Razrivač (Gruber)

Evo jedan gruber. Trenutno jedini takav u Srbiji. Uradili su oko 50kj i prezadovoljni su. Vuce ga Agrotron 175.
0ddd64a21ee97abc32ef8f8b30fb59ff.jpg
46c3ddd45d136a3006928909b3d61d69.jpg
a7f1667ca9a104f9e6f7fc3e5c47c638.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li je neko radio ili radi sa gruberom koji nema non-stop sistem već sigurnosni šraf koji se kida kada radni organ naidje na neku prepreku u zemlji?Da li sigurnosni šrafovi često pucaju?Nemamo zemljišta sa kamenjem niti teške zemlje kao što je ona koju @Cici obradjuje za šta su ti sistemi namenjeni.Zanima me da li razmisljati o fiksnim radnim organima ili za svaki slučaj o non-stop sistemu da se uopste ne razmišlja o eventualnom pucanju šrafa već samo gass?
 
Naš a i svi za koje znam da imaju gruber je sa sigurnosnim šrafom. Kada je zemlja sabijena-ugažena i suva, hoće šarafi da pucaju.
 
Da li je neko radio ili radi sa gruberom koji nema non-stop sistem već sigurnosni šraf koji se kida kada radni organ naidje na neku prepreku u zemlji?Da li sigurnosni šrafovi često pucaju?Nemamo zemljišta sa kamenjem niti teške zemlje kao što je ona koju @Cici obradjuje za šta su ti sistemi namenjeni.Zanima me da li razmisljati o fiksnim radnim organima ili za svaki slučaj o non-stop sistemu da se uopste ne razmišlja o eventualnom pucanju šrafa već samo gass?

Kod mene na satexa pucaju srafovi, ali sam ga spustio na 22cm i vucem ga tu 7-8.5km/h.Ne pucaju bas svaki dan.Po meni ako uzimas sada bolje uzmi bolji sa non-stop systemom kao kod cicija na horsch-u i kao na ilgijvev apollo, posto sada imas i povraacaj, ja kad sam ga uzeo pre 5 godina nije bilo povracaja a i za 155konja nema drugi koji bi mogao da vucem nego ovaj sa 2 reda motika satex, ovaj mu je taman.
 
Jasno mi je sve.Bolje uzeti sa opružnim sistemom za sve uslove rada nego razmišljati o šrafovima. Probali smo Ilgi apolo od 3,5m i jako lepo radi.Voleo bih da probam i 4m pa da onda donesemo odluku šta nam više odgovara.
 
Nemoj Ilgi uzimati, njihove masine nista ne valjaju, puca svaki dan kao da je od plastelina :osmeh:
p.s.
Ako se ipak odlucis za Ilgi mozda bi ti mogao srediti jos neki popust :ppozdrav:
 
Ja imam Kuhna 3m sa sigurnosnim sarafom.Neznam da li smo 5 sarafa promenili za selu proslu jesen.Opruge kod Kuhna se savijaju na 600kg.A saraf puca na 3000kg.Tako pise u uputstvu za rukovanje.
 
Vukli smo ilgija sa krilcima na nekih 20-ak cm dubine brzinom od 11km/h.Dolazilo je do blagog mrdanja opruge i radnog organa ali nijednom se nije povukao skroz nazad da iskoči iz zemlje.Na manjoj brzini (oko 9km/h)je to mrdanje bilo jedva primetljivo.Postoji li neka preporucena brzina rada kod razrivača kao što je npr.kod pluga to 8-8,5 km/h? Znam da sve zavisi od uslova rada ali ajd da pitam.
 
To ti ta brzina optimanla za rad kao i kod pluga mozda malo jace ali tu je idealno od 8 do 9.5km/h.

Ako vuces sa pumom od 210ks mislim da nema sanse da gledas od 4m, jer tog od 4m sigurno na 20cm ne bi ga vukao ni 10km/h.Dobro kod nas je tezija zemlja,vuku kod mene sa pumom 210 apola od 3m, a drugi vuce sa 250ks 3m.
 
3,5m smo vukli 11km/h jer pri većoj brzini učinak masine nije bio dobar.Zato bih hteo da probam 4m da vidim da li bi i njega bez problema teglio tom brzinom.Mozda je ova moja Puma neka ždrebna pa ima i kojeg konja više nego što piše,ko zna....
 
Ja sam probao Pumu 210 sa mojim Ilgijem. Ne moze na istu dubinu istom brzinom kao sto ja radim sa mojim traktorom. Mislim da joj fali kila.
 
Jasno mi je sve.Bolje uzeti sa opružnim sistemom za sve uslove rada nego razmišljati o šrafovima. Probali smo Ilgi apolo od 3,5m i jako lepo radi.Voleo bih da probam i 4m pa da onda donesemo odluku šta nam više odgovara.

Kupis podrivac 7 radnih tela na 35cm spustis i ne razmisljas o pucanje srafova, naravno neki kvalitetniji podrivac :ppozdrav:
 
Moja Puma ima 10t sa tegovima,a što se tiče podrivača imam Leminda i ne bojim se pucanja rame .Dovoljno je da kazem da sam podrivao jednu njivu gde je napravljen put u njivi,sa 5 radnih organa jer su tada na većem razmaku i propeo sam pumu na zadnje točkove,podrivač je bio na nekih 50 cm dubine i nije mi pukao nijedan sigurnosni šraf niti se sa ramom nešto desilo.U svakom slučaju,naću negde neki gruber (Ilgi-Horsch) od 4m da ih probam i budem siguran.
 
Nazad
Vrh