Bastenski traktori (kosilice)

Da se nadovezem na pitanje...

U skorije vreme mora cu da preuzmem kosenje crkvenog dvorista. Covek sto je to odrzavao do sada ima dosta godina i ne moze vise.

Povrsina ima oko 1700kvm sto od toga 800 moze i rotaciona kosa da odradi ali problem bude kada je mala trava onda tanjiri slabo sta kose osim kada je pobodem napred a tada nosi i zemlju.
Ima i jedna parkovska kosacica sa 40cm sirine bez pogona... oguljis se gurajuci na velikoj povrsrini.
I zato sam mislio da nabavim neko traktorce sto bi mi znacajno ubrzalo ''poso''

Dali imate neku preporuku, koji da gledam? Menjac manuelni ili hidrostaticni?
 
Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.
 
Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.

Znaci da nije losa masina. Ja bas trazim tako nesto jednostavno i jako da mogu brzo da uradim poso.
Vazna je i protrosnja, jer ipak se dosta puta kosi... tako da dizel bice tema kasnije ako se dogovorim sa kolegom.

Na njegovo traktorce mi samo nije bas jasno dali se podize kosa i kako? Meni treba sa podizanjem jer poljskim putem se ide do placa.
 
Jel zna neko da li se i gde kod nas mogu nabaviti delovi za traktorske kosilice Murray? Zapala mi je za oko al me strah da uzmem pa posle da vadim oči s njom zbog delova....
Usput, jel ima neko od vas sa preko 100kg ovako nešto (metalno, da nije plastikaner kao svi ovi novije proizvodnje), nebitna je marka, jel imate problema sa pucanjem šasije ili nekih drugih problema? Nisam siguran dal bi mogla vozati mene sa mojih 115-120kg bez problema...
 

U jednom trenutku nas je 4oro odraslih sa decom bilo u prikolici i kuma u krilu kumu koji je trao traktorče...
Malko se napili pa testirali mašinu..
 
Sad vidim da na prikolici ima jedan uljez... Riknula pa za rezervu iskoristio kolica... 😊
Ej, žuta felna je puj šuj da ne ureknem...
 
Ja se ponovio...jurio jednog JD, ali mi izmače ispred nosa...uzeh ovu Husqvarnu YTH 22V46 (Motor Briggs & Stration, dva cilindra, 22 hp i 117cm otkos, dva noža), 2016. god. 74 radna sata.







 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh