Jesenje oranje 2012

hteo bih na jesen 2014. da sadim voce. ove godine na prolece cu da vidim sta cu da posadim, a ne bih odmah voce, da malo "oporavim zemlju"

rez analize: propisane vrednosti:
pH 4.4 u vodi 6.51-7.2
Humus 1.69 3-5
Azot 0.08 0.1-0.2
Fosfor 2.96 16-24
Kalijum 6.42 16.24
 
Koliko vidim baš ti je humus slab, mislim da bi tu trebale ogromne količine stajskog da se bace, onda uradiš rigolovanje, pa na proleće poseješ nešto za zeleno đubrenje recimo grašak, njega zaoreš i spreman si za sadnju na jesen, nemaš korova, ekstra.
 
da bas je nizak nivo humusa, planiram sad da bacim stajnjak pa da zaorem na 50-60cm, voleo bih da mi malo izmrzne to do proleca.. i sledece jeseni opet stajnjak i oranje. nadam se da cu poboljsati kolko tolko
 
Srki, svega imaš ti tu malo, a ako si radio verovatno su ti dali oni i preporuku kako da đubriš... Ja da sam na tvom mestu dodao bi i tajnjaka ali i fosfora i kalijuma, pred rigolovanje, ali bi ga isto tako zaoreo na jedni 20-ak santima, pošto ti je taj gornji sloj slabo obežbeđen... A koje voće oćeš da sadiš?
 
ma naravno, napisali su mi oni, i ja sam procitao literature razne ne znam vise ni koliko, ali najvise volim kad neko iz iskustva kaze.. ja sam se tek bacio u poljoprivredu pa jos istrazujem i probavam u praksi. verovatno cu dunju, ali imam jos dve godine do tad, videcu...
 
Nazad
Vrh