Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Bastenski traktori (kosilice)

Član dragorad avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Poruka
    311
    Zahvalio se
    17
    Zahvaljeno 59 puta na 47 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Bastenski traktori (kosilice)

Da li neko ima onaj mali bastenski traktor sa kosilicom? Mislim na neki od onih americkih Jacobson, Ford, JD...

Razmisljao sam se to da kupim da bih mogao sa tim da kosim travu u dvoristu (velika povrsina za kositi) a i zimi da cistim sneg po dvoristu sa njim.

http://www.google.rs/search?num=10&h....1.GqreWKt4ruk

Član Kardan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    539
    Zahvalio se
    440
    Zahvaljeno 450 puta na 160 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Da se nadovezem na pitanje...

U skorije vreme mora cu da preuzmem kosenje crkvenog dvorista. Covek sto je to odrzavao do sada ima dosta godina i ne moze vise.

Povrsina ima oko 1700kvm sto od toga 800 moze i rotaciona kosa da odradi ali problem bude kada je mala trava onda tanjiri slabo sta kose osim kada je pobodem napred a tada nosi i zemlju.
    Ima i jedna parkovska kosacica sa 40cm sirine bez pogona... oguljis se gurajuci na velikoj povrsrini.
    I zato sam mislio da nabavim neko traktorce sto bi mi znacajno ubrzalo ''poso''

Dali imate neku preporuku, koji da gledam? Menjac manuelni ili hidrostaticni?
    el Kardano

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    2,123
    Zahvalio se
    567
    Zahvaljeno 790 puta na 532 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Znam da si poklonik zapadnjackih masina, ali bi mozda ovo iz oglasa vrsilo posao:

http://poljoinfo.com/showthread.php?...T-Muta-Gorenje

Ako LA300 bude zezao, dizel motorce je oko 250€. Cini mi se kao prosto i pouzdano resenje, cista mehanika..

Član Kardan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    539
    Zahvalio se
    440
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mirosti Pogledaj Poruke
    Znam da si poklonik zapadnjackih masina, ali bi mozda ovo iz oglasa vrsilo posao:

http://poljoinfo.com/showthread.php?...T-Muta-Gorenje

Ako LA300 bude zezao, dizel motorce je oko 250€. Cini mi se kao prosto i pouzdano resenje, cista mehanika..
    Pravo da kazem, ovo mi jako interesantno izgleda... La300 bese Lombarda bezinac? Dizel moglo bi da se stavi Kipor ili Kama ako zatreba.
    Sad cu da mu pustim poruku.
    el Kardano

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    2,123
    Zahvalio se
    567
    Zahvaljeno 790 puta na 532 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
    Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.

Član Kardan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    539
    Zahvalio se
    440
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mirosti Pogledaj Poruke
    Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
    Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.
    Znaci da nije losa masina. Ja bas trazim tako nesto jednostavno i jako da mogu brzo da uradim poso.
    Vazna je i protrosnja, jer ipak se dosta puta kosi... tako da dizel bice tema kasnije ako se dogovorim sa kolegom.

Na njegovo traktorce mi samo nije bas jasno dali se podize kosa i kako? Meni treba sa podizanjem jer poljskim putem se ide do placa.
    el Kardano

Prijatelj Foruma Kosjerac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    3,899
    Zahvalio se
    569
    Zahvaljeno 387 puta na 309 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Možda se vadi taj prednji deo kao na muti kada se menjaju priključci.
    Budi ono što je najteže biti u životu, budi ČOVEK!!!

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Kosjerac na ovoj poruci:

Kardan (16-03-18)

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.