Razrivač (Gruber)

Ima Voja Malešev u Kaću,vukao ga je sa MF8160 (al kako je masej teo),od prošle-predprošle godine ga vuče sa Fendtom 936 vario,ali ni kod njega nema konjića bez posla :osmeh:

Što se posla tiče,imamo njive jedan pored drugog,kukuruzišta,ja radim kratkom tanjiračom,odma za kombajnom,pa hand-made razrivač kad stigne-tad uradi,nema razlike ni u dubini,a ni vizuelno,a on potroši sigurno 50% više goriva

A za terrano od 3m 150ks NIJE dovoljno,osim za grebuckanje,ima prijatelj u Turiji Pumu i Terrana,pa nije baš zadovoljan kombinacijom
 
Poslednja izmena:
ja imam dalbo od 3m i ladno vuce traktor od 150 ks a i znam druga ko ima terano 3m i vuce ga sa 140 ks..tkd ja msm da nije nikakav problem..
 
Meni za terana 3fx (ilgi apolo 3m), u nasoj zemlji (srednje teskoj, pa cak i malo tezoj) treba 200 ks (JD 4760 sa gumama 710 nazad) da bi se kretao od 8 do 10 km/h, a da mi dubina bude od 25 do 32 cm. Pored snage jako je bitna i tezina traktora, pa tako moj traktor tezi 9300 kg sa pola rezervoara i samnom u kabini. Laksi traktori sa uzim gumama imaju problem da vukvu takve masine bez obzira na snagu.
 
Нисам ништа писао напамет, већ сам лепо отишао на Хоршов сајт и као што се може видети кажу да је минимална снага потребна за њега 150кс, максимална иде и до 300кс....Вероватно да је потребна снага од 150кс, за веома малу дубину рада, аз већу треба ту и 250+кс, као што сте сви писали....

https://www.horsch2.com/en/products/soil-cultivation/cultivators/tiger-mt/
 
I ja sam vukao gruber pottinger syncro od 3m sa 155ks bez problema.A do koje dubine ide ilgijev apollo od 3m? nisu ni oni losi,em sto su kopije terrana a ima i dosta razlike oko cene,ovaj apolo od 3m cena mu ide od oko 6000-9000 sa pdv-om.
 
Mesto dogadjaja je bio Becej 2012 godine. Bilo je jos prisutnih clanova ovog foruma koji su videli uzivo.

Ovu prvu sliku je radio Tiger od 4 m sa skinutim krilcima a vukao ga je Magnum od 340 ks i nije mu bilo svejedno.

4s1te8.jpg


Druga slika je Terrano od 3m isto sa skinutim krilcima i Puma 210 je lagano isla sa njim.

2niodbq.jpg
 
Zar nije lakše uzorati neg arčiti tolike konjske snage :sta:
Razumem pliče razrivanje ilti kultiviranje strnjišta ili pred setvu pšenice gde se sa daleko manjom snagom postiže veliki učinak u odnosu na oranje,
ali ovo na silu boga raditi stvarno ne razumem
 
Ima Voja Malešev u Kaću,vukao ga je sa MF8160 (al kako je masej teo),od prošle-predprošle godine ga vuče sa Fendtom 936 vario,ali ni kod njega nema konjića bez posla :osmeh:

Što se posla tiče,imamo njive jedan pored drugog,kukuruzišta,ja radim kratkom tanjiračom,odma za kombajnom,pa hand-made razrivač kad stigne-tad uradi,nema razlike ni u dubini,a ni vizuelno,a on potroši sigurno 50% više goriva

A za terrano od 3m 150ks NIJE dovoljno,osim za grebuckanje,ima prijatelj u Turiji Pumu i Terrana,pa nije baš zadovoljan kombinacijom
Ko ti je prijatelj u Turiji sa Pumom?
 
Мој кум има сличан хоршов, старији модел од 3 метра, вуче га са масејом од 125кс, иде лепо, прошле године сам и ја радио са мојим кејсом и тим грубером. јбг лака земља код нас, па се веће машине лакше вуку са мањим снагама.
 
Gruberi od 3m su namenjeni za traktore od 200ks+, da bi radili kako valja u našoj zemlji. Može i sa manje, ali to nije radnja, to je škrabanje.
A ovaj gore naved, za njega je i 200ks malo, kolika ima široke šape/peraja....

Dobra stvar, ali treba imati traktorčinu za takvu priključnu mašinu, možda je bolja opcija kratka tanjirača.

@mindjusar ciju kratku tanjiracu imas, i kako odradjuje posao u kukuruzistu koje je radjeno samo sa roto seckom na adapteru, ali ostaju otkosi?
Svidela mi se lemkenova kratka tanjiraca kako radi, a i sam kvalitet, samo pitanje kako bi radila u nasoj zemlji.
izvinjavam se za off topic
 
Mesto dogadjaja je bio Becej 2012 godine. Bilo je jos prisutnih clanova ovog foruma koji su videli uzivo.

Ovu prvu sliku je radio Tiger od 4 m sa skinutim krilcima a vukao ga je Magnum od 340 ks i nije mu bilo svejedno.

4s1te8.jpg


Druga slika je Terrano od 3m isto sa skinutim krilcima i Puma 210 je lagano isla sa njim.

2niodbq.jpg

Vise mi se svidja kako radi Terrano.Do koje dubine moze ici terrano?Cici,kako se bori tvoj New Holland s njim?
 
Могуће да сам се ја малко зезнуо у ширини и да ће бити пре да је ширина 2,5м, не 3. Ићу сутра до села, па ћу баш свратити да усликам и измерим кумов грубер....баш ме копка колка је ширина...
 
Nazad
Vrh