Skladistenje slame

dragan82

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
3.921
Lokacija
Lozana
Evo jedne lepe ideje kako mozemo sladistiti velike bale. Tacnije kako ih mozemo pokriti.


swwg2v.jpg
 
Sta tu po tebi ne valja , umesto da psujes daj lepo objasni svima da svi lepo razume?
 
tu pola slame zakisne,kada opali pravi pljusak,pa kada padne sneg pola metra pa kada se otopi,50% bacis odmah,pogledaj malo realnije.
 
Ma procitao sam 3x. Ovo je primer najjeftinije supe sto je moguce. E sad neka i gazda stavi 1 plek na glavu dok uzima balu.

Postupak je sledeci , kad su u pitanju ovakve bale. Bala se skida prednjim utovarivacem i ubacuje u staju ili se postavi na neka kolica poput ove .


dw856o.jpg
 
izgleda super ali da se ne koristi samo da stoji da komsije vide to je sigurno slika iz svice oni su poznati po domisljatosti
 
Ljudi moraju da se snadju , jer kod njih proces traje 10god dok ne dobiju dozvolu da sagrade supu . Ideja je super , jer na one okrugle bale nemoze da se stavi plek. Moj brat je stavio najlon , ali nista posebno.
 
druze jel ti stvarnom mislis da je prakticno sa tim baratati.otpusti spanere skini lim (plek) skini balu vrati lim stavi daske stavi cev stavi spanere zategni spanere itd itd itd,i sta sa balom pored kad skines prvu do nje itd itd ja vece gluposti nisam skoro video
 
ruja82 Vidim da si iz grada i da ti je sve ovo malo nepoznato. Ili si sin nekog milionera i ti sad imas hangar i sve sto ti treba. Ja sam dao primer a tebi ako se ovo ne dopada ti slikaj nesto i zakaci. Iz jedne ovakve bale ima dovoljno da se stavi prostirka u 25 konjskih boksa i ima da ostane . Tako da se jedna bala ne skida svaki dan . Skine se 1x nedeljno , sve zavisi od toga koliko na je potrebno slame. Samo iz ovoga se moze videti da je mnogo prakticnije pakovati i skladistiti ovakve bale , nego okrugle.
 
nemoj se ljutiti, nije bas sve iz svice dobro valda si to dosad video boraveci tamo
 
Što ste zapeli ko pijan plota, bolje da je bar nekako pokriveno nego nikako, viđam i kamare koje se uopšte ne pokrivaju, propadne 1 red i unutra je zdrava slama, ovo je po meni dobro rešeno pokrivanje, bar preko zime dok ima obilnijih padavina, a na proleće skine montažni demontažni krov i radi sa balama šta hoće,
 
takve bale (velike i tako sabijene) i jeste najprakticnije ne pokrivati
 
Meni je godinama propadala slama , samo zato sto nisam imao para i vremena da sagradim jednu supu. Zato po meni ovo je vise nego idealno.
 
Ako se denu napolju na otvorenom bale slame moraju biti ljudski nabijene a i sadenute u kamaru po p.s-u i onda nema problema sa propadanjem čak iako kisnu.
 
@torpedo odlican senjak ::svaka cast:: koje su dimenzije? i koliko je kostao?
ala bi mi dobro legao isti takav, ali ne da komsija
 
slama nemoze sa strane da zakisne i propadne, moze da pokisne al se isto tako osusi i dalje je za upotrebu...
problem je odozgo kad prokisne, nema susenja i propadanje tog dela sto je prokislo je neminovno...
tako da ovaj draganov krov stiti od propadanja 100%, a to sto nije praktican, pa nemoze sve na dugme da bude, moze al::novac::
 
Nazad
Vrh