Jesenje oranje 2012

Treba dobra mehanizacija da se nebi palilo .. vucena tanjiraca kao prvo , da usitni zetvene ostatke
 
Probao danas da orem i odustao.Moze,ali nije to kako bi trebalo da bude,ili bar priblizno.Parkiran traktor i cekamo :kisa:
 
Kod mene obrato, parkirani traktori,zbog blata a malopre najavili ponovo kisu za iducu nedelju
 
Ja sutra idem da probam čini mi se da nije premokro,jer sam i danas video neke kako oru i super izgleda.
 
Kakvi premokro, sinoć me uhvatio pljusak, ja jutros orao bez problema, jedino putevi su raskaljani, u njivi ide lepo.
 
Do njive drift i šlajfanje po blatu sa nalepljenim točkovima. U njivi do 10-15cm mekano i valažno (tanjirana strnjika) a ispod toga, što neko reče - "televizori".
 
Ja sam danas orao naj tezu zemlju koju radim i islo je odlicno.Sutra nastavljam ali prelazim na lakse zemlje i verujem da ce ici odlicno.
 
Danas malo posla:
Prvo sam pomlatio slamu (i nikad više ne ostavljam slamu nikome) mašina je golo sr**e ,izbačena je iz upotrebe za ubuduće.ž
A potom sam se neprijatno iznenadio pre ove zadnje kiše išlo super a sada previše vlage,ne može zemlja da upija više.
Bolje nisam mogao,pretplužnjaci su skinuti zbog slame.

Loš je ugao slikanja pa se čini da je flaša ispod površine,ima 28-30 cm.
Na poslednjoj slici je nekadašnja međa između komšija sada sam je probao "zatrpati" tj spojiti a da se ne poznaje uvala,Nekad su se takmičile komšije koji će veći rov napraviti ko da je rat.
Sad je tamo neka bela zemlja kao glino,no iako takva rađa dobro.
 
Malopre stigao sa donjeg terena ide lepo jedino sto sa blize 30cm prasi al ima vode da speremo mulj .

Talianu
Au covece pa gde ostavi rajku na cistini pa napravise gnezdo ptice, valda im bilo naj blize ? :haha:
 
Ja sutra pocinjem sa oranjem. Nadam se da ce bolje ici nego prosle godine.
 
Nazad
Vrh