Organsko zivinarstvo

Mnogo pravila druze koje mora da ispostuje ovaj napaceni i osiromaseni narod. Al ko voli nek izvoli.
 
[h=4]ŽIVOT I STIL[/h][h=2]ISHRANA[/h][h=1]Bum organske hrane u Nemačkoj[/h]Uprkos uvreženom mišljenju, proizvođači organske hrane ne zarađuju mnogo jer su troškovi za proizvodnju organske hrane veliki.
pile.jpg
Nemačka je, odmah posle SAD, drugo po veličini tržište na svetu za organski proizvedenu hranu

Organska ili, kako je u Nemačkoj zovu, biohrana doživljava bum: Nemci godišnje na nju potroše oko šest milijardi evra. Nemačka je, odmah posle Sjedinjenih Američkih Država, na drugom mestu u svetu po veličini tržišta za organski proizvedenu hranu.
To zna i porodica Ivanov-Belov, koja ima malo imanje 25 kilometara istočno od Kelna. Katrin Ivanov-Belov i njen suprug Evgenij već četiri godine vode malu farmu – oboje su studirali poljoprivredu. Njihov san je bio da proizvode zdravu hranu.
Meso koje prodaju je oko dva puta skuplje od konvencionalno proizvedenog. Zašto je to tako, Katrin objašnjava na primeru peradi:
„Piliće držimo u manjim grupama nego u konvencionalnoj proizvodnji. Držimo ih na slami i mogu da izađu napolje, na svež vazduh. Hrana koju im dajemo se strogo kontroliše. To su sve tačke koje proizvodnju čine mnogo skupljom”, izjavila je Katrin za nemački državni radio „Dojče vele”.
Ipak, uprkos uvreženom mišljenju, farmeri koji proizvode organsku hranu ne zarađuju mnogo. Mnogim potrošačima je organska hrana još uvek preskupa. Mada se potrošnja utrostručila, prema novoj studiji, udeo u tržištu hrane sa manje od četiri odsto još uvek je nizak.
Mnogi poljoprivrednici ne žele da povećaju svoju proizvodnju – uključujući i porodicu Ivanov-Belov.
„Mi imamo direktan kontakt sa kupcima. To znači da ljudi dolaze kod nas, gledaju kako radimo, postavljaju pitanja i kupuju od nas”, navodi Katrin.
Trend zdrave hrane uvek iznova dobija polet zbog skandala kao što su bili oni oko kravljeg ludila, svinjskog gripa ili dioksina u jajima. Pogotovo mladi roditelji polažu mnogo na ekološku hranu – hrana za bebe i decu je daleko najpopularnija organska hrana u Nemačkoj.
R. S.
 
како ли тек изгледа неорганско живинарство :sta:... екстракт пилетине размутити у 2дцл вруће воде :haha: ....

Лепо је што су ови немци сељаци па напишу поштено ..
Helmut Born smatra da je ideja o uvođenju posebnog sertifikata simpatična, ali smatra da ju je teško realizovati na tržištu. „Nismo sami na svetu - imamo otvorena, globalizovana tržišta i posebno se mesom i mlekom trguje svuda u svetu. Mnogi potrošači kažu da bi bili spremni da izdaju više novca za meso životinja koje se korektno uzgajaju, da bi potom ipak otišli u jeftinu samoposlugu i kupili meso industrijski uzgajanih životinja.

http://www.dw.de/meso-sa-etiketom-z...aca=ser-TB_ser_politka1_naslovna-4944-html-cb
 
koce da kupi ta jaja,kad jedva uzimaju ova industriska bio u nedelju na pijaci jaja 10,11,12din kaze jedan covek da su skupa da treba da budu 8 dinara:sta:
 
Ako cemo po standardu ne bi trebalo ni naplacivati,vec nositi na kucnu adresu za dzabe.:osmeh: Ipak se nadamo boljim danima,a previse smo zatrovani,da ce zdrava hrana neminovno biti na ceni.Pare ili zivot bukvalno.
U svakom slucaju ih je lepo videti,pa jos uz muziku.:osmeh:
 
Lepo je sve ovo videti , ali kakav je koncentrat jelo pile prvih meseci , kako je rekao vlasnik salasa. GM soja i ko zna sta jos... Zanosimo se.. Sve je zatrovano, hrana, voda, vazduh, samo je pitanje u kojoj kolicini. Sigurno je bolje , ali koliko , pitanje je ?
Ja imam zivinu koju pokusavam da hranim i odgajam koliko mogu prirodnije zbog hrane za porodicu i prijatelje , a i iz zadovoljstva , jer to volim i opusta me... A da kod nas moze da se napravi neki posao i zivi od toga , sumnjam. Ljudi ipak imaju suvise malo para da bi vodili previse racuna o zdravoj hrani. U Nemackoj mozda da.... Pozdrav
 
