg: Gruber

ja sam cuo da za takav ili slican gruber ako radi na dubini 25 do 30cm i ide oko 10km/h treba 100ks po 1m zahvata da bi efekat bio pravi,ali ako ga ti koristis za razrivanje strnjiki na 10 15cm ja mislim da mu treba bar 120ks a ako bi hteo ici dublje od 15cm morao bi nabaviti jaci traktor koji bi s tim gruberom ako ima zahvat 3 metra i traktor od 200ks bi mogao da ga vuce na 20cm bez problema :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh