Razrivač (Gruber)

Ako imas plug kao @Bubu onda mozes zaorati i tako kako jeste,u suprotnom prvo tarup pa onda možeš dalje.I u slucaju pluga ja bih prvo iztarupirao njivu jer se mnogo brze i lakse razgradjuje u zemlji usitnjena i iseckana masa.
 
Kolega Manjevic verovatno psenicu planira na tulajiste netarupano ,moj predlog tanjiranje popreko ako moze ili bar dijagonalno i kad to uradis 2 puta verovatno ce moci da se seje ,naravno baci i ureje sa osnovnom djubrivom:ppozdrav:
 
Nije bas bez tarupa, ima nozeve na valjcima.
Planiram psenicu, a sejace olt sigma.
Iz dva tanjiranja bi se odradilo, ali da ima malo vlage ovako jedva izmesa sa zemljom.

- - - - - - - - - -

Ovako izgleda posle prvog tanjiranja bez trunke vlage. Ne bude li palo kise, tanjiracu dva put I setva bez grubera...



 
Poslednja izmena:
Ako ne znas sta ces, kupi zitnu sejalicu kao moju i moci ces da sejes u taj gadiluk bez problema. Prosle godine sam sejao u slicno i Irtem je bez problema odradio taj posao zbog svoje tezine i hidraulicnog stelovanja potiska.
 
Ja da se pitam ja bi to zapalio.Jedan prohod tanjiracom i aj zdravo...a ne se patis tu.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Prvo se obezbedi pa se zapali. Ja sa balerinom za skupljanje sena odvojim od komšija i puta, dakle u krug oko njive, taj pojas tanjiračom pretanjiram, i onda po mirnom vremenu zapalim. Ili celu njivu skupim na redove kao za baliranje pa onda te redove popalim. I problema nema. A ne baciti šibicu i pobeći...
 
Savesni piroman
Šalu na stranu, ali tako i ja radim. Gledam da okolo nema kukuruza, obrazdim ili potanjiram, i po mirnom vremenu upalim, pa čekam da izgori. Ovo sad svi pale i beže, zbog kazni, a štetu što će nekom da naprave, za to ih zabole.
Evo sad bas, stočari idi redom i pale državne parcele, a okolo kukuruza koliko hoćeš. Dok neko opasno ne na*ebe, ljudi neće postati obazriviji, ili dok ti što na taj način pale ne osete na sopstvenoj koži.
 
Што један код насе каже "радије ћу платити казну 5.000 дин него да не палим, могу и да ме ухвате само ако ме затекну на њиви". И ево га пали као прави пироман, стално ратује са пољочуварима и ватрогасцима. А што се тиче казне, толико код нас ребне прекршајни судија, благо, па зато овај и пали и бежи па ако га ухвате, ухвате а ако не, не.
Оде тема у офф....у паљевину

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Palo je 3-4l kise. I malo vise spustio zadnju bateriju.
Mislim da ce posle gruber izmesati dobro.


 
To da je kosio kombajn s dobrim frezama nebi bio toliki problem,zar se nece to da stopa na gruber?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Prinova Kuhn Cultimer L300.
IMG-0a83d6aec2016e86de2896128d0bc214-_V.jpg
[/url][/IMG]Sutra ce biti slika dok ga sastavimo.
 
To da je kosio kombajn s dobrim frezama nebi bio toliki problem,zar se nece to da stopa na gruber?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Nece. U tri reda su radna tela rasporedjena, duplo savijene opruge kao na Satex-u.

@Vajska Cestitam, odlicna masina.

- - - - - - - - - -

Pri kraju je. Trebaju se samo rasporediti radna tela, dodati nalepnice....
 
Nazad
Vrh