Stručnjaci Aarhus Univerziteta smatraju da brašno od crva oplemenjeno živim crvima, predstavlja odličnu alternativu ribljem brašnu u organskoj živinarskoj proizvodnji. To su pokazali eksperimenti u okviru projekta Bio Conval koji je sproveden u saradnji sa Center for Research in Organic Food Systems (CROFS).Najveći izazov u ishrani živine u organskoj proizvodnji predstavlja nedostatak hraniva koje sadrži dovoljno aminokiselina sa sumporom – pre svega metionina. Pošto sintetičke aminokiseline nisu dozvoljene u organskoj proizvodnji, proizvođači su prinuđeni da se oslanjaju na riblje brašno kao dobar izvor proteina visoke biološke vrednosti. Međutim, riblje brašno se može davati samo u ograničenim količinama, pa je potrebno naći alternativu.Projekat BioConval ima dva zadatka. Prvi se odnosi na ispitivanje mogućnosti poboljšanja sadržaja hemijskih materija u kompostiranom fecesu živine kako bi se proizvelo prihvatljivo prirodno đubrivo, a drugi je zapravo pokušaj da se kompost iskoristi kao podloga za razvoj crva domaće muve (Musca domestica). Preradom crva moglo bi se dobiti hranivo visoke proteinske vrednosti.Na Univerzitetu Aarhus izvedeno je istraživanje na 450 nosilja u odgoju (Hisex-white) koje su podeljene u tri grupe i koje su u periodu od 8 nedelja hranjene smešama sa različitim izvorom proteina: riblje brašno, brašno od crva i brašno od crva + živi crvi. Dnevna „porcija“ živih crva bila je 2-3 g po kokoški. Masa kokoši i konzumacija hrane mereni su svake dve nedelje, a na kraju ogleda izveden je individualni test na strah (plašljivost).Rezultati su pokazali da je porast kokica koje su jele brašno od crva bio na nivou porasta kokica koje su jele riblje brašno. Grupa koja je dobijala i žive crve imala je najveću telesnu masu uz dodatno zapaženje istraživača da je žive crve veoma rado i halapljivo konzumirala. Kokoši ove grupe su prosečno dnevno jele manje hrane od ostalih grupa: iako su dobijali samo 2-3 g svežih crva dnevno – jeli su 6 g smeše manje. Ova grupa je takođe na testu pokazala manji strah u odnosu na druge dve grupe, što je veoma važno sa aspekta dobrobiti. Istraživači zaključuju da i sa tog aspekta dodavanje živih crva u hranu kokoši ima višestruki koristan efekat. Naravno, uvek postoji i određen zdravstveni rizik jer crvi su dobijeni iz đubreta. Zbog toga je neophodno usavršiti pravi metod dezinfekcije koji će rizik svesti na minimum.Izvor World Poultry, dec, 2014.

 
Pozdrav svima,
mislim da je ovo ipak zanimljiva i vrlo isplativa tema . Cinjenica je da su svi po malo u pravu ali vazno da su ideja i pravac dobri . Pre 2 meseca sam poceo 100 % organsku proizvodnju jaja , necete verovati , sa 6 koka . sada ih imam 20 . I to je malo , trziste trazi jos !? Jaja prodajem po 20 din . Mada moje kupce prakticno i ne interesuje cena ... Ukoliko ima neko interesa mogu podeliti sa Vama moja iskustva .
Poz iz Zemuna
 
Evo ovako odprilike , belim kukuruzom osmercom , divljom detelinom , rucno kosenom i ubranom travom , glistama, zmijama , puzevima , ribom sitnom i svacim sto mi priroda daje jer imam imanje pored Dunava gde se to sve samo nudi
 
Nisam , ovo je tek pocetak , kada sam se raspitivao o tome svi su me uveravali da je to nemoguce , da necu imati nikakvu nosivost , da ce se koke razboljevati ali ipak sam resio da probam , za sada sam zadovoljan imam malo vidnih oscilacija u % jaja ali i to cu nadam se prevazici poz
 
Kod organske proizvodnje nista nesme biti prskano.Sve mora biti prirodno.Setifikat za tako nesto je veoma tesko dobiti.Ima niz kontrola i overa.Uzgot,tj tov je pod stalnim nadzorom i pre i posle dobijanja sertifikata.Sve u svemu,nase trziste to ne zna da ceni.Razlika u ceni je zanemarljiva,s obzirom na umanjeni prinos mesa,ili jaja.To sto mnogi ovde nazivaju organski,ne znaci da stvarno i jeste.
 
