Razrivač (Gruber)

sta mi znaci po vec uzoranom? ja sam hteo sa njim da spremam za soju da ne orem. u jesen razrijem i u prolece setvospremac pa setva .
 
@Manjevic, nemam gruber ali da pitam. Za šta hoćeš da koristiš gruber, umesto pluga (zimsko oranje) ili tanjirače (priprema za pšenicu ili sitnjenje kukuruzišta za oranje)?
 
Za pripremu zemljista za setvu psenice. I umesto plitkog oranja. Posle zetve zita, da prodjem sa njim.
 
Ja bih se složio samo sa ovim trećim, i to donekle. Za setvu mislim da će ti dosta kukuruzovine ostati u velikim komadima i na površini, naročito ako je kombajnirano a nije tarupirano. Mislim, neka se javi neko iskusniji, ali po meni bi vučna tanjirača bila dosta bolje rešenje. A ovaj gruber sa oglasa, mislim da bi mu trebali oni tanjiri i rotor pozadi, da bi uradio posao.
Aj' laku noć!
 
U pravu si. Ali ja sam mislio prvo sa gruberom, pa sa vucnom. A imam tanjiracu koja se kaci na gruber. Kupio sam od Dragana82.
 
Jel ima neko sa foruma ko ima Horsh tiger 3mt?koja je snaga potrebna za 3m?
 
Браћала, треба ти трактор од миниму 150кс да би га вукао.....

Mogu da ga vucem sa 150ks ali samo u transportu,a u radu po mome treba najmanje 230ks za tajgera.Tesko da ce vuci od 150ks terrano 3fx :cool:

- - - - - - - - - -

To samo da ga vuces po dvoristu. Za tajgera treba bar 200 za kakav takav rad, a za ozbiljnu stvar 250+ .
U pravu si :) taj tajger mt pravi posao.jel ima neko u vasem kraju ko ima tajgera?
 
Nazad
Vrh