Razrivač (Gruber)

Moze nesto da zatrpa ako ne bude gusilo.
Dobar gruber bi mogao iz dva prohoda to da sredi za setvu.
Ali svu kukuruzovinu ne moze da zatrpa.
Za kukuruzovinu postoji samo jedno resenje. TopDown. Sve ostalo ponekad gusi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ima ljudi koji rade kukuruzovinu i sa drugim gruberima. Naprimer bas Satexovim.
Nemamo bas svi povrsine za top down.
A moze i prvi prohod vucnom tanjiracom, a drugi gruberima. Barem cu ja tako uraditi ako mi zavrse moticice za gruber.
 
Poslednja izmena:
Evo kako radi Satex u kukuruzištu, samo što je ovo ovršeni kukuruz pa je malo bolje iseckana kukurzovina...

 
Hm,top down...Sto u prevodu znaci:prvo tanjiraca pa onda gruber=pravi posao bez gusenja.
 
Ima ljudi koji rade kukuruzovinu i sa drugim gruberima. Naprimer bas Satexovim.
Nemamo bas svi povrsine za top down.
A moze i prvi prohod vucnom tanjiracom, a drugi gruberima. Barem cu ja tako uraditi ako mi zavrse moticice za gruber.

Prije bi se reklo nemamo para za topdown , nego nemamo površine . Kad bolje razmislim možda si i u pravu .. Topdown jeste u suštini tanjirača pa gruber ili čizel , ali tzv kratka tanjirača . Tako slično čini mi se radi mindjušar , jeftinija zamjena za topdown kratka tanjirača pa gruber , još bi trebao onda kompaktor ili kembridž .
 
Prosle jeseni meni je na jednoj parceli 20 dana stajala kukurzovina i kisla i dzaba,tanjiraca kad je prosla nije se ni poznalo..na toj parceli sam imao tekordan rod za sva vremena,8t po kj,stabljike ko kabina na 142ci..tu samo plug ili paliti..ni tanjiraca a pogotovo gruber tu nemaju sta da traze..sve je relativno..
 
Videcemo sta ce biti.Lik koji prodaje iz Sateksa me vodio na njegove njive da vidim kako je uradio sa tim gruberom i super izgleda.Probacu i ja kombinaciju sa tanjiracom i sa gruberom malo ovako malo onako.Inace. za pola sata mi stize pa poponde idrm da ga zarijem.
 
Evo slika a snimak ce biti za neki dan nisam stigao da ga isprobam crkli beracki valjci pa radim remont..
c52b87c5c592d93f1d6c1aed3cf493a0.jpg
74a88627cc03d67be96a837c9f7ed6fc.jpg
2d4b4a9f1b0115408bd05d39bfa6d931.jpg
4e48b534e0627f81fa520d66f0bd8178.jpg
156e35d2ab9304dc80a81b2431359798.jpg
 
Da li bi mogao u 2 prolaza (tarupano kukuruzoviste) da spremi njivu za setvu psenice?

Moje skromno iskustvo u radu s gruberom kaze da je ici dva puta tragom u malo vecoj masi ravno kao da poores njivu jednom i odmah ides drugi puta... Samo gura pred sobom i glavi.

Mozda grijesim ali je tako kod mene bilo. Iz jednog prolaza u vecoj masi sta napravis-napravis. pricekas malo da se zemlja slegne, pozeljno da pokisne pa onda drugi trag radi sta hoces...
 
Kod mene su 2 prolaska na granici, ako bi trebalo vise od 2 puta da se predje onda je bolje sa plugom i prelaz setvpspremacom, drljacom.
 
Ja sam radio dosta kasno poslije zetve pa je bilo razno razne travurdace izniklo. Kad izvali ambroziju 50cm visoku s korijenom, drugi prolaz tim tragom GARANT se ta stabljika isprijeci poprijeko i stopa. Da nema puno mase moze se ici koliko puta zelis...
 
Da li je ova leva slika-sojište,jel može to posle dva prohoda da se seje pšenica kao i tanjiraćom ili je čak i bolje?
 
Nazad
Vrh