Razrivač (Gruber)

Ja glasam za verziju 1. Konstantna dubina rada,a šer vijak će u slučaju slučaja odreagovati.
Ko uvozi agro masz mašine? Znam za poljomehaniku u Su.,ali da l' još neko uvozi?
 
Ja glasam za verziju 1. Konstantna dubina rada,a šer vijak će u slučaju slučaja odreagovati.
Ko uvozi agro masz mašine? Znam za poljomehaniku u Su.,ali da l' još neko uvozi?

samo poljomehanika,lomim se iz razloga jer sam sedeo u traktorima koji su vukli satex-ov i regentov,regent je bio sa sigurnosnim srafovima i gde je uleteo iza traga kombajna gusio je i to fest,a satex nista,delovalo mi iz kabine da te opruge prilikom vibracije rasteruju slamu i samo guta,dok regent samo skuplja masu i onda se napuni i haos,clan slavko 91 moze da potvrdi......

- - - - - - - - - -

Meni je ovaj iz Satexa preporucio 3m,
Ali ja mislim da za nase traktore treba 2.5m

razlika izmedju sateksa i ovog je ta sto satex na 3m ako sam dobro zapazio ima 9 radnih organa a ovaj 7,vukao sam satex od 3m i onako je na knap,moze da prodje al mislim da je ipak bolje 2,5m sateksov,posto ovaj ima 2 radna manje mislim da bi isao sa 3m
 
Ali 7 organa u 3m je po meni retko. Ja bi uzeo satex 2.5m i ici ce za brzinu brze,sto je 1.5-2km/h i uradice vise. A gruber lepse radi kad se vuce brze. I obavezno onaj Satexov "prstenasti valjak" to je pred setvu psenice extra.
 
Danger uporedjivao si regenta sa sigurnosnim šrafom i satexa bez? Moje mišljenje je da ti ne zavisi gušenje od toga nego od oblika radnih organa,tj onih "produžetaka" iznad radnih organa. Svakako i broj radnih organa utiče na gušenje,usitnjenost biljnih ostataka,da li je masa "živa" ili je malo odstojala ili još bolje pokisnula,klirens,odstojanje.... Jebeš ga ako si video da Satex radi radnju,onda nemoj ni razmišljati o agromaszu.
----------------------------------------------
Sad vidim jednu moguću manu na Agromaszu. Umesto da su postavili nosače za tanjire i rotor iznad oni stavili ispod šasije.... Smanjili su klirens. Tamo ima da guši ne zna se!
http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=podorywka&podkategoria=AP&tab=opis
 
Poslednja izmena:
Ali 7 organa u 3m je po meni retko. Ja bi uzeo satex 2.5m i ici ce za brzinu brze,sto je 1.5-2km/h i uradice vise. A gruber lepse radi kad se vuce brze. I obavezno onaj Satexov "prstenasti valjak" to je pred setvu psenice extra.


na agro-maszu imas 12 vrsta valjaka u ponudi i biram koji cu,prstenasti je bio u planu svejedno
 
Jel ovaj......
1238r6d.jpg
 
umesto tanjira ima zagrtace,dal to radi kako treba i dal gusi kad naidje slama,a nesto mi to golemo za 130ks,10 radnih tela da nije malo puno.....
evo i slika kakvih sve ima valjaka u ponudi,nadam se da se vidi posto je slikano iz kataloga
1449nja.jpg


- - - - - - - - - -

Za moj pojam počinje i završava se u 4 reda gruber.Tako da dok nebudem imao adekvatan traktor za takav i ne kupujem.:ppozdrav:


da nije to malo redak sklop,ja bi to presejao......:osmeh:
 
Ne mora da bude može i ravnjak,slika je samo postavljena da vidiš da ima u 4 reda...da ti otvorim oči...:osmeh:
 
Iz Banatske Topole 23315 Zoltan Kurunci (pilot) je zastupnik za njih.Adresa Petefi Šandora 25.
 
To znam i ja.Veb stranica na srpskom jeziku sa kontaktom predstavnika...? Nista.Al ajde,mozda im i ne treba veb-sajt.
 
Nazad
Vrh