Kolega , u pravu ste 100 % , u tu nazovi organsku proizvodnju i nisam krenuo da bi se obogatio nego da bi moja porodica najzad jela PRAVO JAJE . Ono sto se prodaje u prodavnici pitanje je koliko stoji , cime je hranjeno i svasta nesto . Upravo sad prosetah po imanju skupih jedno pola kile puzeva ,bacih kokicama i za minut eto hrane za njih , energetska bomba a prirodna . Kako ipak ne mozemo sve da pojedemo u porodici nakupi se nesto i za prodati . Nisu to neke pare ali ide se polako napred . Najvaznije je da su ulaganja 0 dinara a priroda daje sve , samo treba proslediti kokama a one uzvracaju prelepim i zdravim jajima . Zasto se sertifikati tesko dobijaju ? Zato sto svetska mafija ne zeli da izgubi konzumente svojih vestackih proizvoda a samim tim i profit . Opet napominjem da mi je osnov svega zdravlje moje porodice a za sve ostalo su zaduzena priroda koja sve nudi , samo treba proslediti dalje . Znaci , PRIRODNO NAPRED !
 
Ja se bavim prodajom pilica kilasa.To kupuju musterije,ne da bi zaradili,vec da znaju cime su ih hranili i da znaju da ne jedu neku crkotinu.Na zalost u masovnoj proizvodnji,nema nista da se baci.Najvise se zaradi na virslama i salamama,u kojima je bukvalno djubre.U klanicama se kolju pilici pod dejstvom antibiotika, ma koliko oni tvrdili da se hrana kontrolise.Kontrolise se kod obicnih smrtnika,tipa nas na forumu,a kod giganata NE.Oni toboz imaju unutrasnju kontrolu i savest.Tu savest treba izbegavati i sve sto moze da se uhrani u spostvenoj reziji,treba preferirati.Nije to potpuno organsko,jer je npr kukuruz prskan,ali bar je koliko toliko ocisceno od koncentrata,nije pod antibioticima i sto je najvaznije,nije crklo,vec zaklano,nije modro i farbano.
 
E zato i sluzi ovaj lepi forum da ih i mi obicni ljudi na neki nacin zahebemo , hahhahaaaa , nisu oni bas toliko pametniji od nas . Evo vidi ovako , i kukuruz ima neprskani , prirodni , divlji , koji se samo pobode zrno u zemlju i dodjes posle 2 meseca i oberes . To je taj osmerac beli , sa 8 zrna u 1 redu , moj je konkretno sa Kopaonika sa 800 metara nadmorske visine . ako ga poneki put i okopas ili pocupas korov a ne daj Boze i zalijes ima da ga ima . Ako imas neko parce zemlje gde nije covek zagadio mogu ti dati saku zrna da zapatis to i sledece godine imas i kukuruz prirodni cisti . pozdrav kolega , samo ORGANSKI prirodno !
 
Da li se ovaj post odnosi na mene?

- - - - - - - - - -

E zato i sluzi ovaj lepi forum da ih i mi obicni ljudi na neki nacin zahebemo , hahhahaaaa , nisu oni bas toliko pametniji od nas . Evo vidi ovako , i kukuruz ima neprskani , prirodni , divlji , koji se samo pobode zrno u zemlju i dodjes posle 2 meseca i oberes . To je taj osmerac beli , sa 8 zrna u 1 redu , moj je konkretno sa Kopaonika sa 800 metara nadmorske visine . ako ga poneki put i okopas ili pocupas korov a ne daj Boze i zalijes ima da ga ima . Ako imas neko parce zemlje gde nije covek zagadio mogu ti dati saku zrna da zapatis to i sledece godine imas i kukuruz prirodni cisti . pozdrav kolega , samo ORGANSKI prirodno !

Da li se ovaj post odnosi na mene?
Slazem se sa vama, takodje i ja gajim zivinu za sebe, a sertifikat mi nije ni na kraj pameti. Kukuruz ne prskam iz razlogta sto imam svega 20 ari pod njim i ne isplati mi se da ga prskam, polivam ga nekoliko puta kad je nizak i freziram,a kad izraste onda ga okopam,U proseku imam po 2 klipa na stablu, a kukuruz je hibridni.Planiram da ove jeseni posejem 30 ari pod psenicom. I da koke su mesanke,guske su domace,a patke mutave.
 
Nazad
Vrh