Skladistenje slame

Kod nas puno njih ima katapult na presi ali nahebe onaj na prikolici.:ppozdrav:
 
Evo još jedan snimak iz ove sezone ...


- - - - - - - - - -

Imali prilike,natovarili na 2zmajevke 470bala,a u 7redi iznad donjih stranica,nesme više u vis,što kaže majstor što dene,zbog kabelske:haha:,žao mi je što nisam slikao
Apropo,nikad nismo ni jednu prikolicu sa balama vezivali :ppozdrav:

Mnogo ti lako dizu bale u vis, dotegni tu balirku jos, kod nas ima manje bala na jutro ali se majstori vise muce da dignu bale!
 
Mindjusar mislim da smo se sreli pre neki dan, vukao si 2 zmajevke za Sajkas? :ppozdrav:
 
Kad neće da plati 100 evra majstoru iz NS da mu nakači laptop.Uppss pardon taj je nešto više od majstora.:sjasi:

P.S. Aaaa zato onoliko buradi u avliji,ja u jednom momentu sam pomislio da sam u Adecu u NS.:sta:
 
Možda čovek nema 100 evra.Kao kad su pitali cigu da li bi opalio majmunicu za 100 evra pa im on odgovorio a otkud meni 100 evra. :haha:
 
Dva pandura su uhvatila majmuna koji puši.I jedan pokazuje drugom kako puši majmun i udara majmuna po glavi i jednog momenta pita ovog drugog pajkana:Hoćeš i ti da probaš???A ovaj:Hoću,al nemoj me udarati po glavi.:osmeh:
 
Mi nismo nesto puno slame uneli. 1200 bala kod druga. Vezali smo sve i vozili polako. Sadenuto dobro, ali opreza nikada na odmet. Preko vagasa se ide 1. spora - zato sto ne podnosim da ponovo moram da bacam bale i gubim vreme. Kada se ugvatimo asfalta onda pun gas.

Generalno mi smo daleko od nekih supermena ovde na forumu, ali i mi poradimo :ppozdrav:
 
Mi uglavnom gledamo da slamu vučemo sa parcela koje su blizu puta i blizu sela da se ne zezamo bez potrebe.
 
Bogami kod nas i u okolini nemožeš baš ni birati oklen ćeš vući.Žita bilo tu i tamo i nerado daju vlasnici slamu a i kombajni su 90% sa sečkom i oma razduvaju.:ppozdrav:
 
Dogodine cu i ja sa seckom. Jer su mi ostavili nekoliko otkosa nepokupljenih i sad imam zezanciju oko toga.
 
Evo još jedna,mršavije tovarena,svega 400bala na dve,jer je duža relacija bila,Kać-Šajkaš :ppozdrav:

IMG_20160714_094201.jpg


...ekipa vesela,poslednji dan :osmeh:
 
Nazad
Vrh