Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Sa ukrupnjavanjem proizvođača, će sigurno doći i do potrebe da se proizvodnja automatizuje. Kako stoje stvari u ovoj oblasti kod nas, kakvih aparata za mužu krava se može nabaviti na ovim prostorima i kako znati šta je kvalitetno. :sta:
 
Ko prvo ne onaj u jednom komadu pumpa i kanta na kolicima.
Onda idemo dalje.
 
fa4oF4_2mQqflpHZ.v.jpg


tKF9EZbgJ_4TewBp.v.jpg


U prvoj fazi rasti, dok su krave još na vezu, može se koristiti i mlekovod.
Imaš dva voda, jedan za vakum i drugi za mleko. Mleko ide po cevi do pumpe i u laktofriz. Otpada nošenje kanti i jedan muzač muze sa više jedinica. Skuplji aparati imaju i opciju automatskog skidanja.
 
HjogMKLgrCzutNlB.v.jpg


3X6EnKyuZn3rvCi6.v.jpg


Kad su krave u slobodnom držanju ideš na riblju kost ili paralel izmuzište.

4KMj0QQoi7XUGxNr.v.jpg


Kd se prođe 1000 komada, red je na ovakvim igračkama.
 
Kod mene u kraju se uglavnom koristi polovna roba iz Evrope. Pošto retko ko drži više od 20 krava a prosek je 5-6 onda bolje i nije potrebno. Ustvari uglavnom su linijski polupokretni sistemi. Imaju vakum vod i motor koji je napolju a može do dve muzne jedinice da opslužuju. Mleko ide u kantu, retki su sistemi sa mlekovodom gde mleko ide u laktofriz. Ja sam moju muzilicu kupio 2006-te za 420e .Inače je motor miele a pulsator i kanta Alfa laval. Takodje se nalaze i Wesfalia i mnoge druge. Inače ovi ljudi od kojih sam kupio repariraju te polovne muzilice stave im nove gume, instaliraju ih i daju ti garanciju godinu dana a dolaze i posle toga ako nešto nije u redu. Mogu da kažem da sam zadovoljan jer je ova strana polovna, dva puta bolja od naše nove.
 
@nemanja
Interesuje me kupovina polovnih muzilica za krave.a posto rece da u tvom kraju ima dobrih polovnih, molim te posalji mi na PP telefon za kontakt.Hvala unapred.Koje su vakum pumpe bolje, uljane ili grafitne?.
 
Ja imam grafitnu pumpu i dobro me služi,ona je za manji broj muznih jedinica(dve m. jedinice). Stric mi ima uljnu i koristi je isto sa jednom muznom jedinicom, kaže da je odlična a za nju se kaže da može više muznih jedinica da gura. Mislim da je skuplja od grafitne.
 
uljana pumpa i bar od 180 litara da bude rezervoar za vakum i jacina vakum pumpe
alfa laval ili wesfalija potpuno je nebitno delova ima za oboje cene su slicne kazu da je westfalija jednostavnija ja sam imao alfalaval
gledajte da agregati budu svedski sada se prave u poljskoj pa cak i u kini nije isto verujte
moze za 500 evra da se kupi sa jednom kantom dobar
ako muza traje duze od jednog sata onad se preporucuje mlekovod
 
Lukovic agri je napisao(la):
Mislim da je jako bitno kakva je pumpa i kog je porekla,jer se sve vise na trzistu pojavljuju pumpe Kineskog i Poljskog porekla,...Mi uz nase pumpe dajemo CE,garantujemo da su Italijanske i dajemo dobru garanciju! :)
zaboravili ste made in turska inače od vas stalno kupujemo deloe za pumpu i nikad nije bilo problema
 
Lukovic agri je napisao(la):
garantujemo da su Italijanske
Nije bitno poreklo nego kvalitet
Podsecanja radi do najezde kineske robe talijansko je bilo pojam za boflu (nekvalitet)
 
Izvini nisi me razumeo izdvojio sam izraz garantujemo da su Italijanske koju je Lukovic upotrebio kao pojam kvaliteta.
Stariji se secaju kad je put za Trst (Trieste) bio aktuelan nikakva tehnicka roba se nije donosila ni za sebe
 
Ja imam u maloj stali DeLaval VP170 a u velikoj Westfalia Surge, obe sa po dve muzne jedinice i 10 godina rade besprekorno. Samo Westfalia muzne jedinice, konkretno klasteri i solje su mnoooogo bolje od DeLavala.
 
Moj je savet uzimajte od renomiranih proizvodjaca i obavezno nova, zbog garancije.Ja imam DeLaval sa dve kante i zadovoljan sam, samo je potrebno redovno odrzavanje(kao i svaku mehanicku stvar) i ciscenje cevovoda za vakum.
 
Kad je rec o muzalicama ja imam teehnozoo sa dve muzne jedinice i prezadovoljan sam kod mene je vec 7 godina i jedino sto sam menjao gume na njoj :bravo: prava stvar
 
tine je napisao(la):
fa4oF4_2mQqflpHZ.v.jpg


tKF9EZbgJ_4TewBp.v.jpg


U prvoj fazi rasti, dok su krave još na vezu, može se koristiti i mlekovod.
Imaš dva voda, jedan za vakum i drugi za mleko. Mleko ide po cevi do pumpe i u laktofriz. Otpada nošenje kanti i jedan muzač muze sa više jedinica. Skuplji aparati imaju i opciju automatskog skidanja.
Ja imam mlekovod !!!!
 
Nazad
Vrh