Bolesti paradajza u plastenicima

Odg: Bolesti paradajiza u plastenicima

Ali samo u mediteraskim zemljama za sad smo jos nedostupni za njega a inace se ocekuje jaka cena paradajiza bas zbog argetinskog moljca
 
Odg: Bolesti paradajiza u plastenicima

Ja cula na televiziji da sindjenta ima preparat za tu zgadiju sa karencom od tri dana ali nisam zapamtila ime preparata.
 
Da li neko zna sta se desava sa ovim paradajzom, listovi se zavrcu a na njima nema nikakvih promena osim sto se suse po rubu.
 
razboleo mi se rasad dan dva pre rasadjivanja,donji listovi zute,suse se i cela biljka nema tamno zelenu boju......

jedan pametan cica iz instituta rece da je to "MINER"

dali je neko imao problema sa njim u plasteniku i cime ga se resiti,(matori je upravo presao sa talsterom )

paradajz je rasadjem ,donji listovi pokidani sutra sledi vezivanje ,pa cu da nakacim koju sliku...
 
retko se desava da miner napadne paradajiz i to jos u rasadu uzmi lisku koja je zuta i sa nekom lupom pogledaj da li postoje kanali sa nalicja lista ako nepostoje onda ce pre biti trips a mozda mu fali neki mikroelement pa samo izgleda kao neka zaraza
 
prosle godine sam u istom plasteniku imao ovu boljku ali sad se prebacila sa jedne strane plastenika na drugu ,

oko stabla paradajza na mestu gde je zagrnut ili zatrpan pocinje biljka da tanji ,sive je boje kao da je neko vezao kanap oko biljke ,paradajz dalje vene i nema mu povratka ;(((

ako je ko imao slicnih problema ,molim za pomoc
 
prosle godine sam u istom plasteniku imao ovu boljku ali sad se prebacila sa jedne strane plastenika na drugu ,

oko stabla paradajza na mestu gde je zagrnut ili zatrpan pocinje biljka da tanji ,sive je boje kao da je neko vezao kanap oko biljke ,paradajz dalje vene i nema mu povratka ;(((

ako je ko imao slicnih problema ,molim za pomoc
Ako se tanji iznad zemlje onda bi paradajz trebao i da pada, a ako pada onda može biti samo bolest padanja a to se jedino može riješiti Previkurom, imao sam takvu pojavu prije desetak godina u krastavcu u plastenicima. Najbolje bi bilo da ima slika.
 
prosle godine sam u istom plasteniku imao ovu boljku ali sad se prebacila sa jedne strane plastenika na drugu ,

oko stabla paradajza na mestu gde je zagrnut ili zatrpan pocinje biljka da tanji ,sive je boje kao da je neko vezao kanap oko biljke ,paradajz dalje vene i nema mu povratka ;(((

ako je ko imao slicnih problema ,molim za pomoc

Upiši na tražilicu koju koristiš (ja koristim Google) Botritis bolest rajčice[/SIZE] (ako upišeš paradajz dobit ćeš nešto drugo) tamo imaš slike skoro svih bolesti paradajza a kako si opisao trebalo bi biti trulež korjena ili siva pljesan ali pogledaj sam pa ćeš vidjeti. Kad usporediš sliku i svoj paradajz bit će ti puno lakše lječenje oboljelih stabljika.
 
nema mu spasa,nijedan preparat nepomaze sem sterilizacije zemlje a to nisam stigao da odradim ;(
 
nema mu spasa,nijedan preparat nepomaze sem sterilizacije zemlje a to nisam stigao da odradim ;(
Za sve ima lijeka ako si pročitao o bolestima nemoj to uzimati zdravo za gotovo fino ti to slikaj pa da se vidi. A sterulizaciju ćeš napraviti na jesen za sada postoje preparati koji mogu izvući paradajz na neko normalno stanje. Ako je siva boja to je pljesan a za nju ima ljeka. Ja nikada ne radim sterilizaciju i bude sve dobro.
 
Nazad
Vrh