Lekovi

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.545
Lokacija
Valjevo
Obzirom da je sve teže nabaviti odgovarajući lek predlažem da u ovoj temi pognemo jedni drugima sa informacijom da li se i gde može nabaviti traženi lek.
Evo za početak ove teme:

Biću zahvalan za informaciju da li se u vašem mestu može nabaviti lek "Gentamicin". Unapred hvala na informaciji
 
molio bih savet kako se leče boginje u peradi, i kako dolazi do te bolesti. primečujem na petlovima (australorp) davao sam tri dana u vodi muvisel i egocin 5, ima poboljšanja ali na jednom se vidi pogoršanje, dali da tog sklonim iz jata.
 
pozdrav brankoh ne daj nista sve su inficirane oči ako su zalepljene otvori prstima ili noktom ako je zalepljeno i mazi im oči s onu mast za oči ona zuta valjda hidrociklin koje su dobile ako prezive vise nikad nece da imaju pusti ih napolje da šetaju, a zajeb....,ako i na **greška dobiju moje su sve inficirane i to već dve nedelje nekima je prošlo nekima ne a neke tek izbija pa šta bog da to će i da ostane pozdrav
 
hvala vladale..ovaj jedan pjetao je dobio po cijeloj glavi, a ostali (ne svi) večinom po krijestama, i možda dva po očima, nakon terapije večina se oporavlja, inače stalno su napolju, neki i spavaju vani, zato me čudi odakle se stvorila ta bolest.
 
brankoh ili si donosio kokoške sa strane ili nešto je donelo drugo preko vodu i hranu meni su pilići u istu prostoriju izolovani bez kontakt i zdravi su izgleda da neće videlo da vide do proleća a stari su nepun mesec a dobio sam boju sto mi je bio cilj i sad se nalazim u nebrano grozđe, pozdrav.
 
Nisam ni snimio kad si otvorio ovu temu.Ja razmisljao o tome,ukucam kad ono izadje.:osmeh:Svaka cast.Mogla bi se u njoj i pisati iskustva i sta smo s cime lecili.Mogli bi se u temu dodati i vitamini.:ppozdrav:
 
Nisam ni snimio kad si otvorio ovu temu.Ja razmisljao o tome,ukucam kad ono izadje.:osmeh:Svaka cast.Mogla bi se u njoj i pisati iskustva i sta smo s cime lecili.Mogli bi se u temu dodati i vitamini.:ppozdrav:


Imao sam lepu ideju ili se to smo meni cinilo.Mislio sam sa ovom temom da pomognemo jedni drugima u nabavci lekova.Smucili su mi se neki - znas koji.Ako oni nemaju lek onda ga "NIGDE NEMA".Napravio sam test trazio sam ''Gentamicin'', niko se ne javi.Ali ja sam optimista mislim da ce tema oziveti.Svima nama ona treba.
 
DA, ali prosla je ofanziva.U svakom slucaju mislim da tema nije za potcenjivanje a moja je ideja bila ako nekome treba lek iz oblasti u kojoj smo na ovom forumu, zasto bilo svakome od nas bilo tesko da okrene broj veterinarske ambulante ili apoteke koja mu je blizu, raspita se i dostavi informacijea dalje po dogovoru.
Nadam se da ce ovo zaziveti a najbolje bi bilo kada potrebe za lekovima ne bi bilo.Ali to je utopija.Pozdrav
 
pozdrav ljudi mozda je ovo surovo što pišem ali što se tiče veterinara nikako da pogode šta je uzrok bolesti uvek mi je tačno reko seljak s 2 razreda školu i uspem a kakva je stoka i drugo otišlo na prirodno klanje to je bogu plakati,ovo je moje iskustvo snjima,pozdrav.
 
pozdrav društvo. pratio sam svoju temu pa usput našao u vezi gentamicina da ga u hrvatskoj proizvodi belupo-koprivnica i jadran galenski labaratorij pula. međutim!!!! http://www.centar-zdravlja.net/proizvodi-za-zdravlje/lijekovi-na-recept/gentamicin-390/ neznam kako je kod vas ali kod nas više ništa o nekom lijeku bilo u veterini ili općenito koji se izdaje na recept, nemožeš dobiti nikakovu informaciju o uputama, doziranju, niti informaciju telefonom, jedini način da veterinar pogleda životinju i napiše recept. osobno sam se uvjerio u vezi egocina kojeg proizvodi krka slovenija..na našim stranicama krka.hr uputu i doziranje može vidjeti samo lječnik s osobnom lozinkom, a na slov. stranici je moguče sve pročitat o tom lijeku...neznam kuda to vodi,, slovenija je u eu..mi smo pri ulasku u eu..velim neznam kakva je situacija kod vas ali mi idemo u totalni propast malog seljaka.. nemožeš kupit lijek za svojoh 5-6 kokoši bez veterinarskog pregleda.
 
