Razrivač (Gruber)

Putin jel ti imaš isti ovakav, jel tesko mtz-u i na kojoj dubini ga vuče u nekoj srednje teškoj zemlji i da li je ova cijena realna.Kako si inače zadovoljan sa njim.
 
Slažem se za oranje, a mislim da i gruberi imaju mesto u obradi posle vršidbe i u pripremi za setvu žita
 
Poslednja izmena:
c02c93a79d2f728d9325268e8ddc1d6d.jpg
5984b4f651ff4f931a1b71fa0352c7bc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja znam da sam moj uzeo pre 2-3godine i on je trazio za njega 4500e bez pdv, I ja ga pitam ovako bzvz IMA LI NEKI POPUST ? :haha: Kaze mi 4300e i doteram ti na kucnu adresu i u roku od par dana je doterao grubera. Bili smo na spitu u Kacu tad i licno su pricali za gruber i tu je bio i gazda i rekao mi da ce mi dati nekipopust.
 
Ako nisi u sistemu pdv-a dogovorite se za cenu bez pdv-a.Ipak su oni privatnici a njemu je poenta da proda...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Poenta i jeste sto moze da se kupi bez pdv-a,ali hoces da konkurises za povracaj,onda moras da platis punu cenu,da bi dobio racun.
 
2m moze da vuce 80 konja na 20cm dubine. Mozda ne dovoljno brzo ali moze fino da spremi bez problema.

Kod nas u selu ima par razlicitih grubera i sa fiksnim i sa opruznim radnim telima i svi ti gruberi rade manje-vise dobro u zavisnosti od uslova.
 
Koristio sam gruber sa sigurnosnim sarafima i saraf je pukao tek kad sam slucajno gruber spustio na tvrdi put. Kupio sam gruber star sigurnih 20 godina koji jos ima sve originalne sarafe na sebi a vukli su ga traktori od 90-150ks.

Gledao u radu ove s oprugama pa je to samo "skakutalo" imam dojam da nije ujednacena radna dubina. Za ugaranje strnista nebitno ali ako bi se takav gruber koristio za predsjetvenu pripremu, mislim da nije neko sretno rjesenje s federima, osim ako nisu bas bas jaki da ne "rade" noge bas tako lako.

Netko pametniji ce znati bolje napisati ali koji god da odaberes, radit ce oba, pogotovo u vojvodjanskoj zemlji gdje nema kamenja i zila u zemlji.
 
Danas sam bio do satexa, sene su: 2 metra 3500 evra+ PDV, 2,5 metara 3800evra+ PDV i 3 metra 4500 evra+ PDV.
 
Nazad
Vrh