Razrivač (Gruber)

Gruberi od 3m su namenjeni za traktore od 200ks+, da bi radili kako valja u našoj zemlji. Može i sa manje, ali to nije radnja, to je škrabanje.
A ovaj gore naved, za njega je i 200ks malo, kolika ima široke šape/peraja....

Dobra stvar, ali treba imati traktorčinu za takvu priključnu mašinu, možda je bolja opcija kratka tanjirača.

@mindjusar ciju kratku tanjiracu imas, i kako odradjuje posao u kukuruzistu koje je radjeno samo sa roto seckom na adapteru, ali ostaju otkosi?
Svidela mi se lemkenova kratka tanjiraca kako radi, a i sam kvalitet, samo pitanje kako bi radila u nasoj zemlji.
izvinjavam se za off topic
Nije moja,od prijatelja,VN Terradisc 3m,prezadovoljan,za njim kad pređe gruber,bude leja
 
@galacije83 Ne kazem ja da si pogresio, nego koliko je snage potrebno kod mene :osmeh:

@mindjusar Dobro, u kombinaciji sa gruberom verujem da odradi mnogo bolje nego 2x preći sa kratkom tanjiračom. To praktično kao da je prešao top down, samo zasebno, tanjirača pa gruber. Hvala na odg. :ppozdrav:
 
Nije moja,od prijatelja,VN Terradisc 3m,prezadovoljan,za njim kad pređe gruber,bude leja
Imam jedan snimak,doduše loš,i nedovršen,jer me zamalo pregazio šleper :osmeh:


- - - - - - - - - -

@galacije83 Ne kazem ja da si pogresio, nego koliko je snage potrebno kod mene :osmeh:

@mindjusar Dobro, u kombinaciji sa gruberom verujem da odradi mnogo bolje nego 2x preći sa kratkom tanjiračom. To praktično kao da je prešao top down, samo zasebno, tanjirača pa gruber. Hvala na odg. :ppozdrav:
Da,ali to je umesto oranja,a ne za pšenicu :ppozdrav:
 
Steta, ne vidi se kako odradjuje posao...
Meni, tj.nama bi trebalo za psenicu. Mada ova od V&N mi izgleda nekako slabašno, i ne sviđa mi se onaj sistem sa gumama što drži nosače tanjira, jer vremenom propadaju, a ima dosta komada da se menja, ali kod vas radi posao, tako da to i nije bitno.
Cuo sam da su kod nas pre par godina doneli kratku tanjiracu, ne znam cije je proizvodnje(nije domaca) i da su skupljali tanjire po njivi, ne znam dal ima istine, posto nisam bio prisutan, i zbog toga me interesuju iskustva. Sad bas pregledam forum i nema tema "kratke tanjirace"
 
Vidi se,sve je potanjirano,ali sam išao dubinu 4-5cm svega,da ne upale,posle pokislo,pa razrivač,sutra ću sa ceste slikati jedno kukuruzište
 
I ja sam vukao gruber pottinger syncro od 3m sa 155ks bez problema.A do koje dubine ide ilgijev apollo od 3m? nisu ni oni losi,em sto su kopije terrana a ima i dosta razlike oko cene,ovaj apolo od 3m cena mu ide od oko 6000-9000 sa pdv-om.
Ilgi je kopija terana u dlaku stim sto je kreker valjak nesto tezi kod ilgija. Imao sam priliku da vucem i jedan i drugi sa istim traktorom i nema apsolutno nikakve razlike. Sve je isto, cak se i dubina isto podesava. Ja sam ilgi kupio 2012 nov i platio 10000 + pdv dok je u isto vreme terano 3 fx bio oko 16500 + pdv. Smatram da ilgi ne zaostaje za teranom ni jednog jedinog cm. Ilgi je imao posle problem oko autorskih prava sa Horschom pa su kao napravili neke izmene, mada je i dalje ostao verna kopija.
Nisu svi gruberi isti bez obzira na zahvat, pa se tako moze desiti da se neki koji su mnogo laksi konstrukcijski u istoj sirini mogu vuci sa manje snage, ali posao nije isti. Glavna stvar kod grubera je, po mom skromnom misljenju, tip radnog organa i valjak. Horschov radni organ je N01 i tu nema dileme, a takodje i njihov valjak. Sto je valjak bolji i tezi to je posao bolji, ali zahteva i vise snage.
 
Ilgi je kopija terana u dlaku stim sto je kreker valjak nesto tezi kod ilgija. Imao sam priliku da vucem i jedan i drugi sa istim traktorom i nema apsolutno nikakve razlike. Sve je isto, cak se i dubina isto podesava. Ja sam ilgi kupio 2012 nov i platio 10000 + pdv dok je u isto vreme terano 3 fx bio oko 16500 + pdv. Smatram da ilgi ne zaostaje za teranom ni jednog jedinog cm. Ilgi je imao posle problem oko autorskih prava sa Horschom pa su kao napravili neke izmene, mada je i dalje ostao verna kopija.
Nisu svi gruberi isti bez obzira na zahvat, pa se tako moze desiti da se neki koji su mnogo laksi konstrukcijski u istoj sirini mogu vuci sa manje snage, ali posao nije isti. Glavna stvar kod grubera je, po mom skromnom misljenju, tip radnog organa i valjak. Horschov radni organ je N01 i tu nema dileme, a takodje i njihov valjak. Sto je valjak bolji i tezi to je posao bolji, ali zahteva i vise snage.

jel imas neku sliku da vidimo gruber? :)
Jel koristis grubera umesto pluga? ili samo u strnjike ides s njim?
 
Nisam ga merio ali po fabrickim podacima bi trebalo da je tezak 8275 kg. Trenutno je skinuto sa njega nekoliko tegova ali je dodata prednja hidraulika koja je teska 200 kg + nosac za tegove da bi mogao da ih kacim na prednju hid. pa je to ta tezina otprilike.
 
A posle kratke tanjirače kad prođe razrivač,izgleda ovako kod mene; Sa leve strane radio Horsch Tiger + Fendt 936,a sa desne strane ja imam celih pola jutra,pa poredite sami

Picture003-25.jpg
 
Njegova izlazi na žbunje,pa u svoju njivu ulazi preko moje

A koji bi trebao biti,treći prohod tajgerom???
Kod mene hand-made gruber,9noževa u 4reda

Ima ko ide i drugi put sa tajgerom,cinimi se da tako radi Nenadovic iz Vognja.Nema nikalve razlike izmedju tvoje i njegove njive.Do koje dubine si isao gruberom?
 
Nazad
Vrh