Kako spojiti lepo sa koristnim?

lazomoler

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Apr 2009
Poruka
19
Dali neko ima neku ideju kako napraviti biznis sa ukrasnom živinom?
 
Mislio sam na prodaju pilića ili možda prerada mesa na stari domaći način kao što je slučaj sa svinjetinom.
 
Mislim da ti to sa mesom nece biti isplativo,sto se tice prodaje mozda mozes da prodjes ali moras da posecujes dosta izlozbi po Srbiji!!!Imam par drugara koji su se bavili prodajom ukrasne zivine,prepelica,ukrasnih pataka...ali su brzo to napustili jer je trziste slabo,retko ko u danasnje vreme ima para da gaji nesto sto sluzi za ukras!!!!
 
Treba za početak definisati ukrasnu živinu, jer tu spadaju i

Morke, biserke

548px-Numida_meleagris_2_%28Walterv%29.jpg


Paunovi

paun.jpg


Ukrasni fazani

goldenpheasantwm5.jpg


amherstpheasantae5.jpg


Više vrsta gusaka

egyptian_goose.jpg


i naravno na kraju ukrasne kokoške. Biznis postoji i postoji već tržište po Srbiji. Ali bi bilo dobro da se neko ko se time bavi direktno javi i kaže svoja iskustva.
 
Ja sam ovde mislio na kokoš teške rasa.A ako neko ima neku preporuku, da vidimo.
 
Jbg, nisi onda dobro sročio naslov teme. Ali je tema o gajenju ukrasne živine svakako zanimljiva.
 
Nije biznis!Samo za svoju dusu :sreca: dosta drugova je pokusavalo pa se ojalovilo.Iskusio si valjda i sa pticama.
Mi imamo odlican primer Gulyás_a (Gumel Hajdukovo) sve je razradio sa nojevima pa ga fabrika spasila da ne rikne (finansijski)
 
Ja računam samo kao dodatna zarada. Bukvalno sam mislio kad sam rekao "lepo sa koristnim". Ako uspem da izvučem troškove i ostane nešto bilo koliko apsolutno se isplati. u tom slučaju imam ilepo u dvorištu a korisnoje to štome ne košta ništa. Za početak i to je dovoljno,bitno da stvari krenu svojim putem a vreme će pokazati svoje.
U ovo vreme je suludo računati na neki ozbiljan posao,ništa ne može čovek da predvidi.
 
Ima u Čeneju jedan čovek od tih kojekakvih gusaka, pataka, morki i koječega drugog napravio veliki biznis.
 
uz malo sreće i truda od svega može napraviti biznis,samo ovo današnje vreme je stvarno nesigurno i samim tim je rizik veći.
 
Lepo je to ali ti preporucujem da promenis formulu
Da mi je lepo dvoriste i uzput ako nesto prodam bitces uspesniji i poznanici te nece sekirati :ppozdrav:
 
Brahma_Koekoek_haan.jpg
Brahma_Koekoek_hen.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244413059[/time]_________________________________________________
Brahma_Blauw_haan.jpg
Brahma_Blauw_hen.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244457021[/time]_________________________________________________
Cochinkriel_Tarwe_haan.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244457071[/time]_________________________________________________
Cochinkriel_Porselein_hen.jpg
 
na netu iz neke enciklopedije
_________________________________________________Post je spojen: [time]Mon Jun 8 21:22:07 2009[/time]_________________________________________________
pored ovakve lepote svaki komentar je suvisan :ppozdrav: :veseljak::
 
Nazad
Vrh