Jesenje oranje 2012

pravi svaba ne radi ni subotom
 
Danas počeo oranje i nisam zažalio, oranje je odlično vlage ko u priči imam osećaj da je ima i na 40 cm,čak je ujutro malo lepilo za daske,govorim o donjem terenu,tu sam završio ,sutra idem na gornji teren pa će mo da vidimo kakva je situacija.
 
probo komsija repiste ljudi za neverovati ide ekstra ja cu sutra ako nebude kise
 
Ovi repari su stvarno nemogući... Košija vadio repu Holmerom, dolazili kamioni do njive, i praznio Holmera u kamione na mojoj njivi...
Tako je ugazio zemlju (sreća pa je to bilo pored uvratina širine oko 10 metara) da sam krajeve njiva popreko morao tri puta da preoravam, jer u prvom prolazu nije mogao plug od 10cm da ide dublje.
Zemlja vlažna, pa se jako sabija.
 
Bahato i arogantno, u fazonu radimo s najvecim masinama, i ne moze nam niko nista.
Zamisli, moj komsija je namerno uzorao celu njivu jako rano, koja udara u njihove prizme, samo da mu ne gaze. I oni su gazili, terali kamione,kombajne, bagere, okretali, vracali se....sad mora opet da ore ispocetka taj beton sto su napravili.
 
Bahato i arogantno, u fazonu radimo s najvecim masinama, i ne moze nam niko nista.
Zamisli, moj komsija je namerno uzorao celu njivu jako rano, koja udara u njihove prizme, samo da mu ne gaze. I oni su gazili, terali kamione,kombajne, bagere, okretali, vracali se....sad mora opet da ore ispocetka taj beton sto su napravili.
Pogrešio je što nije odorao jarak 50cm,pa neka prelaze preko njega onda..
 
Sutra rano nastvljam sa oranjem u kukuruzistu dok me ne spreci kisa koja je najavljena u popodnevnim casovima. Inace zemlja je vec dosta puna vode i za nijansu se ore malo teze nego pre ovih zadnjih kisa.
 
Pogrešio je što nije odorao jarak 50cm,pa neka prelaze preko njega onda..

Obrazdio je celu njivu na kraju s velikim razorom, nije bas 50, al je bio dubok. Al sta je to za holmera i ultove. Prolazio sam skoro pored i nisam mogao da verujem. Imali smo i mi problema sa njima, tako isto terali neke godine, pa nam i uzorali jesenje i iskultivirali na prolece, da nadoknade stetu. Posle kad sam kultivirao po drugi put, nalazio sam silne S opruge po njivi:haha:
 
oranje-tidija.jpg
[/IMG]
oranje-tidija2.jpg
[/IMG]
oranje-tidija-1.jpg
[/IMG]Evo mog oranja i pluga 756 3*30,koji je na prodaju sory za off!
 
Kolega, dobro ti izgleda ovaj posao. Očigledno da su se traktor i plug dobro složili. Kojom brzinom oreš? Koji stepen prenosa?
 
Poslednja izmena:
treba mi jedan savet.. krcio sam stari vocnjak, sve je zavrseno i spremno za oranje. vocnjak je stajao tu 30 godina i samo je koseno. koliko bi stajnjaka tu valjalo baciti sad pre dubokog oranja(povrsina oko 75a)?
 
Srki, sve zavisi šta hoćeš sa tom parcelom da radiš, al najbolje je da uradiš analizu zemljišta.
 
Nazad
Vrh