To je stvarno veliki problem.Sve ide u korist velikih.Sutra ce nam uvesti da moras imati veterinara na platnom spisku.E sad ko ima racuna nek radi.Onaj sa 5 kokosaka sigurno nece imati.Ima naravno javasluka i prekomernog trovanja.Sto je najgore i kod mene nema veterinara koji je strucan iz oblasti zivinarstva.Use i u svoje kljuse,dal po zakonu ili ne.
 
U razgovoru sa mladim veterinarima sam ukapirao da ti studenti tokom studiranja najmanje imaju ili skoro da nemaju nekog bliskog dodira sa zivinarstvom.Ako je po njihovoj prici zakljucak je takav.
"Lova je na krupnoj stoci"- rece mi covek iz struke.
A cemu ovo vodi ne znam.Navescu jedan primer:
Od "koksidioze" -slobodan prevod ( znam kakav je pravi naziv) najefikasniji lek je bio i verovatno ostao "Amprloijum".Odjednom je on kao proglasen da je kancerogen i tesko je doci do njega, a alternativa je jedan kineski lek a proteziraju ga amerikanci.Znam ja pravopis ali eto tako napisah.
Ili citam ljudi imaju problem sa "vaskama" eno problem - tema: "Koke nosilje" -Zakon je bio "carbaryl" - tako pricaju ljudi koji su imali taj problem i s njim ga resili.Sad odjednom problem gde naci taj lek.
Zato je moja ideja bila kada sam odvorio ovu temu da se mi medjusobno pomazemo tako sto cemo pokusati da u nasem mestu pronadjemo lek koji nekome treba.
E sad....... ideja je po meni lepa a koliko ce biti ostvariva zavisi od svih nas
 
Ideja je stvarno super,al sto se ne bi pisalo sve vezano za lekove.Bice tema zivlja,posecenija i veca verovatnoca za pomoc.
 
E sad posto vidim da se ovde kritikuju veterinari moram da odgovorim posto sam treca generacija veterinara u mojoj porodici deda mi je bio veterinar, otac mi je veterinar i ja se nadam da cu diplomirati za godinu dana, tako da imam puno pravo da branim struku. Vi odgajivaci nikako da shvatite da u veterini takodje kao i medicini postoje specijalizacije i da jedan veterinar nije duzan da zna i da radi sve zivo, a pogotovo oblast zivinarstva koja je jako strucna i kompleksna nauka. Vi sigurno za prelome ruke i noge ne idete kod seoskog lekara da vam stavlja gips primer, a od seoskog veterinara ocekujete podjednako znaje. Seoski veterinari su krivi sto za slucajeve za koje nisu strucni ne zovu kolege koje su specijalisti za datu oblast ili u tezim slucajevima fakultet. Inace i deda mi je bio specijalista kao i otac a sto se tice zivine ako nekom treba pomoc mogu da vas uputim na kolegu iz Indjije koji radi u Krcedinu specijalista za bolesti zivine i ima i svoju farmu pilica brojlera.
 
Apsolutno se slazem.Nismo od juce,a za tog kolegu vrlo dobro znam i izuzetno ga cenim.Radio je na farmi u Injiji i nikad bolje pilice nisu imali pod njim i isto tako je radio sa farmom iz Kovilja sa kojom saradjujem.Moram priznati da ima razlike u pilicima,koje on nadgleda.:osmeh: Isto tako znam da kad udje u dvoriste riba od kapije.:haha:
 
Ja sam iskljucivo za Organic farming-organski uzgoj pa zato koristim vise biljke i pokazale su se na golubovima i prepelicama odlicno zato ko moze neka proba!
 
Nazad
Vrh